ماجرای جوانی که ۳ نفر را کنار دیوار به آتش کشید

جوان 21 ساله ای که به دنبال نزاع و اختلافات قبلی، دست به جنایتی وحشتناک زد و سه نفر را کنار دیوار منزل به آتش کشید، در حالی با تلاش کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی دستگیر شد که یکی از مصدومان بر اثر شدت سوختگی جان سپرد.
به گزارش اختصاصی خراسان، ماجرای جنایت با شعله های وحشت از اوایل آبان زمانی کلید خورد که اختلافاتی بین چند جوان هم محله ای در خیابان حر 19 (قلعه ساختمان) مشهد آغاز شد. این اختلافات که ابتدا با مشاجرات لفظی همراه بود در حالی به نزاعی خونین کشید که دامنه اختلافات گسترده تر شد و کینه عمیقی بین جوانان محله شکل گرفت. در این میان ناگهان طرف های نزاع با شکستن شیشه های نوشابه و ایجاد رعب و وحشت طوری به یکدیگر حمله ور شدند که خون از سر و صورت برخی از عاملان نزاع سرازیر شد و صدمات جسمی به آن ها وارد آمد. به گزارش خراسان، در پی این نزاع خونبار، «صمد» (یکی از افراد شرکت کننده در نزاع) شکایتی را در دادسرای عمومی و انقلاب مشهد مطرح کرد تا با توسل به قانون «محمدرضا-خ» را پای میز محاکمه بکشاند. در حالی که کشمکش بین آن ها ادامه داشت و به تهدید و خط و نشان رسیده بود یکی از افراد پیشنهاد آشتی را مطرح کرد. این گونه بود که طی تماس تلفنی با «محمدرضا» قرار شد برای گفت و گو و رفع کدورت ها به سمت منزل خاله «محمدرضا» در خیابان حر 19 بروند. حدود ساعت 17 یازدهم آبان بود که چند جوان کنار دیوار منزل خاله «محمدرضا» به انتظار او ایستادند اما در یک لحظه حادثه هولناکی رخ داد که با جیغ و فریادهای دلخراشی همراه شد. «محمدرضا» (جوان 21 ساله) که با طرف های مقابل نزاع قرار گذاشته بود، به طور غافلگیرانه ای از پشت بام، ظرف حاوی بنزین را در حالی روی جوانان منتظر کنار دیوار ریخت که دستمال آغشته به بنزین را نیز شعله ور کرده بود و پایین انداخت. خیلی زود لباس های چند جوان آتش گرفت و آن ها از شدت سوزش در شعله های آتش، فریادهای دلخراشی می کشیدند. گزارش اختصاصی خراسان حاکی است، با فرار مهاجم آتش افروز از پشت بام، بالاخره شعله های آتش با کمک رهگذران و اهالی محل خاموش شد و سه تن از جوانان که دچار سوختگی شدید شده بودند به بخش سوختگی بیمارستان امام رضا(ع) انتقال یافتند و تحت مداوا قرار گرفتند. با گزارش این حادثه هولناک به نیروهای انتظامی، تحقیقات گسترده ای برای شناسایی و دستگیری عامل یا عاملان این آتش سوزی وحشتناک آغاز شد که بررسی ها نشان داد «محمدرضا» به مکان نامعلومی گریخته است ؛بنابراین پرونده ای در شعبه 404 مجتمع قضایی شهید بهشتی مشهد تشکیل شد و  کنکاش های پلیس برای ردیابی عاملان این ماجرا ادامه داشت، تلاش های کادر درمان برای نجات جان یکی از مصدومان به نتیجه نرسید و «داود» بعد از چند روز جدال با مرگ، بالاخره در بیست و ششم آبان و بر اثر شدت عوارض ناشی از سوختگی جان سپرد. به دنبال مرگ این جوان که حدود 27 سال داشت، پرونده مذکور رنگ جنایی گرفت و روند تحقیقات نیز تغییر کرد.
کارآگاهان  با به کارگیری منابع و مخبران، محل اختفای «محمدرضا» را در منطقه پنجتن مشهد شناسایی کردند تا این که شب چهارشنبه گذشته، او را در یک عملیات هماهنگ به دام انداختند و به مقر انتظامی انتقال دادند. این جوان 21 ساله که در ابتدا هرگونه دخالت در ماجرای به آتش کشیدن سه جوان را انکار می کرد، وقتی در برابر شواهد و مدارک مستند قرار گرفت به ناچار لب به اعتراف گشود و به آتش زدن آن ها کنار دیوار اقرار کرد. متهم این پرونده جنایی در بخشی از اعترافاتش گفت: «داود» (مقتول) با من تماس گرفت که با هم آشتی کنیم. من هم با آن ها کنار منزل خاله ام قرار گذاشتم ولی زمانی که  دیدم آن ها چند نفری و با چاقو و قمه به محل قرار آمده اند خیلی ترسیدم چون آن ها بعد از  نزاع اول نیز مرا تهدید به قتل می کردند! به همین دلیل به همراه یکی از دوستانم سوار موتورسیکلت شدم و یک ظرف چهارلیتری بنزین از جایگاه سوخت گرفتم و از کوچه پشت منزل خاله ام به پشت بام رفتم. مقداری بنزین را داخل قوطی نوشابه خانواده ریختم درحالی که سر پلاستیکی آن را بریده بودم سپس دستمالی را به بنزین آغشته کردم .قصد داشتم با شعله آتش آن ها را بترسانم ولی وقتی دستمال را آتش زدم ناگهان ظرف حاوی بنزین «گر» گرفت و من هم از پشت بام ظرف بنزین را با دستمال شعله ور روی طرف های مقابل انداختم و فرار کردم اما نتوانستم موتورسیکلتم را با خودم ببرم چون امکان داشت اهالی محل مرا دستگیر کنند. گزارش خراسان حاکی است: تحقیقات بیشتر برای کشف زوایای پنهان این پرونده جنایی  ادامه دارد.
+4
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران
  ماشالا چه هنرمندی. متخصصان تفنگهای آتشزای هیتلر هم رکورد سوزاندن 3نفر همزمان وسط جنگ رو نداشتن.
  1
  2
  جمعه ۳۰ آبان ۱۳۹۹ - ۲۳:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.