فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا یک عملیات ضربتی هوایی را در خاورمیانه به اجرا گذاشت

عکس آرشیوی از یک بمب‌افکن بی-۵۲ اچصدای آمریکا :فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا اعلام کرد پرسنل واحد بمب‌افکن بی-۵۲ اچ  پایگاه هوایی مینوت در ایالت داکوتای شمالی، یک عملیات ضربتی و دوربرد به خاورمیانه را در روز شنبه اول آذر با هدف بازدارندگی و اطمینان دادن به شرکا و متحدان آمریکا انجام دادند.

سنتکام در بیانیه‌ای ضمن اعلام این خبر گفت، این عملیات بدون وقفه توانایی ارتش ایالات متحده را در اعزام نیروی رزمی هوابرد در یک اعلام ناگهانی به هر جایی در دنیا و توانایی عملیاتی سنتکام را برای کمک به حفظ امنیت و ثبات منطقه‌ای به نمایش گذاشت.

این بیانه با اشاره به این که سنتکام به حفظ و مراقبت از آزادی تردد و جریان آزاد تجارت در سراسر منطقه متعهد است، تاکید کرده است آمریکا در پی درگیری نیست، اما به مواضع خود ادامه می‌دهد و در پاسخ دادن به هرگونه پیشامدی در سراسر جهان متعهد است.

سنتکام در توییتی در همین ارتباط از قول رییس ستاد فرماندهی نیروی هوایی آمریکا نوشت: «قابلیت انتقال سریع نیرو به خارج، و در سراسر منطقه عملیاتی به منظور کنترل، نگهداری و استفاده از ابتکارات برای بازدارندگی تهاجم بالقوه کلیدی است.»
آخرین بار که بمب‌افکن‌های دورپرواز آمریکا در منطقه خاورمیانه حضور پیدا کردند اوایل سال ۲۰۲۰ بود.
+47
رأی دهید
-10

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران

  داداشا عملیات و مانور رو بی خیال. بیایید بزنید. الان دیگه بسته معیشتی ما بادمجون شده و موضوع داره ناموسی میشه. زودتر بیایید تا بادمجونها رو ننهادن.
  10
  39
  یکشنبه ۲ آذر ۱۳۹۹ - ۰۰:۱۲
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  گاوت وضع حمل کرده گدا علی.
  9
  41
  یکشنبه ۲ آذر ۱۳۹۹ - ۰۱:۱۸
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  این ها مانورهای نظامی برای روز احتمالات هستند و ارتباطی به عملیات تصویب شده ی اجرائی ندارند
  0
  6
  یکشنبه ۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۲
  نظر شما چیست؟