مانع تازه دولت آمریکا برای اعطای تابعیت به دارندگان گرین کارت

یورونیوز :کمتر از یک هفته پس از اصلاح روند بررسی شرایط اعطای تابعیت در ایالات متحده که به گفته منتقدان موجب دشوارتر شدن آن شده است، دولت دونالد ترامپ روز چهارشنبه سیاستی را مورد تجدید نظر قرار داد که می‌تواند مانع از اعطای شهروندی به مهاجرانی شود که با در دست داشتن گرین کارت در وضعیت اقامت دائم قانونی(LPR) به سر می‌برند.

قانون مهاجرت ایالات متحده تصریح کرده که مهاجران قانونی دارای حق اقامت دائم در این کشور معمولاً باید پیش از ارائه تقاضای تابعیت خود، به مدت ۵ سال بدون وقفه در آمریکا اقامت داشته باشند. این دوره زمانی برای افرادی که از طریق ازدواج با یک فرد آمریکایی گرین کارت دریافت کرده، سه سال در نظر گرفته شده است.

وزارت امنیت داخلی آمریکا سال گذشته نیز به دارندگان گرین کارتی که قصد دریافت تابعیت ایالات متحده را دارند، هشدار داده بود که اگر بین ۶ ماه تا کمتر از یکسال در خارج از کشور اقامت داشته‌اند باید با ارائه ادله قوی، فرض شکسته شدن تداوم اقامت خود را نقض کنند و الا تایید درخواست تابعیت آنها به تعویق خواهد افتاد.

با این حال، اداره خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده (USCIS) روز چهارشنبه با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرده که با توجه به وجود احتمال اقدام غیرقانونی قانونی و یا تقلب در دریافت گرین کارت و اقامت دائم آمریکا امکان رد صلاحیت آنها در روند جدید بررسی شرایط افراد متقاضی تابعیت این کشور وجود دارد.

افزون بر این دولت ترامپ نتایج بررسی سطح اعتباری متقاضیان و داده‌های اظهارنامه‌های مالیاتی حامیان مالی مهاجران را نیز برای تعیین تمکن مالی آنها ضروری می‌داند.

اداره خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده همچنین تصریح کرده که با بازبینی راهنمای قوانین اعطای تابعیت آمریکا، فهرست کاملی از عوامل یا شرایط را درج کرده که تکلیف کارمندان و ماموران مهاجرت را به هنگام تجزیه و تحلیل پرونده‌ها، روشن‌تر از گذشته کرده است. با این حال، برخی وکلای مهاجرت معتقدند که این اقدام، روند بررسی پرونده‌ها را دشوارتر و رد درخواست‌ها را به بهانه‌های مختلف راحت‌تر کرده است.

پیشتر نیز وزارت امنیت داخلی آمریکا قانونی را تدوین کرده بود که به کارمندان و ماموران مهاجرت این اختیار را می‌دهد که درخواست گرین کارت افرادی را که پیشتر از تسهیلات دولتی مسکن و کوپن غذایی استفاده کرده‌اند و از سطح تمکن مالی مناسبی برخوردار نیستند، رد کنند.
+53
رأی دهید
-7

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۸
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران

  یه عده ایرانیها رو باید رد کنند برگردند به کشور خودشون ...اونایی که از تحریم پولدار شدند برگردند کشور خودشون اون نکبت زاده های مسئولین ایران
  9
  89
  ‌پنجشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::آذرمیانه - آذربادگان، ایران::]. امیدوارم یکی از اقدامات ترامپ قبل رفتن دیپورت همه آقا ان زاده ها و فک و فامیل آخوندها و پاسدارها و عمال این حکومت باشه که ظاهرا 3600تا زمان حجت الاسلام سیدحسین اوباما و سردار جان کری اقامت گرفتن و نیمی از پول بازگشتی ملت ایران رو بین اینا تقسیم کردن تا در امریکا زندگی کنن. تاریخ خیانت دموکراتها رو نشان خواهد داد.
  4
  17
  جمعه ۳۰ آبان ۱۳۹۹ - ۰۰:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.