بدشانس ترین مرد دنیا : پس از ابتلا به مالاریا، تب دنگی و کرونا با نیش مار فلج و نابینا شد

یورونیوز :یک مرد بریتانیایی که پیش از این از بیماری‌های مالاریا و تب دنگی جان سالم به در برده و به تازگی نیز به کووید۱۹ مبتلا شده بود، حالا بر اثر نیش مار شاه‌کبرا فلج و نابینا شده است.

به گزارش رسانه‌های بریتانیا یک مار شاه‌کبرا در شمال‌غرب هند این مرد را که «ایان جونز» نام دارد نیش زده است. او اکنون در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان بستری است؛ مار شاه‌کبرا درازترین مار سمی جهان محسوب می‌شود.

ایان جونز که پیش از این در بخش بهداشت و درمان فعالیت می‌کرده، طی ماههای گذشته مسئول یک شرکت فعال در بخش امور اجتماعی در هند بود.

پسر این مرد بریتانیایی به رسانه‌ها گفته است که خانواده ایان جونز به دلیل ابتلای پدرش به ویروس کرونا نگران حال او بودند. وی افزود که برای خانواده ایان جونز با توجه به ابتلای قبلی پدرش به بیماری‌های مالاریا و تب دنگی و اخیرا کووید۱۹، خبر بستری شدن او به دلیل نیش مار شاه‌کبرا «باور نکردنی» است.

سم مار شاه‌کبرا اغلب بر سیستم عصبی بدن انسان تاثیر می‌گذارد و به همین دلیل منجر به درد شدید، اختلال در بینایی، سرگیجه، خواب آلودگی و در برخی موارد فلج کامل می‌شود. تخمین زده می‌شود که بین ۵۰ تا ۶۰ درصد از افرادی که مار شاه‌کبرا آنها را می‌گزد جان خود را از دست بدهند.

پسر ایان جونز در گفتگو با رسانه‌های بریتانیایی اظهار امیدواری کرده که نابینایی و فلج بدن پدرش «موقتی» باشد. گروهی از همکاران این مرد بریتانیایی کارزاری اینترنتی را برای کمک به هزینه درمان او راه اندازی کرده‌اند.

تب دنگی یک بیماری ویروسی و استوایی است که بر اثر نیش پشه منتقل می‌شود.
+23
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  در مقایسه با زندانیان سیاسی در ایران اوضاع این شخص خیلی بهتر است.
  5
  35
  شنبه ۱ آذر ۱۳۹۹ - ۰۰:۲۷
  ۴۴
  IjoinedIRUK - اوکلاهما ، ایالات متحده امریکا

  زندگی این مرد نمادی از نسل سوخته و زندگیهایی ک نابود شد ---> انقلاب ۵۷
  1
  43
  شنبه ۱ آذر ۱۳۹۹ - ۰۰:۴۲
  ۴۰
  zarathushtra - تهران، ایران
  هیچپم بدشانس نیست چرا از این دید نگا نمیکنید؟با انواع بیماریها درگیر شده و زنده مونده و در بخش بهداشت خدمت کرده.حالا هم از نیش مار جون بدر خواهد برد و فلج و کوری هم موقتیست.باز بزندگی پرچالشش باز میگردد.
  1
  5
  شنبه ۱ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۵
  نظر شما چیست؟