چه کسانی در اولویت دریافت واکسن کرونا قرار دارند؟

ذخایر واکسن در آغاز محدود خواهد بود (تصویر از آرشیو)صدای آمریکا :در پی انتشار خبر موفقیت اولیه دو واکسن ضد ویروس کرونا در آمریکا امیدواری‌ها نسبت به غلبه بر همه‌‌گیری کووید۱۹ افزایش یافته است. اکنون پرسش این است که عموم مردم چه زمانی به واکسن دسترسی پیدا خواهند‌ کرد.

به گزارش آسوشیتدپرس، هنوز در مورد اولویت‌بندی واکسن کرونا تصمیمی گرفته نشده است؛ اما بسیاری از کارشناسان بهداشتی در آمریکا و دیگر نقاط جهان بر این باورند که این واکسن باید ابتدا در اختیار کادر درمانی قرار بگیرد.

یک گروه ویژه که به مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا مشاوره می‌‌دهد نیز در نظر دارد اولویت بالایی را برای کارمندان ضروری، افرادی که شرایط پزشکی خاص دارند، و افراد ۶۵ سال به بالا در نظر بگیرد.

زمانی که یک واکسن مورد تأیید سازمان نظارت بر غذا و داروی آمریکا قرار بگیرد، این گروه اطلاعات به دست آمده از آزمایش‌های بالینی در ارتباط با عوارض جانبی واکسن و واکنش افراد در گروه‌های سنی، نژادی، و شرایط پزشکی مختلف را بررسی می‌کند و بر آن اساس، توصیه‌هایی را در مورد چگونگی اولویت‌بندی واکسن در اختیار مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا قرار می‌دهد.

انتظار می‌رود مقامات ایالتی نیز هنگام توزیع واکسن از رهنمودهای این مرکز پیروی کنند.

در آغاز، ذخایر واکسن محدود خواهد بود و برای محافظت از همه افراد کافی نیست. با این حال واکسیناسیون افراد مناسب می‌تواند روند همه‌گیری ویروس کرونا را در جهت مثبت تغییر دهد.

سیما اسگایر از بنیاد غیرانتفاعی «سرگو» که در زمینه توزیع واکسن فعالیت می‌کند به خبرگزاری آسوشیتدپرس می‌گوید هنوز پرسش‌های زیادی در مورد شیوه توزیع واکسن - مانند این که آیا واکسن باید به صورت یکسان در سراسر کشور توزیع شود و یا ابتدا باید به مناطقی که کانون شیوع ویروس هستند ارسال شود - بی‌جواب مانده است.
+4
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.