اگر آن ترک شیرازی بدست آرد دل ما را....

+172
رأی دهید
-40

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۲
  Vejdanebidar - آمستردام، هلند

  بسیار زیبا
  8
  70
  ‌سه شنبه ۰۴ آذر ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  در روایت آمده است که - سن فرانسیسکو، ایالات متحده امریکا

  اگر آن ترک شیرازی بدست آرد دل مارا. به خال هندوش بخشم امامان ته چاه را. نگو عظما که جایی نیست برا تا ته گذاشتن ها. که این ملت همه جا است به وقت انتخابات ها (دیوان عوظما)
  10
  68
  ‌سه شنبه ۰۴ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران

  تورک شیرازی(قشقاییهای کهن ) 800سال پیش زمان حافظ کجا بود (از نظر بعضی افغانی و عراقی و پاکستانی مهاجر به ایران ( که جمیعا به خودشون میگن غیر تورک). چرا آخه حافظ 800 سال پیش میگه تورک شیرازی! 800 سال پیش مگه ایران تورک داشته که حالا شیرازی باشه یا قزوینی یا گرگانی.
  85
  16
  ‌سه شنبه ۰۴ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  اگر سیدعلی امشب، کند سکته، سَقَط گردد - به روح او کنم تقدیم، لعنت ها و تف ها را!
  13
  102
  ‌سه شنبه ۰۴ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  امیرعلی ایرانی - ویسبادن، آلمان

  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. باز ماننده روضه خان یاد حضرت علی اضغر افتادی شما که عاشق خال خردوغان هستی.
  8
  32
  ‌سه شنبه ۰۴ آذر ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۹
  Attila14 - استکهلم، سوئد

  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. خیلی سالهای پیش جایی خوندم منظور حافظ از ترک شیرازی چه بود!. در اون زمان یکی از تعریفات شاعران از زن زیبا در کنار تعریفاتی مثل خوشگل دلبر ماهرو دلپسند از تعریف ترک هم استفاده میکردند!. ترک شیرازی به عبارت دیگر منظور زیبای شیرازیست!
  8
  46
  ‌سه شنبه ۰۴ آذر ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  Sayet uk - ناتینگهام، انگلستان
  این خانم چندین با ر کلمه ترک را استفاده کرد که جزو گناهان کبیره است !!
  10
  27
  ‌سه شنبه ۰۴ آذر ۱۳۹۹ - ۲۲:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران

  [::Attila14 - استکهلم، سوئد::]. یه جایی خونی؟ یعنی حافظ خودش توضیح داد؟ یعنی ما هرجا واژه پرشین پارس و فارس دیدیم بگیم منظور شاعر این بود چون مثلا فارسها فلانن و شاعر از اسم فارس و پارس استعاره کرده! بعد این وسط تکلیف قشقاییها چی میشه که بیش از یک سوم جمعیت استان فارس رو تشکیل دادن و ریشه اصیلی در اون منطقه دارن. یعنی خسته نمیشید از سفسطه و سانسور و دروغ و تفسیرهای دلبخواه و تاریخ های خود ساخته؟
  32
  11
  ‌چهارشنبه ۰۵ آذر ۱۳۹۹ - ۰۴:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  rahjoo - مازندران، ایران
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]....،خب ترکان از دوره سامانی بصورت غلام وارد شدن حافظ که چند قرن بعد بوده.بعدشم میدونم روت نمیشه ولی بزودی سند ترک بودن حافظ رو هم خردوغان میسازه یکم برو قز و قوز جدید پیدا کن که ربطش بدی به حافظ.
  14
  33
  ‌چهارشنبه ۰۵ آذر ۱۳۹۹ - ۰۵:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  rahjoo - مازندران، ایران
  [::Sayet uk - ناتینگهام، انگلستان::]. اگر ترک رو ببندی به تجزیه طلب و ضد ایرانی نه تنها گناه کبیره است بلکه باید طرف دیپورت شده سین کیانگ.
  15
  17
  ‌چهارشنبه ۰۵ آذر ۱۳۹۹ - ۰۵:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۷
  azadi2011 - تورنتو، کانادا
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. اگر آن دختر تورک آنکارا - بدست آرد دل ما را- به خال گونه اش بخشم- صد امیرقریو و آذر نما را!!. راست می گویی، مهاجرین ایران تشکیل شده اند از عراقی، افغانی، پاکستانی، تورکی، و جالب اینکه همه ی اینها با همدیگر با زبان مشترکی به نام فارسی گفتگو می کنند، و همین حافظ و مولانا و صائب تبریزی هم ناچار شدند به همین زبان مشترک شعر بگویند، و جالب تر اینکه در تاریخ امیرالقریوی طبری در همین سایت نقل کرده ای که این زبان مشترک را اویغورهای سلجوق توی دربار درست کردند و بعد به مردم ابلاغ کردند که اینجوری حرف بزنند، و البته درست به همین خاطر است که تو گاهی اینجا فارسی نویسی می کنی، ولی با گرامر دوران سلجوقی!!!
  9
  27
  ‌چهارشنبه ۰۵ آذر ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  hamidesabz - لندن، انگلستان

  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. آنزمان کلمه ترک به اقوام تاتار و مغول که در سرزمین توران (استپ های آسیای مرکزی) پراکنده بودند اطلاق میشده، این اقوام در آن روزگار هم به جنگجویی و ویرانگری مشهور بودند و غالبا به شهرهای بزرگ ایران هم مرز با توران یعنی سمرقند و بخارا متعرض میشدند. حضرت حافظ در این ابیات از استعاره ترک بهره برده و در کنایه به خصوصیت ویرانگری خوبرویان شیرازی که اگر چنان ویرانگر دلبری کنند، سمرقند و بخارای دل مار ا بدون دشواری تصاحب میکنند !
  6
  30
  ‌چهارشنبه ۰۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::hamidesabz - لندن، انگلستان::]. فکر کنم تاحالا 2000بار براتون توضیح دادم تا قبل از ورود شما اقوام مختلف از افغانستان و پاکستان و هند و عراق که جمیعا به خوذتون میگی عاریایی که اولین حکومتتون رو هم مردی از یهودیان به نام کی روش حکم منشی یا سیروس خاخامنشی یا کوروش هخامنشی به وجود اورد فلات ایران و قفقاز و تروکیه ده ها تمدن کهن با نام شاهان و سرزمینها به زبان تورکی و پروتو تورکی داشته و اونموقع شما در حاشیه هندوستان داشتید با ادرار گاو حموم میکردید.
  26
  11
  ‌چهارشنبه ۰۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  paksan - ایران، ایران
  قند پارسی که میگن همینه. آفرین
  1
  14
  ‌چهارشنبه ۰۵ آذر ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۱
  hovakhshatare - تهران، ایران
  هر دو شعری که به صائب و شهریار نسبت داده شده جعلی است. شعر منسوب به صائب اون‌قدر سست و سخیف است که قاعدتا هر بچه 5 ساله‌ای هم باید بفهمه که جعلی است. شهریار هم هرچند شاعر درجه یکی نبوده اما دیگه اون‌قدرها هم بی‌سواد نبوده که متوجه نشه که شعر منسوب به صائب جعلی است و بخواد جواب بدهد! اون دوستی هم که اون شعر آخری رو گفته بود که کلا از مرحله پرت بوده. چرندیات خودتون رو به اسم صائب و فروغ و صادق هدایت و غیره منتشر نکنید. شاید بقیه مردم به اندازه شما بی‌سواد نباشند که فرق جفنگ با شعر صائب رو متوجه نشن.
  6
  14
  ‌چهارشنبه ۰۵ آذر ۱۳۹۹ - ۲۱:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۷
  azadi2011 - تورنتو، کانادا
  [::hamidesabz - لندن، انگلستان::]. دوست گرامی، زنده باشی، حرف های این جناب امیرقریو را جدی نگیرید، ایشان تاریخ را خودش می نویسد و خودش در تنهایی با آن کیف می کند!
  6
  17
  ‌چهارشنبه ۰۵ آذر ۱۳۹۹ - ۲۱:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  hamidesabz - لندن، انگلستان
  [::azadi2011 - تورنتو، کانادا::]. بله..حق با شماست ، فکر میکردم با یک آدم حسابی دارم بحث تاریخ ادبیات میکنم، حالا متوجه شدم چه موجودی را مخاطب قرار دادم، اینا دیگه زیر کدام بته عمل آمدند!!.
  3
  14
  ‌چهارشنبه ۰۵ آذر ۱۳۹۹ - ۲۳:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::hovakhshatare - تهران، ایران::]. من این شعر منتسب به صائب رو نمیدونم جعلی یا نه اما موافقم صائب اشعارش قوی هست. فکر کنم یه سبکی از شعر هم به نامشه.
  9
  3
  ‌پنجشنبه ۰۶ آذر ۱۳۹۹ - ۰۳:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::azadi2011 - تورنتو، کانادا::]. ....مولاخ از تورکهای بلخ بود. مثل ابن سینا که از تورکهای خوارزم بود. مثل خوارزمی . نظامی تورک گنجه بود. پروین اعتصامی تورک همدان بود. صائب پدرش از تورکهای تبریز بود که مثل خیلی از تورکهای تبریز و قزوین که بعذ از انتقال پایتخت صفوی ها به اصفهان به اونجا رفتن. من از سن 18 تا 24 سالگی 74تا شعر داشتم که وقتی فهمیدم عده ای از فارسهای .....با تورکها ضدیت دارن و نگاه قومیتی دارن دفترمو بستم و هدیه دادم به دوس دخترم. شعرام هم همه مضمون سیاسی اجتماعی و عاشقانه داشت. در بعضی سایتها منتشر کردم بعضی از شاعرای جوون میومدن کلی تقدیر میکردن.
  14
  2
  ‌پنجشنبه ۰۶ آذر ۱۳۹۹ - ۰۴:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  redsky95 - تورنتو، کانادا
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. میدنی حرفت درسته. ترکها یکی از همون اقوام ایرانی اصیل بودن که سالهاست تو ایران زندگی میکنن.ترکها در اصل ایرانی و فارس هستن. ایران و فارس و امپراطوری فارس قلمروش کوچیک نبوده. تا چین میرسیده. برا همینه اونورا هنوز فارسی حرف میزنن. واخان افغانستان که چسبیده به چین هست فارسه. چون اون مناطق کوهستانی و سرد هست خود به خود چشم ادما کوچیک میشه. بینیها کوچیک میشه. مثال عینیش گرینلند و دانمارک هستش. دانمارکیها و مردم گرینلند یکی ان. اما تو ۱۰۰۰ سال پیش وقتی میرن گرینلند طی زمان چشمهاشون به خاطر سرد بودن هوا چشماشون کوچیک شده دماغشونم کوچیک شده. لاهور پاکستان فارسیه. و میدونستی ترکها اصالتا فارس بودن؟ هیچوقت ترکی حرف نمیزدن. زمان صفویها عثمانیها میان به زور شمشیر ترکهای فارس رو مجبور میکنن فارسی رو فراموش کنن و ترکی حرف بزن. همین عثمانی خیلی از مردم تبریز و ارومیه رو قتل عام میکنه به خاطر فارسی حرف زدن. حیف که مملکت افتاده دست اخوند عرب پرست. و نتیجش شده توی دلقکی که حتی تاریخ نخوندی و نمیخونی اومدی شر و ور میگی.
  6
  8
  ‌پنجشنبه ۰۶ آذر ۱۳۹۹ - ۰۵:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  redsky95 - تورنتو، کانادا
  حضرت حافظ تو همین یک تیکه شعر مرزهای ایران و ایرانی بودن رو مشخص کرده. از هند تا بخارا. از سمرقند تا بغداد. تمام. اینم سندش. قورباغه های لجنزار هم بهتره دست از ابوعطا خوندن بکشن. بدبختی که نمیدونه همون امپراطوری عثمانی خطش فارسی بود رو چه به مولانا و حافظ و شیراز و سمرقند و بخارا و لاهور. جالب اینه خود هندیها خود پاکستانیایی که فارسی حرف نمیزنن میگن تا رود سند فارسی زبان بودن. بعد یه عده بیسواد ابله میان برا خودشون تاریخ میسازن شر و ور میگن. و لعنت به تک تک کسایی که خلاف اینو میگن. همین پاکستان سرود ملیش ایرانیه فارسیه. چرا؟ چون فارس و ایرانی هستن. ارمنستان همین یکی دو ماه پیش سرود فارسی منتشر کرد چرا؟ چون ایرانی هست. همین افغانستان که زبون رسمیش فارسیه. چرا؟ چون فارسی هستن و ایرانی. همین تاجیکستان که بهتر از ما کوروش رو میشناسه. چرا؟ چون ایرانی هستن. هویتشون فارس و ایرانیه. و یه سری اخوند عرب پرست و یه سری ترک عثمانی پرست اومدن میگن این مناطی که اسم بردم برا پول گرفتن این کارا رو میکنن.
  3
  9
  ‌پنجشنبه ۰۶ آذر ۱۳۹۹ - ۰۵:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  redsky95 - تورنتو، کانادا
  متاسفانه یه هموطن ندیدم بگه شاید پاکستان افغانستان تاجیکستان ارمنستان اینقدر فارسی و ایرانی میکنن به خاطر اینه که هویتشون اینه. و متاسفانه به جایی رسیدیم تو ایران یادمه میگفتن افغانی بی هویت. نتیجش این میشه یه سری پان ترک اشغال ریختن اینجا و هی منفی میدن تاریخ میسازن. هموطنای من یه سر به تاریخ بزنین. با هویت خودتون اشنا بشین. اینکه تو پاکستان میگن ایرانی هستیم به این علت نیست که گدا گشنه هستن و پول میخوان. تا هند فارسی بودن و در نتیجه ایرانی. اینکه افغانستان میگه فارسی هستیم و در نتیجه ایرانی به این علت نیست که گدان. اینکه تاجیکستان بهتر از ما نوروز برگزار میکنه به این علت نیستش که دنبال پوله. تاجیکستان که اصلا روابط سیاسی نداره که بهشون پول بدیم. ارمنستان سرود فارسی میخونه به این علته ایرانی ان و گدا نیستن. امریکا از پول مردم خودش ایرانیکا زده برین بخونین. مجانی. به جایی رسیدیم یه ایرانی با زبون خودش هویت خودشو منکر میشه. تغییر کنین .
  4
  8
  ‌پنجشنبه ۰۶ آذر ۱۳۹۹ - ۰۵:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۷
  azadi2011 - تورنتو، کانادا
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. هیچ ایرانی با ترک ها و یا ملیت دیگری ضدیت ندارد، ما با آنچه توی کله ی توست ضدیت داریم، چون با فاشیسم تورکی دنبال ژن‌های سرگردان خودت هستی!!!! به همین خاطر ما تورا و ژن‌ها یت را توی حراجی به فروش گذاشتیم، در ضمن اگر شعر هات در جوانی خوب بود، برو از دوست دخترت پس بگیر!
  4
  6
  ‌پنجشنبه ۰۶ آذر ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  rahjoo - مازندران، ایران
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. همینطور برو تا دوره دایناسورا.همه رو تورک کن.کی به کیه دیگه دوره دایناسورا که تمدن نبود.کسی منکر شه.خیلی عقب مونده ای!فکر میکنی با این روش به تورکان خدمت می کنی در حالیکه کاملا داری عکس عمل می کنی.یه نگاه به حضورت در این سایت بنداز نه یک گام جلو نرفتی بلکه دهها مخالف جدید پیدا کردی
  5
  7
  ‌پنجشنبه ۰۶ آذر ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  rahjoo - مازندران، ایران
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. ماهمه داریم اینجا شروورتاو میخونیم استاد!!.اخه ادمی که نهایت کارش کل فحش گذاشتن با بقیه باشه میشه تو دسته هوموسپیانها به حساب اوردش؟.
  6
  7
  ‌پنجشنبه ۰۶ آذر ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  rahjoo - مازندران، ایران
  [::redsky95 - تورنتو، کانادا::]. [::redsky95 - تورنتو، کانادا::]. متشکرم از کامنتهات.شاید کاملا درست نباشه.اما خیلی حرف برا گفتن داره.
  7
  5
  ‌پنجشنبه ۰۶ آذر ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  rahjoo - مازندران، ایران
  یک دوره ای بود بدلیل دادودهش پایه گذار هخامنشیان .کورش پدر ایرانیان.جوان اتنی به گفته منابع خودشون ارزوی زندگی در مملکت پارسها رو داشت .چن اینجا یک کشور دادگستر و مرفه بود.طی دوسیت سال و در دوره اشکانی که به هلنیسم و یونانی نزدیک بود و بعد در دوره ساسانی این راه ادامه پیدا کرد ولی اسلام عرب و مزدور ترک عثمانی مارو به سمت صوفی و عرفان عزلت نشین برد و دنیای مان رو به یغما برد.اکنون زمان دوباره ساختن تمدن پرشین هست احیای امپراتوری ایران
  6
  5
  ‌پنجشنبه ۰۶ آذر ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  redsky95 - تورنتو، کانادا
  [::rahjoo - مازندران، ایران::]. ترکهای فارسی زبان هم داشتیم.
  5
  4
  ‌پنجشنبه ۰۶ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::redsky95 - تورنتو، کانادا::]. شهرستانی آواره. تو کی هستی که جرات میکنی درباره ملت بزرگ و کهن تورک که خاک این سرزمین از استخونهای پوسیدشون ساخته شده زر مفت بزنی. افغانی زاده برو تو همون مرزهای افغانستان مواد قاچاق کن تورو چه به همنشینی با تورک با اصالت. وقتی یه بی سواد میاد اینجا بلغور میکنه دلم میخواد........ از جماعت شهرستانی میخوام دهن شونو جهت صحبت درباره تورکها باز نکنن. درباره مزایای شهرستان و دهاتشون حرف بزنن. فوق میخندیم.
  7
  3
  ‌پنجشنبه ۰۶ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::rahjoo - مازندران، ایران::]. خود گویی و خود خندی عجب آدم الدنگی
  8
  3
  ‌پنجشنبه ۰۶ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::rahjoo - مازندران، ایران::]. شما مازندرانیها (پاکستانی های هنوز با زبان اردو که توهم زبانی به نام مازنی دارن) در فکر احیای پاکستان باشید. تا بقیه همنژاداتون هم ولایات عراق و افغانستان رو احیا کنن. با چه فضاحتی ارمنیهای از خاک غصب شده بیرون رفتن و تو با حکومت جمهوری اسلامی دنبال ترپراطوری فرشین هستی. این ره که میروی به افغانستان و پاکستان است.
  7
  3
  ‌پنجشنبه ۰۶ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  redsky95 - تورنتو، کانادا
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. ای جان ای جان. عصبانی شدی پان ترک؟ راستی پست طاق کاخ کسرا رو ببین. تو عراقه. اونجام واس ماس. اون طاق کاخ کسرا سندشه. حالا برو از عصبانیت دق کن. بعدم اینکه ما فارسی حرف میزنیم تو افغانستان فارسی حرف میزنن یعنی اینکه این دو کشور یکی بودن. نه اینکه ما از افغانستانیم. بفهم
  2
  4
  جمعه ۰۷ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::redsky95 - تورنتو، کانادا::]. خوش به حالت که انقد شادی. الان چرا من باید ناراحت باشم طاق کسری مال شما یا مال ساسانیا باشه. حرفهای عجیب میزنی! این عجیبه نمیدونی خود کوروش که زن تورک میگیره (کاساندان) و اکثر پادشاهان ساسانی بانوی اولشون تورک بوده که از یک دوره ای شاهزاده هاشون دورگه شدن برای پیوند این دو ملت همجوار و همزیست بوده اما شما الان کلا همه چیزو همه کس رو تکذیب میکنید و تاریخ تخیلی میسازید که همه چیز پرشین فرشین بوده. راستی معنی کاساندان به فارسی یا پرشین یا پهلوی یا هرچیزی غیر تورکی چی میشه؟ به تورکی که میشه *از قزها* یعنی دختری از مردمان بزرگ و کهن تورک قز.
  5
  3
  جمعه ۰۷ آذر ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  rahjoo - مازندران، ایران
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. ره افغانستان بهتر ارتکستان هست که هرچی از در منطق و ادله تاریخی براشون بگی باز خودشون رو میزنن به جیگریت!!!! خخخ .بعدشم مازندرانی گویش از پهلوی میانه هست.پاکستانی و هندی با همه ایرانیان هم نزادن مانند برخی از مردم مدیترانه و بخشی از اروپا.اصلن بنده سیاه پوست مگر دخلی در ایجادش داشتم که مثلن از طرف تو ننگی باشه.این ترک عثمانی بودن ننگ هست که هیچوقت ادم نمیشین چن بدوی هستین و بخشی از مغز شما تکامل نیافته.دوای شما خردوغانیها همان تَرکه رضاخانیست
  2
  3
  شنبه ۰۸ آذر ۱۳۹۹ - ۰۶:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  rahjoo - مازندران، ایران
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]میگن تیرانوساروس رکس هم ترک بوده درسته؟!!.
  2
  3
  شنبه ۰۸ آذر ۱۳۹۹ - ۰۶:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  rahjoo - مازندران، ایران
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. نمیدونم این کلمه قز اگر نبود چطوری میتونستی ناف هر کلمه ای رو بهش ببندی و بگی مال ما ترکاس!!! بیچاره بانو کاساندان اگه خبر داشته باشه تو اونو ترک کردی در حالیکه پنج فرزندش یکی هم به مادرش نرفت و همه پارسی تیر و ایراندوست وپرشین بار اومدن.این زن بسیار محبوب کورش چطور نتونس ترکان رو دراین صاحب نفوذ کنه؟چطور ترکان هزار سال بعد با غلامی وارد شدن؟اما بوسیله دامادشون کورش(به گفته نظریه پرداز متوهم سایت، قری یوی قزوینی)نتونستن کوچکترین اثری درایارن برای ترکان خلق کنن! الان باز میره با کلمه جادوییه قز یه آش دیگه میپزه بعدشم خودش به خودش تبریک میگه.بیمار روانی.خخخ.
  2
  3
  شنبه ۰۸ آذر ۱۳۹۹ - ۰۶:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::rahjoo - مازندران، ایران::]. شالیکارمحترم فراموش کردی بهت گفتم تورک نام زبانشونه و از زمان تمدن ترووا و سرزمین تروکیه این نام برای مردمان به این زبان مرسوم شد. معروفترین و مهمترین طایفه و تمدنی که تورک زبانها داشتن گزها یا به لفظ عربی فارسی قز و به لفظ لاتین کاس ها بودن که تمدن قزوین یا کاسپین رو در ایران پدید اوردن. لذا پررنگترین طایفه تورک قزها بودن. طوایف و تمدنهای دیگه ای در اعصار مختلف به نام سومر(کنگرها) ماننا و اورارتو (جمع این دو رو ماد خطاب میکردن) و سکا و توران و خزرها (هزرها یا آزرها) که به اوش قز یا اشکناز هم شناخته میشدن. کوروش دختری از مادها که از طوایف تورک بودن گرفت. نام این دختر هم فقط به تورکی معنا داره و در هیچ زبان دیگه ای معنای خاصی نداره. کوروش به فرمانروایی تورک اونزمان یعنی تامریش(به تورکی) تهمورس(به فارسی) و توموروس(لاتین) باج و خراج میداد اما در دوره ای به خاطر پیروزیهاش در مصر و بابل سرکشی کرد و به دستور تامریش لشگرش نابود شد و خودش کشته شد.
  4
  3
  شنبه ۰۸ آذر ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران
  در زمان داریوش فرمانروای تورکها زنی به نام تورک تاش (به لاتین تریس تئاس تلفظ میشد) به تورکی یعنی تاج تورکها که تاج فارسی هم از تاش تورکی اومده که همزمان فرمانروای زنان جنگجوی امازون هم بود. اسکندر حمله میکنه و داریوش رو شکست میده اما به سمت آزربایجان کهن نمیاد. چون مشاورینش بهش هشدار میدن اون سمت بری توسط تورک تاش (بعضی تاریخ نویسهای فارس بهش نوش آفرین هم میگفتن) خودت و لشگرت رو نابود میکنه لذا راشو کج میکنه به سمت تبت. هیچ قومی جرات نکرده از شمال غرب و قفقاز به ایران حمله کنه فقط روسیه در عصر توپ و تکنولوژی زمان اواسط قاجار تونست اینکارو بکنه چون همونم بارها از نادرشاه و آقامحمدخان شکست خوردن. مغولها هم از سمت خراسان اومدن و رسیدن آزربایجان شمشیرها رو قلاف کردن و مسلمون شدن و شروع به ابادی کردن چون در ازربایجان لات بازی برابر مرگه. امیدوارم تاریخ رو به خوبی برات روشن کرده باشم. سرحدات ازربایجان کهن هم از تفلیس تا دشت تهران و از مرز عراق تا دریای خزر بوده. برو تاریخ رو ببین در این مناطق بجز سیطره فرمانروایان تورک کسی تونسته مسلط بشه.
  4
  4
  شنبه ۰۸ آذر ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  rahjoo - مازندران، ایران
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. فسیل، کلمه جادویی تو بنام قز رو .....که میتونی تمام نوع بشر رو به ناف طایفه ات ببندی که تمام تاریخ مدون و معتبر و منابع دارن میگن شما از ترکستان و چین غربی و مغولستان اومدی به این طرف!اونم بعد از اسلام.دیوارها دزها برای شما سد کردن چون دور از دنیای متمدن بودید و به محض رورد قائه بازی دنیای مدرن رو بهم میزدین و تا بخواین یاد بگیرین کلی نسل بشر باید کشته میشد!دژ دربند رو نمیدونم چطوری می بندی به قز و ترکانت که اسکندر ازشون ترسید بهشون حمله نکرد!!اخه اون شاه ترکی که بفهمه اسکندر ازش میترسه خودش پیش دستی نمیکنه بیاد دارای ضعیف شده رو با اون گنج و هیبت هخامنشی تصاحب کنه؟!!یعنی تو مغز شما پان ترکان چی گذاشتن که درکی از حقیقت ندارین؟فقط چسبیدی به یک کلمه و تو اتاق خودت خوشی که خیلی کهنی؟!!!اگر تو با این مرض خوشی همون بهتر که مزاحم بقیه نشی.خوش باش.
  3
  1
  یکشنبه ۰۹ آذر ۱۳۹۹ - ۰۶:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  rahjoo - مازندران، ایران
  بعدشم نگفتی وقتی غلام ترک میرسه به امیری خلیفه عباسی با روشهای رایج کشتار در اسلام و بهر هبردن ازون.چطور کاساندان نمی تونه طایفه ترک خودش رو به درون ایران بیاره و بکنه وزیر و وکیل هخامنشی؟!!!! تو میتونی هر گردی رو گردو بدونی اون بخاطر حد تقل تو هست اما دیگران انقدر تجربه دارن و علم اموختن که بفهمن تاریخ اتاتورکی یعنی نداشتن گذشته در آسیای غربی و دزدین و تهمت زدن به فرهنگ کرد ایران و ارمنی و یونانی و استفاده از خلا های تاریخی و بنام ترک سند زدن. انقد شما ترکان اتا گند زدین در تاریخ بشر که نه در غرب طرفدار دارین و نه در شرق و چین.از اونجا رونده و ازینجا مونده هستین.برا همین هی تاریخ جعلی میسازین که بگین بودین.آره شما بودین اما پشت دز و دیوار ساسانی بدون خط بدون تاریخ و تمدن ان عصر. این چه فرمانروایانی در اران شمالی بودن که نتونستن با اونهم چاخانی که بخوردت دادن جعل نویسان آتا حتی به ایران باستان به اندازه یک دهه مسلط بشن؟!! حتی در اوج ضعف هخامنشی ،اشکانی و ساسانی.
  1
  2
  یکشنبه ۰۹ آذر ۱۳۹۹ - ۰۶:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  rahjoo - مازندران، ایران
  میگی مازندران هندی مهاجر و پاکستانی هستن.درهمین مازندران ترک محله گرجی محله و کردکوی و کرد خیل و عرب خیل داریم. می فهمی یعنی چه؟!!! یعنی ساکنان اصلی این سرزمین ویا تپوری هستن یک شاخه از قوم آریا. برا همین به مهاجران که در یک جا جمع میشن میگن مثلا گرجی محله بهشهر ویا دوسه روستای اطراف شهر من که 80 درصد گرجی هستن. این هم که میگی اذربایجان جای لات بازی نیست خیلی شبیه درک یک پسر نوجوان هست که دوسداره خودش رو گنده محل بدونه تا کسیکه دنیا دیده و این کلمات سطحی و خنده دار فقط براش یجور بازی گیم میمونه!خیلی سطح سوادت جای سوال داره.حیف از وقتی که گذاشتم.
  1
  2
  یکشنبه ۰۹ آذر ۱۳۹۹ - ۰۶:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  rahjoo - مازندران، ایران
  amirgheryou. تو خودتم خوب میدونی که شما ترکان زمانیکه در یک منطقه زیاد نشین ساکنان اصلی رو منکر میشین و رابطه برقرار نمی کنین جز به ترکی.وبازهم خودت خوب میدونی 80درصد مطالبت ارزش علمی و سند معتبر نداره امام میگی چون دوسداری اینطور عقده های غریبه بودن در فلات ایران رو برا خودت التیام ببخشی.و میدونی و میدونم که همین اروپا و آلمان و اتریش و فرانسه هم تا سالهای بعد مدعی میشین که ما از دوره پارینه سنگی دراینجا بودم و شما ژرمنها و فرانک ها ترکان قدرتمند و غیر لات (!!!)رو در عین نجابت شگفت انگیزشان عقب راندین و وگرنه همه اروپا ترک بودن دقیقا بعد از کشف اتش به اینور.اینهمه رو برای این گفتم که جیگر خودتی همه اسناد و تاریخ نگاری غرب آسیا و اروپا میگه ترک یک بیگانه در منطقه بوده که با نسل کشی و بزرو چپاندن زبانش بر مردم منطقه حاکم شده ولی در قرن بیست و یک کارتون خیلی سخت و در واقع تمام شده. همون علم زنتیک دی ان ای ترک اناتول رو به ارمنی یونانی کرد و ایرانی نزدیکتر دیده تا جاییکه ترکان از اونجا اومدن از آلتای مغولستان.این اراجیف رو برای چارتا بچه ترک بگو تا دلت خوش باشه.
  1
  3
  یکشنبه ۰۹ آذر ۱۳۹۹ - ۰۶:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::rahjoo - مازندران، ایران::]. دلاور شالیزار بگیر بخواب خسته ای. اینهمه بلغور کردی حتی یه جمله نتونستی درست حسابی بگی که کوچیکترین نقضی به حرفای من بیاری. برو خدا روزیتو تو جنگلها بده. راستی نگفتی چرا نام شهرهای اصلی مازندران کاملا هندی هست و در زبانهای رایج فعلی و گذشته ایران مثل فارسی و پهلوی از نمونه و معنی نداره و همین الان نام محل ها شهرها و واژه های هندی هست. آمل! بابل! ساری!
  3
  1
  یکشنبه ۰۹ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  rahjoo - مازندران، ایران
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. فسیلک ،روزگاری میگفتی ایران قبل از ساسانی خالی از سکنه بوده حال چطور خوب میتونی اسامی شاهان هخامنشی را به یاد بیاری؟!!نگفتی . گفتی کاساندان ترکی و قزقزیه.گفتم چرا حتی یک ترک رو این بانوی بسیار محبوب به ایران نیاورد؟مگه میشه توی ترک از غلامی در ایران کم کم امیر و لات دربار خلیفه بشی امام از از طرف داماد نتونی به دو سده هخامنشی راه پیدا کنی؟گفتی اسکندر ترسید به قفقاز بره چون اونجا ترکان نمیزاشتن لات(!!!)بازی دربیاره گفتم چطور ترکان قدرتمند که سده ها بالای فلات ایران تو قفقاز بودن این ضعف حکومت رو دیدن نیومدن که خودشون قبل از اسکندر سهمی ببرن تو که میگی اسکندر ازشون می ترسید؟می بینی چقدر تاریخت سطحی و زود زیر سوال میره چن اتاتورکیه بی پایه و اساس. امل و بابل و ساری از زبان هندیست؟!!تو خیلی قابل ترحمی فسیل؟ساری کلمه ای عربی است؟!! نگفتی چطور ترک محله داریم یا هندیجان ولی تبری محله نداریم!!! چن ما بودیم دراینجا این سرزمین پربرکت هیچ گاه خالی نبود که یهو هندی بیاد پرش کنه!اون ترکستان بوده که شما از گرسنگی و بدوی بودن ازش گریختی بزور چاپیدی تو ایران.
  1
  2
  یکشنبه ۰۹ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  rahjoo - مازندران، ایران
  amirgheryou. استاد تاریخ یک نفره!حالا هر وقت جواب اینهارو دادی دست از بوق زدن اون جلو برمیداری!!!
  1
  2
  یکشنبه ۰۹ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  rahjoo - مازندران، ایران
  پس بگو چقدر بی عرضه هستین در گرفتن کامل ایران و ترک کردن ان.چن از همون تاریخ من دراوردی دوهزار وپانصد پیش که مثلا تو قفقاز شاه بودین و کورش دامادتون عرضه نداشتین ایران رو بگیرین با اینکه از اسکندر قویتر بودین.راستی ارمنستان رو هم از همون موقع قادر به فتح نبودین؟چطور یهو از زمان سلجوقیان یادتون اومد که نمیتونین ترکیزه کنین منطقه رو؟والبته بگو زمانیکه پمپئو سردار روم از اذربایجان به سمت ایران اومد شما خواب بودین؟!! انقدر تاریخ باستان پیداست که تو اون ترکان خیالی قفقازت مثل یه کاه می مونین درون این انبار تاریخ.هیچوقت نبودین .البته همه اینها که میگم یاسین خواندن است چن بنا به لج بازی با حقیقت داری کهنه ترک
  0
  2
  یکشنبه ۰۹ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  rahjoo - مازندران، ایران
  و در ضمن کاس یا کاسپی مردمان ساکن جنوب قفقاز و نواحی دریای کاسپین هیچ ارتباطی با ترک ایغور ندارن.دستکم در بیشتر دی ان ای خود.ارتباط این واژه قز به کاس و کاسپی رو باید در تپه های مارلیک جواب داد.چقدر نشانه بین مارلیک و ترکان می بینی .هیچی. انقدر نظریه قز تو درباره قزوین و کاسپین سخیفه که تو هر سایتی بر سرش اختلافه از نام ماهی دریای کاسپین بگیر تا معانی درخشان ویا یا در زبان مازندرانی کرو فاکور بگیریم اسپی به معنی سفید هست.مثل اسپیاری اسپه دیم.می بینی که خیلی میتوان با یک واژه مانور داد. و غیره از این کلمه کاس و یا بستن اون به ناف ترکی.با کلمات بازی نکن.تاریخ مدون و اثار بجای مانده و همهتراز همه زبان تو که آلتایی هست میگه تو اهل کجایی و اینجا چطوری سروکله ات پیدا شد.
  0
  2
  یکشنبه ۰۹ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران
  اولا فرمانروای کهن تورکها در فلات ایران از بین النهرین تا دریار خزر و از جنوب روسیه تا دشت فعلی تهران بوده. بطور مثال نام باستانی ساج بلاغ که یک منطقه کهن در دشت تهرانه و یا ساوه و ساکنان قدیمیش همه تورکهای با لهجه تورکهای مرکز ایران مثل قزوین و همدان و قشقاییهای استان فارس و اصفهان. پس انقدر قفقاز نکن چون وسعت سرزمین کهن آزربایجان رو برات توضیح دادم. اونطرف هم تروکیه کهن همزبانان ما بودن. بلاد پارس که بعدا ایجاد شد کاملا سر حدات مشخص داره و بلاد خراسان که شمالش کاملا تورک نشین بوده هم مشخصه. برو در زبان و واژه های هندی و در نام شهر و روستاهاشون معنی آمل و بابل و ساری رو بخون چون در زبانهای دیگه از جمله فارسی و پهلوی و عربی نیست. گستره زبان تورکی انقدر زیاده که فنلاندی و بلغاری و مجاری ها رو زیر مجموعه هایی از تورکها قلمداد میکنن. پس با مثال زدن اویغورها تاثیری به حالت نمیکنه. مهم اینه فلات ایران به دلایل و مستندات زیادی محل پیدایش نژاد و زبان تورک هست. همونطور که شما از افغانستان و پاکستان و هند هستید. تو هنوز نتونستی ذره ای جواب ادعاهای منو بدی
  2
  0
  یکشنبه ۰۹ آذر ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران
  آدم دروغگو میشه پیام منو بیاری که گفتم ایران قبل ساسانیا خالی از سکنه بوده! برای خودت میبافی!
  2
  0
  یکشنبه ۰۹ آذر ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::rahjoo - مازندران، ایران::]. فکر کنم وقتشه از این بحثا بیاییم بیرون. من حرفامو زدم و تو هم زدی. فایده ای هم نداره جز سر رفتن حوصله ملت.
  2
  1
  یکشنبه ۰۹ آذر ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  rahjoo - مازندران، ایران
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. هیچ جوابی ندادی فقط گفتی برو بخون برو اونجا ببین؟!!کجا بخونم کجا منابع موثق(!!!)گفته هات رو ببینم؟!!!دیدی چیزی در چنته نداری؟!!! تو میتونی هر خیالی برای عقده های فروخورده ترکیت ببافی اما من دژدربند رو می بینم و دیوار گرگان که با تکنولوژی روز تاریخ احداثش و سبب احداثش کاملا مشخصه که کی ساخته و برای چی؟!!شب بخیر فسیل
  3
  2
  دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۹ - ۰۵:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::rahjoo - مازندران، ایران::]. من فکر میکردم حداقل شالیکاری! اما فهمیدم از اون الافای مازندرانی که سر میدون وامیسن ویلا اجاره میدن. چون هرچی میگن یه چیز دیگه میگی. مخ لصی به خدا
  0
  4
  دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  redsky95 - تورنتو، کانادا
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. اصلا ترکیه نداریم ما. ۱۰۰۰ سال پیشا ترکای دشت نشین اومدن مرمشو قتل عام کردن. نصف ترکیه مال یوناه. نصفم واس ماس. حرفیه؟ سند میخوایی؟. جمهوری اذربایجانم که از قدیم ارمنی نشین بوده. اینم بگم این مناطق ارمنی جزوی از حکومتمون بوده. یک هفته پیشا یه سر زدم به منابع تاریخی. تا واخان افغانستان کلا فارسی هستن. واخان افغانستان چسبیده به سین کیانگ چین هستش. سین کیانگ چین نصف فارسی نصف چینیه. اینم سندش. هند و لاهور که از قدیم حیاط خلوتمون بوده.
  0
  0
  جمعه ۱۴ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.