ناگفته های تخریب خانه زن بندرعباسی

رکنا: کلیپ تخریب خانه زن سرپرست خانوار بندرعباسی این روزها در فضای مجازی سر و صدای زیادی به پا کرده است.در این گزارش جزئیات ماجرا را از زبان خانمی که کلیپ او منتشر شده می خوانیم.او همان زنی نیست که خودسوزی کرده است.نامش زهرا حسن زاده است.او همان زن بی پناه بندرعباسی است که صدای فریادهایش این روزها در فضای مجازی به گوش خیلی ها رسیده است و آوازه بلند خبر تخریب خانه اش گوش فلک را کر کرده است.

تلفن را جواب می دهد و صدای گرفته اش در گوشی می پیچد.می گوید:«از همان روزی که با ماموران شهرداری بحثمان شد از بس جیغ کشیدم صدایم گرفته است.احساس می کنم بلایی سر تارهای صوتی ام آمده است.اما خودسوزی نکردم.من همان زنی هستم که کلیپ درگیری ام با ماموران شهرداری را همه دیدند اما کسی که خودسوزی کرد همسربرادرم بود نه من!»
کلیپ جنجالی زن بندرعباسی
صدای فریادهای چند کودک و یک زن در کلیپ می پیچد.مخاطبان فضای مجازی احساساتی و هیجان زده می شوند و چند ساعت بعد خبری منتشر می شود مبنی بر اینکه زن بندرعباسی که با ماموران درگیر شده است،اقدام به خودسوزی کرده است.

همه بسیج می شوند و به زنی که خودسوزی کرده است کمک می کنند و از او دلجویی می کنند. همین باعث می شود که زهرا حسن زاده می گوید:«ما دو خانوار بودیم که اتاقک ما را خراب کردند.اما باز هم لطف خدا همراه ما بود.»

نام این زن که در کلیپ منتشر شده فریاد می زند،زهرا حسن زاده است.همان زنی که فریاد می زد تا بی سرپناه نماند،حالا مجبور است فرزندان برادرش را هم تر و خشک کند.چون مادرشان خودسوزی کرده و در بیمارستان است.
ساخت اتاقک غیرقانونی در حاشیه دریاچه نیزار
زهرا حسن زاده در گفتگوی اختصاصی با رکنا می گوید:«من همان زنی هستم که کلیپ درگیری ام با ماموران شهرداری بندرعباس منتشر شدو صدای فریادهایم به گوش همه رسید.»

او در در توضیح جزئیات ماجرا می گوید:«چند سالی می شد که به دلیل اعتیاد همسرم از او جدا شده بودم.دو دختر بزرگ دارم که یکی از آنها ازدواج کرده و در کرج زندگی می کند و دختر دیگرم هم با خواهرش زندگی می کند.من هم در شهریار با پسرم سبحان که الان هفت ساله است زندگی می کردم.اما نتوانستم از پس هزینه های کرایه خانه بر بیایم و برای همین به زادگاهم در بندرعباس آمدم.»

زهرا حسن زاده در ادامه می گوید:« برادرم حدود چهارده سالی می شود که خانواده اش را رها کرده است اما در این مدت من از همسر و فرزندان او خبر می گرفتم.حالا ما دو زن سرپرست خانوار بودیم که تصمیم گرفتیم با هم آلونکی بسازیم.برای همین به حاشیه یک دریاچه به نام نیزار در نزدیکی محله فقیرنشین بندرعباس رفتیم.در آنجا قبلا هم ساخت و سازهایی شده بود و ما هم محلی انتخاب کردیم و با نخاله و بتن هایی که همسایه ها به ما کمک کرده بودند،شروع به ساخت اتاقک کردیم.»
درگیری زهرا حسن زاده با ماموران شهرداری بندرعباس
زهرا حسن زاده در مورد روز حادثه و خودسوزی همسر برادرش می گوید:«سومین بار بود که ماموران شهرداری برای تخریب اتاقک ما آمده بودند.اما آن روز درگیری بالا گرفت.من نمی خواستم اتاقک خراب شود و از روی ناراحتی جیغ می زدم.بچه های برادرم هم ترسیده بودند و جیغ می زدند.یکدفعه دیدم که همسر برادرم به نام طیبه،دارد در آتش می سوزد.همه چیز در یک چشم بر هم زدن اتفاق افتاد.او که دیده بود من با ماموران درگیر شدم ناگهان اقدام به خودسوزی کرده بود.نمی دانم از کجا بنزین آورده بود و روی خودش ریخته بود.همسایه ها سریع پتو آوردند و روی او انداختند.»
حال زنی که خودسوزی کرده است رو به بهبود است
زهرا حسن زاده این روزها با فرزند هفت ساله خود و فرزندان برادرش در حیاط خانه همسایه شان زندگی می کنند.

او در مورد حال همسربرادرش که خودسوزی کرده است می گوید:«حالش بهتر است و رو به بهبود است.همین که از سوی مسئولان به او کمک شده برایش قوت قلب است.اما من از مسئولان تقاضا دارم که من را هم فراموش نکنند.همه گفتند زنی که کلیپ او منتشر شده خودسوزی کرده است.آن زن که در کلیپ بود من هستم که خودسوزی نکرده ام.»

او در ادامه گفت:«من یک زن بی سرپناهم که از پرستاری سالمند گرفته تا خدمتکاری در خانه های مردم،هر کاری برای امرار معاش انجام داده ام.حالا هم تقاضا دارم همانطور که مسئولان به وضعیت همسر برادرم سریعا رسیدگی کردند،من را هم فراموش نکنند.»

زهرای 45 ساله در آخر باز هم از تلاش مسئولان تشکر و قدردانی کرد.
تیم برخورد کننده شهرداری معلق شدند
امینی‌زاده شهردار بندرعباس در دیدار با بانوی مصدوم شده از وی برای اتفاقات پیش آمده دلجویی کرد.وی در این دیدار با بیان اینکه نیرو‌های متخلف شهرداری نیز از خدمت معلق شده‌اند و در چارچوب قانون با آن‌ها برخورد می‌شود، گفت: از روز نخست دستور دادیم که تیم برخورد کننده در فیلم از تخلفات معلق شوند تا بررسی‌ها صورت گرفته و تصمیم مقتضی گرفته شود.

شهردار بندرعباس با بیان اینکه هر تصمیمی اعضای شورای شهر بگیرند بنده قبول می‌کنم، بنده برای خدمت و کار آمده‌ام و قرار نیست با هر اتفاقی شانه خالی کنم، تصریح کرد: در این ملک تخریب شده از نظر قانونی کاربری آن فضای سبز و متعلق به راه و شهرسازی است، هرگونه ساخت و ساز در این مکان غیرقانونی بوده و هم تصرف هم ساخت و ساز غیرقانونی و بدون دریافت مجوز دو اقدام صورت گرفته است.
مجوز ساخت قانونی برای زن بندرعباسی صادر می شود

شهردار در نوع برخورد نیز هیچ کسی نوع رفتار صورت گرفته را نمی‌پسندد چون ما از مردمیم و باید طبق قانون برخورد کنیم و همه مردم برای ما یکسان هستند، اظهار داشت: بنده برای استعفا نیامده ام برای کار کردن وارد شده ام و خدمت می‌کنم.

شهردار بندرعباس با بیان اینکه این که چه کسی فیلم را پخش کرده ممکن است و باید دستگاه های ذی ربط ورود کنند، گفت: ممکن است واکنش برخی مسئولان و افراد تسویه حساب‌های شخصی بوده باشد.

به گفته شهردار بندرعباس، شهرداری مجوز‌های لازم را برای ساخت منزل این بانوی هرمزگانی به طور قانونی صادر می‌کند.

امینی زاده همچنن عنوان داشت: بندرعباس 43 درصد بافت فرسوده و سکونتگاه‌های غیر رسمی دارد.
+28
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۵
  -xAdolf - اخن، آلمان

  بی شرف همه ای این زرا رو زدی که اخرش بگی کسی که فیلم رو پخش کرده مجازات می کنیم ولی اگر اون اینکارو نکرده بود الان معلوم نبود کسی حتی اجساد این خانواده رو هم پیدا میکرد یا نه، این کارا از شما جانیا کهبعید نیست و در ضمن اگر تو امثال تو دم از کار کردن می زنید وجود داری برو جلوی چند تااز اون اربابات با توله سگاشونو بگیر که هر غلطی بخوان می کنن ولی برای اونا کسی دم از خلاف نمی زنه. ای خمینی گور به گور شده ... بی شرف با این عن قلابت برای مستظعفین. البته تقصیری هم ندارن اینا تربیت شده های اسلام هستن که جز وحشگیری و جنایت چیز دیگه درش نیست.
  2
  46
  شنبه ۱ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۱
  ۳۴
  gholdor - ناتینگهام، انگلستان
  با وجود این‌ها ملت ایران احتیاجی به دشمن ندارند. کم کم مردم ایران باید به ایرانی بودن این‌ها شک کرد . الان هم که واکسن داره میاد زمزمه پول نداریم واکسن ایران بیاریم داره به گوش میرسه
  0
  9
  شنبه ۱ آذر ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۳
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران
  یه بنده خدایی میگفت اینها فیلم بازی کردن که خونه بگیرن! فیلم بازی کردن که فقیرن! فیلم بازی کردن که اتیش گرفتن! فیلم بازی کردن که سرپرست و درامد ندارن! با ملتی که هنوز بینشون کسانی اینطوری فکر میکنن قراره آینده ای داشته باشیم؟ وقتی یک ادم معمولی اینطوری فکر میکنه حکومتیهای بدتر از شیطان در چه فکرن.
  2
  11
  شنبه ۱ آذر ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۹
  نظر شما چیست؟