نخستین آمریکایی‌ها «تا ۲۱ آذر» واکسن کرونا دریافت می‌کنند

 قرار است کارشناسان اداره غذا و داروی آمریکا روز ۱۰ دسامبر برای اعطای مجوز به واکسن‌های تولیدی شرکت‌های فایزر و «بیو‌نتک» برای استفاده اورژانسی تصمیم بگیرند.رادیو فردا :مدیریت پروژه تولید واکسن کرونا دولت آمریکا می‌گوید نخستین آمریکایی‌ها می‌توانند از ۱۱ دسامبر (۲۱ آذر امسال)، واکسن کرونا دریافت کنند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، منصف سلاوی روز یکشنبه دوم آذرماه گفت ۲۴ ساعت پس از دریافت واکسن از آزمایشگاه، دوزهای واکسن در ایالت‌ها توزیع خواهد شد و به شهروندان متقاضی اطلاع داده می‌شود که برای دریافت آن به کجا مراجعه کنند.

این گزارش می‌گوید قرار است کارشناسان اداره غذا و داروی آمریکا روز ۱۰ دسامبر برای اعطای مجوز به واکسن‌های تولیدی شرکت‌های فایزر و «بیو‌نتک» برای استفاده اورژانسی تصمیم بگیرند.

بر اساس گزارش‌ها و اطلاعاتی که شرکت‌های یاد شده منتشر کرده‌اند، هر فرد نیاز به تزریق دو دوز از این واکسن در فاصله سه هفته دارد و این واکسن‌ها حدود ۹۵ درصد موثر تشخیص داده شده و عوارض جانبی نیز ندارند. شرکت فایزر پیش‌بینی کرده است که تا پایان سال برای ۲۵ میلیون نفر واکسن تحویل دهد.

آقای سلاوی گفته است هر یک از ایالت‌های آمریکا به نسبت جمعیت خود واکسن دریافت خواهند کرد و اولویت نخست با کادرهای درمان که در خط اول مبارزه با کرونا هستند و همچنین افراد مسن خواهد بود که ریسک مرگ آنها بیشتر از جوانان است.

بر اساس مطالعات انجام شده، برای رسیدن به ایمنی گله‌ای از ویروس کرونا، باید ۷۰ درصد جمعیت کشورها به این ویروس مبتلا شده باشند، اما چنین سناریویی نیز با توجه به آمارهای بالای مرگ‌ومیر، فاجعه‌بار خواهد بود.

رویترز می‌نویسد با توجه به جمعیت ۳۳۰ میلیون نفری آمریکا توزیع واکسن در میان مردم نیز چالش‌های خود را خواهد داشت.

تاکنون ابتلای ۱۲.۵ میلیون نفر به کرونا در آمریکا ثبت شده و حدود ۲۶۲ هزار نفر نیز در این کشور قربانی شده‌اند.

ران کلین، رئیس آتی کاخ سفید در دولت جو بایدن رئیس‌جمهوری منتخب آمریکا، گفته است برای جلوگیری از تاخیر در توزیع واکسن، باید پروسه گردش آزاد اطلاعات میان کارشناسان تیم دونالد ترامپ و جو بایدن فورا آغاز شود.

در صورتی که پیروزی آقای بایدن به تایید نهایی برسد، باید ۲۰ ژانویه کار خود را در کاخ سفید آغاز کند.

آقای بایدن هفته گذشته هشدار داده بود که اگر همکاری‌ میان تیم‌های ترامپ و او به تاخیر بیفتد، انسان‌های بیشتری قربانی ویروس کرونا خواهند شد، اما آقای سلاوی گفته است تاکنون با تیم آقای بایدن گفت‌وگویی نداشته است.

ترامپ تاکنون بدون ارائه هیچ شواهدی بر پیروزی خود در انتخابات و وجود تقلب اصرار دارد. این در حالی است که طی هفته‌های گذشته موارد ابتلا در آمریکا اوج گرفته و شمار مرگ‌ومیر نیز چهار رقمی شده است.

کارشناسان هشدار داده‌اند با روند کنونی، شمار مرگ‌ومیر روزانه در آمریکا تا چند هفته دیگر از مرز دو هزار نفر خواهد گذشت.

در بهار سال جاری شمار تلفات روزانه آمریکا برای مدتی از مرز دو هزار نفر گذشته بود و برای اولین بار در روز پنج‌شنبه هفته گذشته دوباره این رقم برای یک روز از دو هزار نفر گذشت.
+17
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۰
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  ۲۱ آذر روز ملی نجات و آزادسازی آذربایجان از دست عوامل شوروی و پیشه وری هست.
  6
  19
  دوشنبه ۳ آذر ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۶
  ۶۱
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان

  ما مسلمین بدون این کفار چکار می‌‌کردیم؟ هر چه حرم لیسیدیم. هرچه لیتر لیتر روغن به آنجا فرو کردیم.هرچه پشگل الاغ دود کردیم. اون طرف شماره ۱۲ هم، که از ترس اصلا از چاه بیرون نیامد. تا این کفار.دوباره زندگی‌ ما را نجات دهند.ای کاش به همینجا تمام می‌‌شد. ۲۰۰ سال دیگر.مسافر آنکارا آن زمان. می‌‌گوید. حضرت خودش این ویروس را پیشبینی‌ کرد و سوره فلان و بهمان نوشت. فاطی .۲۰۰ سال دیگر هم می‌‌گوید. کفار. رساله امام جهفر صادق را خواندند.تا این واکسن کرونا کشف کردند. یک مشت مسلمان هم. در پاریس. به دور هم. می‌‌گویند. در لاتین کرونا را با C می‌‌نویسند. C شباهت به ماه دارد.این‌ها توهین به مقدسات ما کردند. بمب می‌‌زارند. و آزمایشگاه تولید واکسن را منفجر می‌‌کنند.
  11
  42
  دوشنبه ۳ آذر ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۳
  ۵۳
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ

  با این واکسن میخواهند جمعیت دنیا را کم کنند و از انسانها برده بسازند و تحت کنترل قرار دهند تا میتوانید مقاومت کنید و واکسن را نزنید
  39
  6
  دوشنبه ۳ آذر ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۱
  ۵۳
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ

  اصلا ویروسی بنام کرونا وجود ندارد و تست کرونایی هم وجود ندارد سازنده این تست بارها اعلام کرده که این تست اصلا برای کرونا نیست .دوستان واکسن نزنید و تا میتوانید برای هر مشکل کوچکی به دکتر و بیمارستان مراجعه نکنید
  36
  5
  دوشنبه ۳ آذر ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۴
  ۷۰
  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک
  عکسهای هوایی که پهبادها از اطراف شرکت #پوف و زور# برداشته‌اند حاکی از مزارع گل بنفشه در یک طرف و طرف دیگرش کندوهای زنبور عسل. مواد اصلیش همین‌هاست. اینها ورداشتن مقداری آنزیم، هیدروکربن و پلاسما هم بهش اضافه کردن که بگن، آره ما بودیم که این واکسن رو کفش کردیم. به این میگن سوءاستفاده از طب سنتی و اسلامی ما.
  18
  4
  دوشنبه ۳ آذر ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۴
  ۷۰
  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک
  [::شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ::]. چند وقتی بود نبودید، نگران شدیم. جویای احوال! حتما میدونی که هر دارویی به آدم نمیسازه. خیلی‌هاشون توهم میارن.
  9
  8
  دوشنبه ۳ آذر ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۴
  ۶۲
  Walter White - آلبوکرکی، ایالات متحده امریکا
  [::شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ::]. حتما عقلتتون رو از دست دادین؟ حالا با واکسن مخالف هستی ،باش،ولی اومدی میگی اصلا ویروس کرونا وجود نداره؟؟ این دیگه خیلی نوبره.حتی مشنگ ترین معتقدان به تئوری توطعه هم نمیگن وجود نداره،میگویند کم خطره.من خودم شخصا دو نفر اینجا میشناسم کاملا سالم و زیر ۵۰ سال ،یکی از بین رفت یکی دیگر هم چند هفته زیر اکسیژن و الان هم که مثلا خوب شده ناتوانی و عارضه قلبی پیدا کرده چون ویروس کرونا اثرات جانبی عجیبی ممکنه داشته باشه.در همین ایران هر روز کلی کشته داره میده اونوقت کسی به خودش اجازه میده خیلی راحت بیاد بگه اصلا این ویروس وجود نداره! بعله پس لابد این افراد هم وجود نداشتند.شما تو‌ توهم و خواب خرگوشی هستی.
  5
  18
  دوشنبه ۳ آذر ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۵
  ۵۳
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ
  [::یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک::]. [::یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک::]. نیستم چون میبینی که اینجا کلا همه از مرحله پرت هستند و بیل گیتس را ناجی میدانند و پیشگو و باور دارند هر چرندیاتی که بخوردشان میدهند و ازمسائل پشت پرده کابالیست ها بی خبر هستند و در خواب خرگوشی بسر میبرند
  10
  5
  دوشنبه ۳ آذر ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۶
  ۳۹
  Chokam - ری، ایران
  اعطای مجوز با تایید فرق میکنه. اعطای مجوز اجازه میده که واکسن توزیع بشه اما تائید approved تا بهار ۲۰۲۱ که آزمایش این واکسن کامل بشه بتعویق می افته.
  3
  3
  دوشنبه ۳ آذر ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۵
  ۶۰
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک::]. در عکسها شتری که مشغول ادرار باشه دیده نشده؟
  1
  5
  دوشنبه ۳ آذر ۱۳۹۹ - ۲۳:۳۳
  ۴۷
  Lucky Luc - نیویورک، ایالات متحده امریکا
  [::Walter White - آلبوکرکی، ایالات متحده امریکا::]. منم میگم یا الان وجود نداره یا خطرش رفع شده.بله بود ولی فقط سه ماه آخر پارسال. چون اگه بود باید هنوز تو چین کشته میدادچطوره که الان چین کسی نمی میره وکسی اونجا بفکر واکسن سازی نیست؟ معلومه خیلی وقت نیست توی آمریکا هستی.چطور نمیدونی سیستم بازار آمریکائی چطوری کارمیکنه؟
  7
  1
  ‌سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹ - ۰۰:۰۰
  ۶۲
  Walter White - آلبوکرکی، ایالات متحده امریکا
  [::Lucky Luc - نیویورک، ایالات متحده امریکا::]. چین همین الان دو واکسن ساخته و بدون رعایت روال آزمایش معمول به سیستم غربی اونها رو روی شهروندان خودش و همینطور در برزیل استفاده هم کرده،همینطور روسیه.در مورد کشته ندادن هم اولا چین اطلاعات رو بروز نمیده و محدودیت های زیادی هست دوم که این ویروس بصورت موجی رواج پیدا میکنه.عوامل زیادی دخیل هست. اصلا بین کشورهایی مثل چین،روسیه،هندوستان،آمریکای لاتین و از اونطرف آمریکا و غرب هیچ همکاری و سازشی وجود نداره که این جور نقشه های خیالی و فرضیه های توطعه شما ممکن باشه.مثلا شما میگید فلان صنعت سودجو در آمریکا بیاد اینکار رو‌کنه برفرض هیچ مخالفت داخلی هم نباشه نه آمریکا و نه در اروپا،بعد چین و روسیه خبر دار نمیشند؟ و میان با رقیب و دشمنشون همکاری؟ اصلا در فیلم تخیلی هم امکانش نیست چه برسه به واقعیت.دنیا یک قطبی نیست.
  1
  2
  ‌سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹ - ۰۱:۴۲
  نظر شما چیست؟