احمد رهدار: چرا ما روحانیون باید با فقر زندگی کنیم؟ ما باید پول‌دار باشیم که خرج کنیم

احمد رهدار، از منبری‌ها و شاگردان مشهور مصباح‌یزدی و رییس مؤسسه مطالعاتی تحقیقاتی فتوح اندیشه، در یک میزگرد می‌گوید: «ائمه میلیاردر بودند پس روحانیون هم باید میلیاردر باشند؛
 
▫️قرار نیست ما روحانیون تنها وارث علم پیامبر باشیم، پس ثروت پیامبر چی؟ من قرار است امام باشم؛ تو دهن آمریکا بزنم و پول لازم دارم... بازار صفاییه و هتل عباسی اصفهان وقف حوزه است و باید خرج ما را بده...
کسانی که الان این ثروت‌ها را دارند می‌گویند طلبه‌ها باید ساده‌زیست باشند...»
 
این میزگرد را وب‌سایت حوزه‌نیوز تابستان پارسال برگزار کرده و حالا دوباره فیلم آن در شبکه‌های اجتماعی دست‌به‌دست می‌شود.
+42
رأی دهید
-140

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۲
  Chokam - ری، ایران

  دروغ بگو تا اموراتت بگذره ، چون جعفرصادق خمس نمی گرفت
  7
  92
  دوشنبه ۳ آذر ۱۳۹۹ - ۰۱:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۹
  Attila14 - استکهلم، سوئد

  خوب حق داره!. من همیشه دلم میسوخت که عقابها و شیرها و پلنگ و ببرها کمین میکردن میدویدن عرق میریختن و باقیمانده شکارشون رو کرکسها و لاشخورها میخوردن!. این حرفش حرف رُکه!. اول بذارین کرکسها و زالوها بخورن بعد نوبت شکارچیها؍ اگه استخونی چیزی موند
  3
  88
  دوشنبه ۳ آذر ۱۳۹۹ - ۰۱:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  دلش بوگاتی و بنتلی میخواد، دیگه به الاغ سواری راضی نیست.
  6
  131
  دوشنبه ۳ آذر ۱۳۹۹ - ۰۱:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  چه دلش خوشه، می‌خواد چهل سال دیگه رهبر بشه!
  3
  112
  دوشنبه ۳ آذر ۱۳۹۹ - ۰۱:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  یکی اینو از برق بکشه تا کار دست خودش نداره. اون امام احمقت هم خیلی دوست داشت تو دهن آمریکا بزنه
  3
  110
  دوشنبه ۳ آذر ۱۳۹۹ - ۰۲:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  fariba azizi - پاناما سیتی، پاناما

  آخوند انسانی است تَنبل، تَن پَرور و البته بی دانش ,حرفه ای به غیر از دروغگویی، شیادی، فریب دادن مردمان و گدایی بلد نیست؛ این جماعتِ مُفت خور و مرده پرست و خرافاتی با افکار پوسیده شان، هر سال مردگان هزاران سال پیش را از قبر بیرون کشیده و برای در آوردنِ اشک مردم دوباره ایشان را کشته و روانه گورستان می کنند.....زنده یاد احمد کسروی
  5
  98
  دوشنبه ۳ آذر ۱۳۹۹ - ۰۲:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۸
  amir-amir - تورنتو، کانادا

  سادات تو دهن تو خندیده که یک سوم اصفهان وقف حوزه است. مرتیکه چه طلبکار هم است, آن الدنگى که هتل عباسى را غصب کرده روزى باید پس بدهد٬ تو اگر کتابخوانى مى توان در تبلت و کامپیوتر هم کتاب خواند. البته نوع کتابها ى شما معلومه ازجه جنسى است مزخرفاتى مثل بحار الانوار آخوند مجلسى یا کتابهاى آخوند معدوم شیخ فضل اله نورى که روزى تو هم به او در جهنم ملحق خواهى شد. .
  2
  80
  دوشنبه ۳ آذر ۱۳۹۹ - ۰۲:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۷
  منوچهری - تهران، ایران

  ایوالله, اگر ریچارد هاوکینز و جد و آبادش هم سالها سخنرانی میکردن اینجوری نمیتونستن نسخه اسلام رو بپیچن!! آفرین حاج آقا, دیگه چه خبر؟
  6
  70
  دوشنبه ۳ آذر ۱۳۹۹ - ۰۳:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Alphabet - پترس، یونان

  خب کی بخیله برو کار کن پول در بیار. همش که نمیشه از راه بشکه پول در آورد. از قدیم گفتن هر چی پول . خرج بواسیره. ماتحت تو جمع کن برو دنبال کار و رزق حلال زالو.
  6
  62
  دوشنبه ۳ آذر ۱۳۹۹ - ۰۳:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۷
  Madjid aramesh - پاریس، فرانسه

  بابا از اخوند پر روتر کی هست ؟. اون پیامبرتون که از راهزنی و چپاولگری پولدار شد بزرگای تو هم ایران رو چپاول کردن تو دیر رسیدی به تو نرسید . چقدر کارگر و کارمند با وجود اینکه کارهای سازنده سخت میکنن و اقلبشون دو تا شغل دارن در فقر مطلق زندگی میکنن؟ . حالا تو که تو حوزه مجانی میخوری و میخوابی و انگل جامعه هستی چرا باید میلیاردر باشی؟درحالیکهنه تنها نفعی برا جامعه نداری مضرترین چیز برا جامعه هستی
  4
  65
  دوشنبه ۳ آذر ۱۳۹۹ - ۰۳:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۷
  Ashkan60 - لندن، انگلستان

  آخه کلاهبردار مفت خور تو که ااینهمه پول پول میکنی و زور میلیاردر شدن میزنی چند ثانیه هم از هنرت بگو ، بگو چه خدمتی داری جز پر کردن فاضلاب و مسموم کردن فکر بچه های مردم انجام میدی ، برای شما ملاهای مفتخور باید یک تیتانیک ساخت همگیتان را هم توی قسمت ..کلاس جا داد بعد برد وسط اقیانوس خیلی شیک تو آب انداخت وخوراک کوسه ها کرد.اینجوری شاید بشه گفت یکجایی برای سیر کردن شکم ماهیهاهم که شده بدرد خوردید.
  5
  65
  دوشنبه ۳ آذر ۱۳۹۹ - ۰۴:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  Vejdanebidar - آمستردام، هلند

  .... از این اخوندها توی دنیا وجود نداره
  4
  56
  دوشنبه ۳ آذر ۱۳۹۹ - ۰۵:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۸
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد

  الان که ساده زندگی می کنید پدر مردم رو در آوردین، وای بحال وقتی که لشگر و خدم و حشم داشته باشین! پاشو جمع کن بینیم بابا، مرتیکه مفتخور کلاش!!
  4
  68
  دوشنبه ۳ آذر ۱۳۹۹ - ۰۷:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  کیانپور - ونکوور، کانادا

  آقای آخوند واقعا خجالت دارد. شما آخوندها که در تمام این سالها از وجوهات دینی شامل خمس زکات سهم امام و غیره استفاده کردید و از هزار رانت و لابی بهرهمند بودید. سالها در حوزه علمیه چه درسی خواندید که به درد جامعه بخورد جز فقه آن هم مربوط به ۱۴۰۰ سال پیش؟ ما که برای شناخت دین احتیاجی به آخوند نداریم. کدام ثروت پیامبر؟ چرا برای رسیدن به دنیا از دین مایه می گذارید ولی دین را به سهم ناچیزی از دنیا می فروشید؟ شما دین را در نزد مردم بد جلوه دادید و باعث دین گریزی مردم شدید. دیگر بس است.
  13
  44
  دوشنبه ۳ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۷
  اقای شاکی - برمن، آلمان

  خودشون دارند افشاگری میکنند که چه ویروس های کثیفی هستند که حرص انها به پول تمامی ندارد
  2
  68
  دوشنبه ۳ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  بردیا2577 - زابل، ایران

  چنان فاش گردد غم و رنج و شور. که شادی به هنگام بهرام گور. نه جشن ونه رامش نه کوشش نه کام. همه چاره ورزش و ساز دام. پدر با پسر کین سیم آورد. خورش کشک و پوشش گلیم آورد. زیان کسان از پی سود خویش. بجویند و دین اندر آرند پیش
  5
  32
  دوشنبه ۳ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  kiauk - لندن، انگلستان

  شما روحانیون اصلا نباید توی ایران وجود داشته باشید. هر وقت یک ملت و مملکت ازتون استقبال کردند و شما رو خواستن. بعد برای اونها و رهبری اونها تز بدهید.
  2
  43
  دوشنبه ۳ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  Sayet uk - ناتینگهام، انگلستان

  بادمجان استفاده بکنند،حالا چطوری ؟ مسئله عرضه و تقاضا است ،تا زمانی که مردم همیشه در صحنه به اینها گوش میدن و در عزا و جشن‌ها باید حاضر شوند ،چهل سال که هیچی چهارصد سال دیگر هم درحضور مبارک حضرات خواهیم بود.شاید ما هم یک روزی بزرگ بشیم !!
  2
  32
  دوشنبه ۳ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  دوستان گرامی این اخوند به نوعی دارد از خامنه ای پدر سوخته تعریف میکند برای مثال میگوید ان مکانهای که موقوف ادراه فلا" شده ماهیانه پول بسیار کمی از کسانی میگیرد که این مکانها را کریه کرده اند ! خوب این پول به اداره اوقاف که نمی رسد به حسابهای میرود تو کیسه عمام خامنه ای ؛ پول این اخوندها که خودرا طلبه حساب کردن کی میدهد عمام خامنه ای پس ان اخوند دارد می فرماید,عمام خامنه ای پول بسیار کمی بابت کرایه موقوفات میگیرد, طلبهای را قربانی مردم میکند و ان اخوند میگوید باید پول بیشتری از این اجاره نشینها بگیرند که به اخوندها بدهند. یعنی عمام خامنه ای مردم را از اخوندها یا طلبهای دینی دوستداردارد برای همین پول کم از مردم بابت کرایه موقوفات میگیرد.
  3
  29
  دوشنبه ۳ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۹
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران

  میخواد علنیش بکنه دیگه باید علنا صف بکشید حاج آقا مورد عنایت قرارتون بدند..خخخ
  5
  31
  دوشنبه ۳ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  Parinaz Iran - پراگ، چک

  [::کیانپور - ونکوور، کانادا::]. کسانی چون شما شریعتی سروش بسیار خطرناکتر از ملا هستید نوشتی/شما دین را در نزد مردم بد جلوه دادید و باعث دین گریزی مردم شدید/ مگر در دینت بچه بازی نیست عایشه یک کودک. مگر در کتابت ننوشته زمین را از خون کفار رنگین کنید مگر ننوشته کسی که از دین برگشته و مرتد نام دارد مجازاتش مرگ است مگر تمام این جنایات را در ۱۴۰۰ سال پیش در ایران ما نه تو انجام ندادند باز دفاع و دفاع از جنایات.خودتی نه همه مالشگر حقیقی.
  5
  45
  دوشنبه ۳ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  Parinaz Iran - پراگ، چک

  نکته ی مهم دیگر برده داری در این دین صد در صد مورد تایید. تمام رهبران این دین با داشتن کنیز و غلام برده داری را تایید کردند.
  5
  39
  دوشنبه ۳ آذر ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  پاینده ایران و ایرانی - مالمو، سوئد

  پول میخواد پووووول, ای حق لعنتتون کنه که به کجاها فکر میکنین
  1
  24
  دوشنبه ۳ آذر ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۰
  senator x - تهران، ایران
  بی پدر اجداد عمامه بسر تو چندصدسال بالای منبر فریاد میکشیدن که علی کفشش را خودش پینه دوزی میکنه و خودش وصله به عبا و لباسش میزنه و نون خشک با زانویش نصف میکند و میخورد,پس همش دوروغ بود؟ای بر پور و مادر هرچه دروغگو دوصد لعنت. /.
  2
  21
  دوشنبه ۳ آذر ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۰
  babak iran5i - تهران، ایران
  آخوند اوسات شیخ مصباح یزدی با 85 سالش آنقدر پول دزدیده که فرزندانش در کشور های غربی دارند عشق و حال میکنند . تو هم پولداری آشیخ داری فیلم بازی میکنی نفله که فردا یقه تو نگیرن که دزدی کردی ..دانشگاهی ها همه بیکارند و پول تو جیبیشون را از پدرشون میگیرند توی بیسواد الدنگ ارث باباتو طلب داری...!!
  2
  17
  دوشنبه ۳ آذر ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  کیانپور - ونکوور، کانادا
  [::Parinaz Iran - پراگ، چک::]. خانم پریناز چرا اینقدر عصبی برخورد می کنید؟ کدام کودک؟ کدام خشونت و رنگین کردن زمین از خون کفار؟ چرا تحریف می کنید؟ چند جلد کتاب مسعود انصاری و شجاع الدین سفا یهودی رو مد نظر قرار دادید انوقت عصبی برخورد می کنید؟ سروش که ازش نام می برید از کلوپ بیلدربرگ (یک جامعه مخفی وابسته به فراماسونری جهانی) جایزه گرفته. شریعتی رو دقیق نمی شناسم ولی به خاطر کتاب سیاوش اوستا ( دیوید عباسی یهودی الاصل) به او توهین می شود. شما هم مثل حزب الهی های طرفدار رژیم تند رو هستید.
  9
  7
  دوشنبه ۳ آذر ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  یویوماما - خاش، ایران
  ثروت پیغمبر از کجا امده بود ؟در امد نفتی؟نه از اولش که مخ خدیجه ثروتمند را زد که 45 سالش بود که جوان باز و حشری بود. خودش هم 20 تا 25 سالش بود و احتمالا خوش تیپ و زبان باز. و بعد هم از طریق لشکر کشی وحشیانه به ایران طلاهای زیادی از ایران به غنیمت گرفت و علمش هم کلاه برداری بود.نظیرش هم در زمان حال اقای ترامپ است که میگوید ماموریت خدایی دارد.شما اخوند ها هم دست کمی از پیغمبر و ترامپ ندارید.
  3
  9
  دوشنبه ۳ آذر ۱۳۹۹ - ۲۳:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  redsky95 - تورنتو، کانادا
  یه زمانی ۱۲ تا امام حـ... میلیونر بودن. اما الان ۵۰۰ هزارتا تنها تو امریکا میلیونر شدن. تو همین کانادا هر ماه یهویی چندتا هموطن میلیونر سر در میارن. ادمایی که تا دیروز هیچی درباره شون نمیدونستیم. اصلا کی بودن از کجا پول اوردن؟ اما یهویی یه شبه میشن میلیونر. بعدم با خرج کردن یکم پول یه سابقه مثل کارافرین سرمایه دار تاجر برا خودشون میسازن. و هموطنای من ... هستن این چیزا رو نمیبینن. این اخوند چیزی رو گفته که یه سری ادمای دیگه عملی انجام میدن. حالا این اخوند سهم میخواد. نصف اصفهان. تا جایی که یادمه اوقاف ملی شد. و در اخر بگم با توجه به شناختی که دارم اخوندا میلیونر میشن. چون تاریخ نشون داد ایرانی جماعت حرف میزنه تو حرف میجنگه. تو حرف ..... تو حرف مخالفت میکنه و تموم. بهتون قول میدم. حرف منو یادتون نره
  2
  8
  ‌سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹ - ۰۵:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  Persiangulf2535 - لند‌ن، انگلستان
  مرتیکه بی شرف عمری با مفتخوری زنگی کردید ولی حالا دنبال زندگی اونچنانی هستید.تا دیروز که مگفتید تمام امامان و انبیا همه نون خشک و اب میخوردن ولباسهاشون وصله پینه داشت یهو چطور شد که حالا میگید همشون پولدار ثروتمند بودند؟
  1
  14
  ‌سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹ - ۰۷:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۹
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  خود این آخوندا میگند پیامبر خودش کشاورزی میکرده با اینکه حکمران بوده هر روز کار میکرده یه لباس هم خریده رفته رد بشه داده به اون گدا گفته من لباس سال قبل رو حالا میپوشم درسته؟ پس چطور هیچ آخوندی کار نمیکنه؟ همه از پول مردم میخورند حالا هم میخوان از پول مردم پولدار بشند؟ خوشکلترین زنهای مردم رو برمیدارند برای خودشون باهاش حال میکنند.
  9
  6
  ‌سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان
  [::آذرمیانه - آذربادگان، ایران::]. آذری باز شروع کردی.تبلیغات الکی‌. آدمی‌ که ۲۳ تا زن رسمی‌ و چیزی نزدیک ۱۲۰ کنیز داشته باشد.خودش نمی‌‌رود. کار کند.برای کار کردن.برده دارد. تازه دروغ هم نگو.که فقط یک دست لباس داشت. خودش در یک سوره می‌‌گوید. رسول خدا .عطر خوشبو. لباس زیبا و زنان .علاقه خاصی‌ دارد. می‌‌دانی.در آن زمان چقدر خرج داشت. یک ادکلن کوین کلاین اسلامی از سوریه برای این وارد کنند.؟ تازه کجا فقیر بود. زن اولش خدیجه .یکی‌ از پولدارترین تجار عصر خود، بود. جلو جلو هم یک سوره گذاشت.که بعد از مرگش. ۴ تا دختر ادعای.ارث و میراث نکنند.زمین بری. آسمان بری. این آخوند‌ها و مفتی ها.نماینده رسول در روی زمین هستند.هیچ فرقی‌ ندارند.
  4
  12
  ‌سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۹
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  [::zarduscht - فرانکفورت، آلمان::]. اموال خدیجه در مکه بوده ...کلا خدیجه و ابوطالب و ابوبکر و عمر . بیشتر سرمایه مکه مال اینها بوده هزاران شتر و زمین و خانه وقتی میرند به مدینه همه مصادره میشه
  3
  3
  ‌سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  Sayet uk - ناتینگهام، انگلستان
  یکی بیاد به داد این برسه ، حیونی گناه داره !!
  0
  4
  ‌سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹ - ۲۳:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  paksan - ایران، ایران
  مردم نون ندارن بخورن بعد این گردن کلفت مفت خور بیکار میخواد سفر سیاحتی و تحقیقاتی بره؟ چه تحقیقاتی؟ مثلا میخوای بری پاکستان ارتش تشکیل بدی؟ واقعا همین الان 18 میلیارد تومان سالیانه یک قلم مصباح یزدی میگیره واسه مدرسه اش! یکی توضیح بده خیر این هزینه و نتیجه این هزینه ها چی بوده؟ کتابی نوشتند؟ تحقیقی که به درد زندگی مردم بخوره نوشتند؟ گره ای از مشکلات مردم باز کردند؟ پول میگیرن که کتابهای گذشته ها رو دوباره کپی کنند به اسم خودشون به اسم تفسیر فلان. یعنی یک مطلبی که 1000سال پیش گفته شده چند میلیون بار باید تفسیر بشه؟ یعنی به اندازه یک جو اگر به علم و دانش بشر اینا اضافه کرده باشند میشه از این حرف که بودجه بیشتر بدید دفاع کرد آخه یک عده دور هم میشینند کتاب میخونند هی هم میگن سخته سخته خوب بدید فارسی روان ترجمه کنند ساده بشه وگرنه چیزی نداره این مطالب. آخه مطلبی که مال چندصدسال پیشه گیرم تو فهمیدی و اصلا شاگرد اول خوب نتیجه اش چیه؟ اون مال مغز و تفکر و جامعه 800سال پیشه بعد تو میخوای با اون مطالب بودجه بگیری بری آفریقا و اروپا و آمریکا و سیاحت چیکار کنی؟گردن کلفت و شکم سیر مشکل ایشون هستش
  0
  3
  ‌چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۹ - ۰۳:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  paksan - ایران، ایران
  اینا آمدن که همدم فقرا باشند حالا خودشون که الان همه گردنا کلفت و حسابها پر و زندگی به راه و بچه هاشونم که خارج نشین . حالا زندگی تجملاتی و سفر سیاحتی و لشکر و کنیز و . میخوان. خوب پس سپاه و بسیج و اونا پس چی هستش؟ هرکی واسه خودش لشکر درست کنه؟اون هتل عباسی زمینش رو اون موقعی که فروختید به قیمت روز به طرف وسط شهر نبوده که یه زمین بایر بوده و طرف کلی خرج کرده هتل کردش و خنده داره هم می فروشند هم میخوان به اندازه خون باباشون اجاره هم بگیرند. این عین دزدی هستش ربطی به وقف نداره .خاک بر سر کسایی که زمین وقف میکنند به اسم امام زمان و امام رضا و حسین ولی این گردن کلفتا نشستند میخوردند و تازه طلبکارند که چرا کمه سفر اروپا و اکتشافی و کنیز و لشکر چرا نداریم! والا تنها کاری که رضا شاه نکرد همین بود که این وقف ها رو باید میگرفت از این لاشخورها و همه اینا رو اعدام میکرد. حضرت علی امیر بود چاه میکند و کشاورزی میکرد پیامبر کار و تجارت میکرد کدوم امام پول جمع میکرد برای سفر و عشق و حال اینا نشستند پول از بقیه بگیرن سفر و لشکر و . داشته باشند.
  0
  4
  ‌چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۹ - ۰۴:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۹
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  [::paksan - ایران، ایران::]. محمد رضاشاه 280 هزار هکتار زمین از بنیاد پهلوی رو وقف آستان قدس کرد دو تا کارخانه قند مزارع چقندر قند ...مزارع پنبه وکارخانه نخ ...عریض کردن میدان و صحن ...دهها کارخانه دیگر.. یعنی فقط آستان قدس رو ده برابر کرد . شاه چراغ و قم و جاهای دیگر همینطور ...
  1
  2
  ‌چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.