آمریکا وزیر اطلاعات ایران و مسئولان بنیاد مستضعفان را تحریم کرد‎

آمریکا می‌گوید که محمود علوی در سرکوب گسترده ایرانیان، از جمله حوادث آبان سال گذشته نقش کلیدی داشته استرادیو فردا :وزارت خزانه‌داری آمریکا محمود علوی، وزیر اطلاعات ایران، را همراه برخی اشخاص حقیقی و شرکت‌های ایرانی تحریم کرد.

بر اساس گزارشی که روز چهارشنبه در سایت خزانه‌داری آمریکا منتشر شده است، محمود علوی در سرکوب گسترده ایرانیان، از جمله حوادث آبان سال گذشته نقش کلیدی داشته است.

استیون منوچین وزیر خزانه‌داری آمریکا همچنین گفته است بنیاد مستضعفان، تحت کنترل علی خامنه‌ای رهبری جمهوری اسلامی نیز به لیست سیاه آمریکا اضافه شده است.

وی گفت مقامات کلیدی و نهادهای ایرانی که در تامین مالی رژیم ایران برای سرکوب مردم خود نقش دارند، هدف قرار خواهند گرفت.

قبلا وزارت خارجه آمریکا در سالگرد سرکوب اعتراضات آبان‌ماه گفته بود که ایالات متحده عوامل این سرکوب را تحریم خواهد کرد.

خزانه‌داری آمریکا عنوان کرده پرویز فتاح، از مقامات ارشد سابق سپاه که ریاست بنیاد مستضعفان را بر عهده دارد نیز تحریم شده است.

این گزارش می‌گوید بنیاد مستضعفان با ۵۰ زیرمجموعه در بخش‌های کلیدی مانند انرژی، معدن، لجستیک، تکنولوژی اطلاعات، خدمات مالی یک امپراطوری مالی چندین میلیارد دلاری را تشکیل می‌دهد. همه زیرمجموعه‌های این بنیاد به لیست سیاه آمریکا اضافه شدند.

خزانه‌داری آمریکا با اشاره به تاسیس این بنیاد توسط سپاه پاسداران گفته است بنیاد مستضعفان با توقیف و اداره اموال مردم، از جمله یهودیان و بهائیان ایرانی به منبع قدرت، ثروت و نفوذ برای رهبر ایران و حلقه اطرافیان وی تبدیل شده است.

این گزارش تخمین زده است سهم بنیاد مستضعفان در کل اقتصاد ایران حدود یک درصد باشد و این منابع نه تنها برای نقض حقوق ایرانی‌ها، بلکه گسترش تروریسم بین‌المللی توسط ایران نیز استفاده می‌شود.

به غیر از آقای فتاح، امیر منصور برقعی از اعضای هیات مدیره بنیاد مستضعفان نیز در لیست تحریم‌های جدید است. همچنین هشت نفر از مدیران شرکت‌های زیرمجموعه بنیاد مستضعفان نیز تحریم شدند.

در میان شرکت‌های زیرمجموعه بنیاد نام شرکت سهامی الیاف، شرکت فولاد کاوه اروند، شرکت نفت بهران، شرکت به تام روانکار، شرکت بازرگانی بهران، شرکت راه آهن شرقی بنیاد، شرکت نمایندگی‌های کشتیرانی بنیاد، پالایش قطران زغالسنگ، شرکت معدنی دماوند، شرکت دی، شرکت نساجی حجاب شهرکرد، شرکت گسترش الکترونیک ایران و غیره دیده می‌شود.

سینا بانک و شرکت فولاد کاوه جنوب نیز به لیست سیاه آمریکا اضافه شده‌اند.

دولت دونالد ترامپ می‌گوید سیاست فشار حداکثری علیه جمهوری اسلامی را ادامه خواهد داد.
+56
رأی دهید
-7

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۶
  hassan5 - تهران، ایران
  تمام مسئولان نظام در سازمان ها و وزارتخانه های دولتی از مدیر کل به بالا باید شامل تحریم شوند،ضمنا وابستگان شان در اروپا و امریکا شناسایی شده و اموال بسرقت برده شان بنفع ملت ایران مصادره و در شرایط مناسب بملت ایران باز گرداننده شود
  1
  8
  ‌چهارشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  mehran - آران، ایران
  با عرض سلام خدمت دانشمند هنرمند گرامی حضرت حجت الا سلام والمسلمین جناب آقای دکتر محمود علوی، دامت برکاته. لطفا نقاشی های خود را در سایت بگذارید تا تفاوت نگرشتان با امثال میرحسین که در وادی پوچ سقا خانه ای هستند بهتر معلوم شود. اگر مشتری هم برایشان پیدا شد چه بهتر، آنها را فروخته خرج خانواده شهدای سربازان گمنام امام زمان کنید. علیه آلاف تحیه و الثنا.
  3
  0
  ‌چهارشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۹ - ۲۲:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  گفتنیها کم نیست - بخارست، رومانی
  چقدر چرند چقدر حقه‌بازیهای دوقرونی ! راست میگین انگلزاده‌هاشونو که بیرون نمیکنین حداقل برای میلیونها دلاری که از مردم نگونبخت ایران دزدیدن و رو یک سوال که از کجا آوردن و بپرسین تا قسم عباسعلیتونو باور کنیم . هرسال یک میلیون از سران رژیم تحریم دو میلیون دزدو انگلزاده وارد امریکا میشن که البته دوسالیه این ترامپ دیگه راشون نمیده و اول میرن کانادا مقصد بعدی آمریکا.
  1
  1
  ‌پنجشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۹ - ۰۰:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.