احمدی‌نژاد: با دریافت پول اجازه آزمایش واکسن کرونا روی مردم ایران داده شد

العربیه :رئیس‌جمهوری سابق ایران ادعا کرد که یک مقام مسئول ایرانی در ازای دریافت پول، اجازه آزمایش 3500 واکسن کرونا را روی مردم ایران داده است.

یک ویدیو از محمود احمدی‌نژاد در فضای مجازی منتشر شده که در یک گفت‌وگو با «گزارش جمهور 9» در پاسخ به پرسشی درباره کرونا گفت: «متاسفانه مقاماتی بودند که در یک پروژه تحقیقاتی بهداشت جهانی، یک سری داروها را می‌خواستند آزمایش کنند، آن مقدار که من اطلاعات گرفتم در کل دنیا 11 هزار نمونه حاضر شدند روی مردمشان آزمایش کنند که 3500 تای آن بر روی مردم ایران آزمایش شد».

به گفته او، مقام مسئولی که این کار را کرده، قرارداد بسته و پول گرفته است.

او با انتقاد از این اقدام تصریح کرد: «این را چگونه می‌توان هضم کرد؟! چیزی که خودشان می‌گویند اثری ندارد، و تازه قرار است آزمایش شود، باید بیایند روی مردم ما آزمایش کنند و بعد به عنوان یک کار تحقیقاتی قرارداد ببندند و اطلاعات مردم ما را به دیگران بدهند، دارویی را تجویز کنند و بابتش پول دریافت کنند؟!»

احمدی‌نژاد پیش از این نیز اظهارنظرهای جنجالی درباره کرونا کرده بود. او هفته پیش نیز ویروس کرونا را «ساخته آزمایشگاه‌ها» دانست و گفت: «سازمان بهداشت جهانی و روش‌های پیشنهادی این سازمان، مقصر اصلی شیوع و همه‌گیری آن است».

این اظهارنظر واکنش برخی مقامات بهداشتی ایران را در پی داشت. کیانوش جهانپور رئیس مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت ایران در واکنش به این اظهارات گفت: «متأسفانه اظهاراتی از این دست را مردم تا چند روز پیش از ترامپ و... می‌شنیدند، گویی نگاه‌های خودعالِم‌پندارانه افراد کم ‌طلاع و البته پرمدعا مانند ظروف مرتبطه در جوامع مختلف به هم پیوند دارد و البته دستپخت این نگاه و رویکرد هم مقابل دیدگان همگان قرار گرفته است»
+44
رأی دهید
-11

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۰
  javadrezazadeh - ارومیه، ایران
  یعنی مردم ایران واقعا تا کی اجازه میدن این بیشرفای حکومتی مثل حیوون باهاشون رفتار کنن؟؟
  2
  17
  جمعه ۳۰ آبان ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  Chokam - ری، ایران
  برای واکسن فایزر سی هزار تا داوطلب،اما از کشورهای مختلف مثل چین برزیل امریکا،بخاطر اینکه جهش داره ویروس،مخصوصا ایران چون جهش آخوندی هم پیدا کرده ،یعنی احتمال میره که جهش ها با هم فرق داره برای همین اگه یه جهش ملاحظه نشه بی اثر میشه واکسن. البته بعدازواکسن باید جهش جدید پیدانکنه وگرنه باز واکسن بی اثر میشه
  2
  6
  جمعه ۳۰ آبان ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  paksan - ایران، ایران
  خفه شو آشغال تو خودت عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام فاسد هستی و همچین حرف میزنه انگار چیزی رو کشف کرده که بقیه نمیدونند. اولا پول گرفتند که روی مردم امتحان کنند خوب یکی بیاد بگه به کی واکسن زده شده تا ببینیم میشه به زور به کسی واکسن زد؟ در ضمن ترکیه و برزیل و آرژانتین و . هم علنا دارند چنین کاری رو میکنند و واکسنهای چینی در ترکیه تست شده که اروغان فاسد بعنوان رشوه و زیر میزی برای سکوت درباره ایغورها بهش دادند و سپاه که میگفت واکسن ساخته خوب کو؟ نکنه همون واکسنی که کارخانه های وابسته به سپاه میگن ساختند واکسنهای چینی هستش که پول گرفتند به اسم خودشون برچسب زدن میخواد به مردم بزنند. البته وزرات بهداشت فعلا مخالفت کرده چون همه میدونند سپاه و کارخانه های بسته بندی داروش توان ساخت واکسن ندارند و مشخصه یک جای کار میلنگه. بله این ویروس ساخته آزمایشگاه حکومت چین هستش و ثابت شده و قرار هم نبوده کسی مطلع بشه و به هر دلیلی به بیرون درز کرد و جالبه روزنامه نگارها و دکترهایی که این ویروس رو در چین گزارش کردند همه یا زندانی شدند یا مدتهاست خبری ازشون نیست و الان چین میگه پاک هستش؟چطوری؟
  3
  15
  جمعه ۳۰ آبان ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  IjoinedIRUK - اوکلاهما ، ایالات متحده امریکا
  تا به امروز این مردک عوضی هم در همه جنایات علیه مردم نقش کلیدی داشته اما الان ک سهم کمتری از قدرت گرفته دلسوز ملت شده و داره از اب گل الود ماهی میگیره وگرنه ما ک خس و حاشاک بودیم
  1
  15
  جمعه ۳۰ آبان ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  mehran - آران، ایران
  تا نباشد چیزکی محمود نگوید چیزها.
  1
  3
  شنبه ۱ آذر ۱۳۹۹ - ۰۳:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۰
  senator x - تهران، ایران
  چهل سال در لفافه سخن گفتن کافی نیست؟اگر اطمینان داری و این جنایت هیتلری حقیقت دارد ,مانند آن مسئول بیشرفی که نامش را فاش نکنی
  0
  2
  شنبه ۱ آذر ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.