نخست وزیر بریتانیا: برای اولین بار شاهد مسیری برای خروج از همه‌گیری کرونا هستیم

نخست وزیر بریتانیا گفت مراسم و مهمانی‌های کریسمس امسال به صورت عادی برگزار نخواهد شدبی بی سی :بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا، اعلام کرد دوره چهارهفته‌ای محدودیت‌ها و تعطیلی‌های سراسری انگلستان برای مقابله با شیوع کرونا، بعد از پایان یافتن در روز چهارشنبه هفته آینده تمدید نخواهد شد و سیستم گروه‌بندی مناطق و اعمال محدودیت‌های محلی جایگزین آن می‌شود.

آقای جانسون که به صورت مجازی در جلسه پارلمان بریتانیا شرکت داشت، اعلام کرد که با پایان محدودیت‌های سراسری در انگلستان، فروشگاه‌های غیرضروری و باشگاه‌های ورزشی اجازه بازگشایی خواهند داشت.

بعضی از مسابقات ورزشی با تماشاچی محدود برگزار خواهد شد و عروسی‌ها و مراسم عبادت جمعی هم با در نظر گرفتن شرایط تعیین‌شده در هر منطقه دوباره برقرار می‌شود.

محدودیت‌ها در اسکاتلند، ولز و ایرلند شمالی با تصمیم دولت‌های محلی این مناطق اعمال می‌شود.

دسته بندی مناطق مختلف انگلستان و محدودیت‌های مربوط به آنها روز پنج‌شنبه اعلام خواهد شد.
بوریس جانسون به صورت مجازی در جلسه پارلمان شرکت کردبسیاری از کشورها از جمله ایران در حال حاضر سیستم تقسیم‌بندی مناطق بر اساس میزان شیوع ویروس را برای اعمال محدودیت‌ها به کار می‌برند.

در انگلستان این دسته‌بندی سه‌گانه با در نظر گرفتن شماری از شاخص‌ها از جمله تعداد مبتلایان، نرخ بازتولید بیماری - یا عدد R - و همین طور میزان برآورد فشار روی سیستم بهداشت عمومی تعیین می‌شود.

این دسته‌بندی هر دو هفته یک ‌بار بازنگری می‌شود و به گفته آقای جانسون محدودیت‌های محلی تا ماه مارس (حدود چهار ماه دیگر) ادامه خواهد داشت.
"مسیری برای خروج"
نخست وزیر بریتانیا به نمایندگان مجلس گفت "برای اولین بار از زمان شیوع این ویروس مصیبت‌بار، اکنون می‌توانیم شاهد مسیری برای خروج از همه‌گیری باشیم."

با وجود این او گفت هنوز راه درازی در پیش است و درباره "هدر دادن دستاوردهای دشوار" در زمینه مقابله با کرونا هشدار داد.

بوریس جانسون همچنین گفت به خاطر سختی‌هایی که صاحبان کسب و کار از این محدودیت‌ها کشیده‌اند بسیار متاسف است.

او گفت نمی‌تواند بگوید که کریسمس امسال - در حدود یک ماه دیگر - به صورت عادی برگزار خواهد شد.
+4
رأی دهید
-3

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.