کلاهبرداری سریالی با سیمکارت گمشده

اعضای یک باند از سیمکارت گمشده جوانی سوءاستفاده کرده و دست به کلاهبرداری سریالی زدند.

سرگرد وحید سلطانی، معاون اجتماعی پلیس پیشگیری تهران، درباره جزئیات این پرونده گفت: «مدتی قبل جوان سی ساله‌ای برای انجام امورات اداری به یکی از شعبات بانک در تهران مراجعه کرد. او متوجه مسدودبودن حساب بانکی‌اش شد. پسر جوان با پیگیری و مراجعه به مرجع قضائی متوجه شد که حساب بانکی‌اش با دستور قضائی با شکایت ۸ شاکی در خصوص پرونده کلاهبرداری مسدود شده است.»

سرگرد سلطانی ادامه داد: «در بررسی‌های پلیسی مشخص شد که پسر جوان سه سیمکارت دارد. او یکی از آنها را ۶ ماه قبل در اسباب‌کشی خانه‌اش گم کرده بود. با توجه به اینکه با سیمکارت گمشده کاری نداشته، متوجه موضوع نشده بود. در حالی ‌که کلاهبرداران از سیمکارت او برای اقدامات فریبکارانه خود استفاده می‌کردند. پسر جوان در ادامه پیگیری‌ها اطلاع پیدا کرد که یک باند کلاهبرداری با استفاده از سیمکارت او در فضای مجازی به خرید و فروش و تراکنش‌های بانکی اقدام کرده و در برابر اتهام کلاهبرداری قرار گرفته است.»

سرگرد سلطانی با اشاره به اینکه تحقیقات پلیسی برای شناسایی اعضای این باند که با سیمکارت این پسر جوان از شهروندان کلاهبرداری کرده، در دستور کار قرار دارد، گفت: «شهروندان پیگیر اسناد و مدارک و سیمکارت خود باشند و آنها را در گاوصندوق نگهداری کنند. آنها از طریق اپراتور‌های مختلف پیگیر باشند که چند سیمکارت به ‌نام‌شان است تا افراد سودجو از سیمکارت‌های شهروندان استفاده نکنند.»
+1
رأی دهید
-2

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.