ترجیح ترامپ به گلف بازی به جای حضور در نشست بحران کرونا رهبران گروه ۲۰

دونالد ترامپ دیروز دقایقی را در نشست مجازی افتتاحیه سران گروه20  (جی 20) شرکت کرد اما در ادامه نشست ترجیح داد به باشگاه گلف خود در ویرجینیا برود.
 
به گزارش عصرایران، رییس جمهوری آمریکا در شرایطی که کشورش در روز برگزاری نشست مجازی سران گروه بیست رکورد 198 هزار و 500 مبتلا به کرونا در یک روز را زد، حاضر نشد در نشست مجازی سران گروه 20 درباره بحران "پاندمی" (همه‌گیری جهانی) کرونا حاضر شود و به جای آن به باشگاه گلف خود در ویرجینیا رفت.
 
ترامپ در بخشی هم که در این نشست جضور داشت در حال و هوای انتخابات اخیر آمریکا سیر می‌کرد و به طعن و کنایه به رهبران حاضر در نشست گفت: حالا حالاها رییس جمهوری آمریکا خواهد ماند. او همچنین در دقایقی که در این نشست مجازی حضور داشت همچنان مشغول توییت کردن جملات با طعن و کنایه درباره انتخابات اخیر و آنچه که "تقلب انتخاباتی گسترده و دزدیدن آرای خودش می‌نامد" بود. در حالی که سخنان غالب رهبران حاضر در نشست گروه بیست بر بحران جهانی کرونا و ضرورت توزیع عادلانه واکسن در جهان برای مهار همه‌گیری متمرکز بود اما ترامپ در سخنان خود بدون اشاره به بحران جهانی کرونا، اقتصاد و ارتش کشورش را تحسین کرد و درباره کرونا هم صرفا به این نکته اشاره داشت که واکسن کرونا خیلی سریع در آمریکا و در دورانی که او در جایگاه ریاست جمهوری کشورش بوده، آماده شده است.
 
یک منبع گروه بیست درباره سخنرانی ترامپ در نشست مجازی رهبران این گروه، به "گاردین" گفت سخنرانی ترامپ نامتناسب و بی‌مورد با فضای نشست بود و در حالی که غالب رهبران جهان درباره بحران جهانی کرونا و موضوعات جهانی مرتبط با مرگ و زندگی آدم‌ها سخن گفتند ترامپ از دستاوردهای دولت خود و ارتش و اقتصاد آمریکا تعریف و تمجید کرد. بی‌علاقگی ترامپ به صحبت درباره بحران جهانی کرونا در حالی است که ایالات متحده آمریکا در صدر جدول آسیب دیدگان جهانی از این ویروس نشسته است. بسیاری از منتقدان داخلی ترامپ، عملکرد دولت او در مقابله با کرونا را ضعیف و پراشتباه دانسته و بسیاری از ناظران یکی از دلایل شکست او از جو بایدن در انتخابات اخیر آمریکا را ناشی از همین عملکرد ضعیف می‌دانند.
+47
رأی دهید
-9

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۱
  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک
  عجب هیکل ضایعی داره! بیچاره ملانیا جون! بختک بیافته رو آدم، این یغور نیافته!
  22
  23
  یکشنبه ۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  پاینده ایران و ایرانی - مالمو، سوئد
  [::یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک::]. تو فکر ملانیا نباش همون بختک رو فعلأ قبول کن که شاید اونم گیرت نیاد
  2
  7
  یکشنبه ۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.