واکنش مشاور نظامی خامنه‌ای به احتمال حمله آمریکا به تاسیسات هسته‌ای ایران: جنگ تمام‌عیار رخ خواهد داد

مشاور نظامی رهبر جمهوری اسلامی در واکنش به اخبار مربوط به احتمال حمله نظامی آمریکا به تاسیسات هسته‌ای ایران گفته است: «درگیری محدود و تاکتیکی» می‌تواند به «جنگ تمام عیار» تبدیل شود.

حسین دهقان در گفت‌وگو با خبرگزاری آسوشیتدپرس تاکید کرده است که ایران از جنگ «استقبال نمی‌کند» ولی اگر جنگ تمام عیار شروع شود، «بحران گسترده‌ای» رقم خواهد خورد که منطقه و آمریکا «تاب آن را نخواهند داشت».

او همچنین گفته است که در صورت مذاکره بین ایران و آمریکا، حکومت ایران تحت هیچ شرایطی درباره «قدرت نظامی» و برنامه موشکی خود مذاکره نمی‌کند.

روزنامه نیویورک تایمز به نقل از چهار مقام کنونی و سابق ایالات متحده گزارش داد که دونالد ترامپ روز پنج‌شنبه، ۲۲ آبان، طی نشستی در کاخ سفید از مشاوران ارشد خود پرسیده که آیا امکانی برای اقدام علیه سایت‌های هسته‌ای مهم ایران در هفته‌های آتی وجود دارد یا نه.

بر اساس این گزارش، مشاوران ارشد آقای ترامپ او را از این تصمیم منصرف کرده‌ و هشدار دادند که حمله به ایران می‌تواند به سادگی منجر به یک نبرد گسترده‌تر در هفته‌های پایانی ریاست جمهوری آقای ترامپ شود
+10
رأی دهید
-28

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۶
  javadrezazadeh - ارومیه، ایران

  زر نزن بینم. تا صدای اولین موشک بیاد همتون تو لونه موش قایم شدین تخم سگ حـ...
  7
  27
  جمعه ۳۰ آبان ۱۳۹۹ - ۲۲:۴۲
  ۳۸
  freedom of the press - تهران، ایران
  بهداشت اگه ایران بتونه یکماه هم دوام بیاره.
  4
  15
  جمعه ۳۰ آبان ۱۳۹۹ - ۲۲:۵۳
  ۵۰
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  احتمالش اتفاقا زیاد هست. اگر ترامپ توی مسئله دادگاه ها تا ١٥ دسامبر به جایی نرسه، ممکنه که بخواد یه هدیه خوشگل بذاره تو کاسه بایدن. البته همه این ترامپ و بایدن فیلم هست. باید دید منافع امریکا و اسراییل چی میگه.
  1
  11
  شنبه ۱ آذر ۱۳۹۹ - ۰۰:۲۰
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  حماسه ارتش رضاشاهی تکرار خواهد شد!
  3
  2
  شنبه ۱ آذر ۱۳۹۹ - ۰۵:۲۱
  نظر شما چیست؟