عکس روز : مقایسه هنری «زندگی عاشقانه» یک زن و مرد تا به پیری در آلمان و در ایران

+147
رأی دهید
-11

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۸
  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک

  بله، در ولایت برای فاصله اجتماعی احترام قائلیم.
  158
  13
  ‌چهارشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۸
  ۳۱
  grizzly - برلین، آلمان

  در کشورهای اروپایی به ویژه آلمان اگر زن و مردی بتوانند 25 سال باهم زندگی کنند بهشون جایزه میدهند و در تلویزیون به عنوان یک پدیده نادر به نمایش در میآورند، متأسفانه اکثر ازدواج ها به ده سال نمیکشه واسه همین اکثر زنان و مردان اروپایی در طول زندگی چندین بار شریک عوض میکنند
  117
  25
  ‌چهارشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۶
  ۵۹
  lehrte - هانوفر، آلمان

  با این رژیم واقعا هنر نزد ایرانیان است و بس....
  5
  81
  ‌چهارشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۲
  ۳۱
  behzad2010 - رتردام، هلند

  حس خلاقیت و آثار هنری تان تو حلقم
  5
  37
  ‌چهارشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۲
  ۵۱
  shirzan - برلین، آلمان

  [::grizzly - برلین، آلمان::]. هموطن عزیز ما که داریم سالها اینجا زندگی میکنیم از همچین جایزه هائی نه شنیدم و نه دیدیم لطفا اطلاعات ناصحیح ندهید حالا به طور استثنا شاید در یک برنامه تلویزیونی به زوجی هدیه ائی هم به این مناسبت داده شده باشه اما در کل این رایج نیست. ثانیا اینکه یک ازدواج دوام بیاره یا نه به خیلی از عوامل بستگی داره از جمله اونها مسائل فرهنگی و قبح طلاق در یک جامعه هست که اگر زن و مرد تحمل هم رو هم نداشته باشند باید به علت حرف مردم با هم زندگی جهنمی رو تحمل کنند. از علل دیگه مسائل اقتصادی هست که چون زن به مرد از نظر اقتصادی وابسته هست مجبور به تحمل زندگی زناشوئی بدون عشق و علاقه هست. اینکه طلاق امری غیر مطلوب هست همه به اون واقف هستند اما پائین نگه داشتن آمار طلاق به هر قیمتی هم راه چاره نیست بخصوص اگر بچه ائی هم در میون باشه که در بیشتر مواقع بچه هائی که در یک زندگی زناشوئی متشنج بزرگ میشند آسیب اش کمتر از بچه طلاق بودن نیست
  6
  75
  ‌چهارشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۷
  ۵۹
  lehrte - هانوفر، آلمان

  [::grizzly - برلین، آلمان::]. ماهم در المان زندگی میکنیم ولی اینکه شما میگین خیلی کمه چون اینها اول باهم چند سال زندگی میکنند بعد با هم ازدواج میکنند برای همین امار طلاقشون بعد از ازدواج پایینه البته موقع دوستی ممکنه چند بار دوست عوض کنند ولی بعد از ازدواج بیشر تا اخر عمر باهم زندگی میکنند.
  10
  68
  ‌چهارشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۲
  ۵۰
  رزم جو - لوس انجلس، ایالات متحده امریکا

  [::grizzly - برلین، آلمان::]. زدی تو خال رفیق، دقیقا
  62
  11
  ‌چهارشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۶
  ۵۱
  mehran - آران، ایران

  . کیفیت نازل مجسمه پائینی مشابه مجسمه های قاسم سلیمانیست ! باعث تمسخر است! نیمکتشان پشت ندارد! اول انقلاب بود از جا میکندند یا بین شان دیوار ، یک برقع هم روی پیرزن میکشیدند! چادر پیرزن سفید گلدار و کوتاه است. اشکال شرعی دارد ! باید عزای عمومی اعلام کرد ! برای همین بنجل چقدر هزینه شده ؟ چه کسی مجوز ساخت داده ؟ سو استفاده به بهانه زیبا سازی و کار فرهنگی به وفور در شهرداریها هست. افزایش عوارض سالانه مسکن و انواع کلاشی های دولت برای تامین همین هزینه های بی مورد است. مجسمه عشق گرجستان کجا و این کجا ؟! از شدت ارتجاع به انتحار رسیدیم !.
  5
  42
  ‌چهارشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۳
  ۳۳
  shahruz-kh - فرانکفورت، آلمان

  [::grizzly - برلین، آلمان::]. به نظر من جایزه رو باید داد به ساقی پارکی که ازش جنس میگیری
  7
  40
  ‌چهارشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۰
  ۴۷
  sina79 - همدان، ایران

  بدبختانه این مجسمه تو شهر ما هستش : همدان
  6
  34
  ‌چهارشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۴
  ۳۹
  paksan - ایران، ایران
  بهتر بود اشاره به مقایسه هنر اسلامیزه و مذهب زده و هنر انسانی میکردید.داستان این مجسمه ها برمیگرده به بودجه های سنگینی هستش که سپاه برای بخش مثلا هنری میگیرن و باید یه جوری هاپولی کنند پس یک عده مثلا خودی که کارشون ریش گذاشتن و گیر دادن بوده رو میارن به اسم هنر پولها هزینه میشه و مثلا یه درآمدی برای بسیجی فعال چماغ به دستشون ایجاد میشه هم خودشون از بقلش فاکتورسازی میکنند اینطوری میشه که این مجسمه های بی کیفیت و خنده دار با حمایت سپاه نصب میشه تو شهرها.
  3
  16
  ‌چهارشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۹
  ۳۱
  grizzly - برلین، آلمان
  در جواب کسانی که اومدند صغرا کبرا چیدند که ما در اینجا زندگی میکنیم و از این چیزها نیست و طلاق نیست و فلان نیست و بافتن یک سری جفنگیات بی ربط که معلومه این افراد هیچ اطلاعی از جامعه ندارند باید عرض کنم که ازدواج یعنی زوج شدن دو نفر که میتوانند جایی ثبت کنند یا نکنند منظور من فقط در مورد ازدواج و طلاق رسمی نیست! شما اگر اطلاع ندارید میتوانید از خودشان سوال کنید بهتون میگویند، یک زن اروپایی تا سن شصت سالگی دستکم بیست شریک عوض میکنه بعد یک سری دهاتی که حتی تهران رو هم ندیده اند و یک دفعه سر از اروپا در آورده اند دارند در مورد چیزی نظر میدهند که اطلاع ندارند!! تو جامعه ایرانی که آمار مطالعه و کتاب خوانی مردمش کمتر از ده دقیقه در ساله آیا من باید انتظار داشته باشم که شماها چیزی ببینید یا بشنوید؟! اگر میتوانستید چیزی ببینید و بشوید که حال و روزتون این نبود که یک مشت آخوند بیسواد قرون وسطایی در قرن بیست و یکم برشما حکومت کنند و ثروتتون رو به غریبه ها بدهند و شما رو هم دستمال غریبه ها کنند که برای یک لقمه نون تن به چاپلوسی بدهید
  23
  5
  ‌چهارشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۵
  ۶۱
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان
  [::رزم جو - لوس انجلس، ایالات متحده امریکا::]. باز تو پیدات شد. هیچی‌ دیگر پیدا نکردی .فقط گیر چند در صد تو آلمان طلاق می‌‌گیرند؟ از اسراهیل خالی‌ بند چه خبر؟ دیروز نگفتی. اسراهیل همیشه خالی‌ بندی می‌‌کند. خبر بالا را خواندی ؟ دوباره اسراهیل خالی‌ بند برادران سپاه را شخم زد.این موقع نیستی‌ ؟ کجا ؟ نماز جعفر طیار ؟
  6
  18
  ‌چهارشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۶
  ۶۱
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان
  [::grizzly - برلین، آلمان::]. [::grizzly - برلین، آلمان::]. اکثریت نیستند. از سال ۲۰۱۷ تا به امروز هر سال چیزی نزدیک ۳۵ درصد . بله زیاد است. البته دلیل مختلف دارد. مستقل بودن زنان. به کسی‌ وابسته نیستند. فکر کنم .اگر در ایران.زنان ما هم مستقل بودند. چیزی نزدیک ۹۵ در صد می‌‌بود.
  7
  18
  ‌چهارشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۰
  ۶۰
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::sina79 - همدان، ایران::]. لطفا ایندفعه تشریف بردید پارک یه خورده کاغذ سنباده با خودتون ببرید و بینی مجسمه مادربزرگ رو تنظیم کنید!
  2
  16
  ‌چهارشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۲
  ۶۰
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::رزم جو - لوس انجلس، ایالات متحده امریکا::]. عصای مجسمه پدر بزرگ تو ملاجت، ذوق نکن.
  5
  17
  ‌چهارشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۴
  ۴۵
  IjoinedIRUK - اوکلاهما ، ایالات متحده امریکا
  در این حکومت مستبد مذهبی از ابتدا ما با جدایی جنسیتی بزرگ شدیم. هنرهم انعکاس واقعیت های اجتماعی است مگه میشه این واقعیت تلخ رو در هنر وارونه جلوه داد؟
  2
  13
  ‌چهارشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۹ - ۲۲:۴۴
  ۴۶
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  [::shahruz-kh - فرانکفورت، آلمان::]. [::shirzan - برلین، آلمان::]. مسلما شما عزیزان سالهاست در آلمان زندگی میکنید ؛ اما یک سری نکات ریز فرهنگ اروپایی نیازمند به ارتباط عمیق تربا مردم کشور مربوطه دارد. درکشورهای اسکاندیناوی بیست و پنجمین سالگرد ازدواج را زوجین بطور خصوصی جشن میگیرند . در سادهترین حالت یک بطر شراب و گل و برای عده ای مفصل تر. با کادو های گران ؛ رستوران ؛ سفر خارج . در سوعد. نروژ عقد نقره ای نام دارد . در دانمارک جشن بمراتب مفصل تر دارند .
  1
  10
  ‌چهارشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۹ - ۲۲:۵۰
  ۲۶
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  دوستان لطفا بدون آمار بحث نکنید. بعدشم ما توی ایران واقعا در حدی نیستیم که بیائیم راجع به کشوری مثل آلمان بحث بکنیم. کشور خودمون هزار مشکل داره بی حساب کتاب اون پیرزن و پیرمرد یه بیمه نداره بیمارستان میاد اونرو با سرم میندازه کنار بلوار سرمش رو به درخت وصل میکنه میره ! فقط زبون درازی یاد گرفتیم بجای اینکه فکری به حال بدبختی خودمون بکنیم میریم از دیگران عیبجویی میکنیم. اون یه فرهنگ جدای خودش رو داره شما رو لطف کرده راه داده رفتی توش زندگی میکنی برو خدا رو شکر بکن فرهنگش رو دوست نداری چند سال وایسا پولهات رو جمع بکن آپارتمان دوم رو هم تو تهران بخر که اجاره بدی خرجیت در بیاد برگرد تا آخر عمر دستهات رو بکن توی جیبت زندگیت رو بکن وقتی هم پیر شدی یه زیرشلواری یه زیرپوش و عصا خرجش هست . آخه من و تو چی میخواهیم به آلمانی یاد بدیم ؟ طرف 80 سال پیش توی جنگ دوم هواپیمای جت ساخته ما هنوز نمیتونیم بسازیم ماشین و موتور و تانک پنزر ...هیچکدوم رو الان نمیتونیم با اینهمه اطلاعات که مجانی میده چین قطعات میده کامپیوتر و اینترنت و پرینتز ...نمیتونیم بسازیم!! چی میگیم؟
  10
  6
  ‌پنجشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۹ - ۰۵:۴۷
  ۲۶
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  بعد هم فرهنگ رو با یه عکس نمیشه نشون داد ..اتفاقا یه عکسی هست که یه خارجی توی ایران گرفته بابا بزرگ توی سن 90 سالگی زنش رو سوار الاغ کرده داره میبره ...اون نشون میده که چقدر به زنش احترام قائل هست و دوستش داره عکسش هم واقعی هست. منظورم اینه که دو فرهنگ جدا از هم رو نمیشه مقایسه کرد. توی این فرهنگ زن باید باکره باشه وفادار باشه . و حساب میکنه اگه این دختر قبلا سکس داشته باشه پس به من هم راحت نارو میزنه ....واقعیتشه ...ولی برای اون آلمانی یه دختر باکره گاگول حساب میشه میگه باید با چند نفر سکس داشته باشه که راه بیافته تجربه داشته باشه...در حد یه پیمان دونفره هست . واقعا خیلی فرق داره.
  8
  6
  ‌پنجشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۹ - ۰۵:۵۵
  ۳۱
  grizzly - برلین، آلمان
  منطق من بر پایه عیبجویی از اروپایی ها یا آلمان ها نیست، بعضی مطالبی که این سایت و دیگرسایتها نشان میدهند روی روان مردم طوری اثر میگذاره که اونها رو از واقعیتی که پشت پرده هست غافل میکنه واسه همین یک ایرانی وقتی که یک اروپایی و یا آمریکایی رو میبینه انگار که خدا رو دیده و از قبل خودش رو در برابر او باخته میبینه انگار که چهار تا ماشین ظرفشویی و رختشویی ساختن باعث آدمیت میشه، من تعجبم از اینه که این مردم هنوز نفهمیده اند که عیب اصلی از خودشون و دیدگاه های مسخره ای است که دارند و نمیدونند که اگر خودشون اجازه دخالت به خارجی ها رو نمیدادند امروز وضعشون این نبود ولی متأسفانه مردمی مهمان نواز هستیم و هر کی وارد خانه ما شد راهش دادیم و سواری هم بهش دادیم تا بگویند مهمان نوازیم و هنوز هم که هنوزه چشم امیدمون به خارجی هاست تا یک هویجی با موهای زرد بیاد و ما رو نجات بده
  6
  4
  ‌پنجشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۸
  ۶۱
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان
  [::grizzly - برلین، آلمان::]. بینین داغ نکن. اگر جواب می‌‌گیری. اگر می‌‌خوای فحاشی.پس بحث کردن هم فایده ندارد.حالا بگذریم .یک نخود هر آش مثل اذری .که همه جا ما را با سخن گهربار ارشاد می‌‌کند.بقیه که فقط جواب دادند. آمار که دروغ نمی‌‌گوید.مرد آلمانی‌ در توی زندگی‌ با تقریبا ۷ زن رابطه جنسی‌. زن آلمانی با ۴ . البته نیمی از آن. به قول خودشان غریبه رفتن است. طلاق به طور متوسط سالی‌ ۳۵ درصد است. و میانگین یک بار طلاق. اگر زنی‌ دیدید.که ۴ بار ازدواج کرده. بله وجود دارد. ولی‌ ما میانگین داریم رسول هم ۱۷ تا زن و ۱۰۰ کنیز داشت. می‌‌شود گفت. در صدر اسلام هر مردی ۱۳۵ تا زن و کنیز داشت؟ ضمنا آذری نبر وسط. و بگو، دیدی. مرد آلمانی‌ هم مثل رسول با ۷ تا زن داره. پس بتراند راسل حق داشت اگر گفت. هورا .زنده باد.رسول مقدس.تازه مگر شما در برلین نیستی‌؟ برو اداره آمار. خیابان فریدریش ستریت ۶۰. بگو من خبرنگار.آمار طلاق می‌‌خام.۵ یورو می‌‌دی. همه آمار را به شما می‌‌دهند.
  2
  10
  ‌پنجشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۷
  ۲۶
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  [::grizzly - برلین، آلمان::]. بله همون ماشین ساختن هم تا حدودی براش انسانیت هم میاره . میدونی چطوری؟ چون ماشین ثروت براش آورده وقت پیدا کرده به انسانیت و مهربونی فکر بکنه و عمل بکنه ولی ما یه نفت کلا پیدا کردیم سرش دعوا کردیم نفت رو دادیم نوکری هم کردیم به همدیگر هم فحش دادیم ...نمونه میخواهی برادران رشیدیان ...مردمی که چیزی نسازه و از مایه بخوره به جون هم میافته و انسانیتی هم از هزار سال پیش باشه اونرو هم از بین میبره...
  7
  2
  ‌پنجشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۶
  ۲۶
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  باز آتیش پرست بسیجی موبدی پرید وسط. میگم تو آمار بده ...ما که دسترسی نداریم برو خیابون فلان اشتاین 5 زار بده ما برات بجاش میریم مسجد محل نماز قضا برات میخریم
  7
  2
  ‌پنجشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۸
  ۲۶
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  [::grizzly - برلین، آلمان::]. [::grizzly - برلین، آلمان::]. در مورد مهمان نوازی ما شک توش هست چون به افغانی مهمان نواز نیستیم ولی به غربی هستیم. نمیخوام بگم همه اینطور هستیم ...خیلیها توی شهرستان و دهات هنوز خالص هستند امیدوارم با این حرفم به اونا لطمه نزده باشم ولی توی شهرها مون اکثرا خراب هستیم دنبال پول و مقام و اسم و رسم طرف هستیم ...مثلا طرف با یه آلمانی میره چلوکبابی یه امتیازی داره..
  6
  4
  ‌پنجشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۱
  ۳۱
  grizzly - برلین، آلمان
  [::zarduscht - فرانکفورت، آلمان::]. مسلماً معنی فحش رو نمیدونی! تو هم مثل اینکه درت رو همان پاشنه میچرخه! داری واسه من داستان حسین کرد شبستری تعریف میکنی به من چه مربوطه که چهارده قرن پیش اعراب در قوم و قبیله شون چه میکردند اگر بده تو نکن! آمار و ارقام اینها هم بدرد خودشون میخوره معلومه که خیلی تحت تأثیر اینها قرار گرفتی که این آمار رو باور میکنی! تو ایراد میگیری از مسلمان ها که چرا با دختر بچه ازدواج میکنند! تا حالا فکر کردی که چرا رابطه با زنهای زیر 18 سال در اروپا جرم حساب میشه ولی اکثر دخترها تا 15 سالگی باکرگی رو از دست داده اند؟ لابد میخوای بگویی که حاضری قسم بخوری که یک پسر چهارده ساله ترتیب اینها رو میده و نه یک مرد سی و چند ساله!! ببین عزیز جان اینها استاد جنگ روانی و پروپاگاندا هستند تو نباید تحت تأثیر قرار بگیری، حتی این سایت و صاحبش رو هم گرفته اند نمیبینی وقتی یک چیزی در مورد اروپایی ها نوشته میشه ارجاع میدهند به سایت دیگری تا نتونی چیزی زیرش بنویسی درحالیکه قبلاً اینطور نبود
  7
  3
  ‌پنجشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۵
  ۱۰۴
  millionaire - منچستر، انگلستان
  تو اروپا اول دوستی و شناخت بعد عشق بعد با هم زندگی زیر یک سقف و بچه بعد ازدواج ، تو ایران اول ازدواج بعد بچه داری بعد تازه شناخت و بعد از شناخت هم دیگه خیلی دیره و فقط باید بقیه عمر همدیگر رو تحمل کنند مرحله عشق اصلن نداریم
  4
  3
  ‌پنجشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۱
  ۶۱
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان
  بله من به آمار اینجا اعتقاد. شما یک دلیل. چرا باور ندارید. چه هدف اقتصادی و سیاسی در زیر این آمار طلاق در اینجا وجود دارد. که مخفی‌ کنند؟ مثل ایران است.با لباس سفید وارد و با کفن خارج ؟ رابطه ۲ جوان ۱۶ ساله را نمی‌‌شود.با رسول مقایسه کرد. تازه ۱۵ سال هم نبود. هشت سال بود. به این می‌‌گویند. پدفیلی. به دیگری رابطه دو جوان ناتجربه با هم.که قبل از آن اول در مدارس آموزش دیده.بله وجود دارد.که مرد مسن با دختر ۱۶ ساله سکس دارد. ولی‌ پاراگراف قانون حمایت از جوان می‌‌گوید. دوست پسر ماکسیمال باید ۲۱ سال داشته باشد.وگرنه چنان پدری در می‌‌اورند. که نگو. اینجور هم نیست. که همه از ۱۶ سالگی شروع می‌‌کنند.سن متوسط ۱۷،۵ است. همه سخن شما یک طرف .یک کلام یک طرف. باکرگی را از دست دادند.یعنی‌ چه ؟کمی‌ مشکوک است.البته آمار ندارم . که چه کسی‌ .به چه هدفی‌ به رختخواب می‌‌رود، ۴۰ ساله با ۱۵ ساله. ۲۰ ساله با ۲۱ ساله. به نظر من هم مهم نیست. مهم جامعه است.که چه رفتاری دارد.اگر آمار اینجوری می‌‌خواهید .آذری است. در مریکا درس خوانده.و تخصص در سکس دختر سیاه با پسر سفید. پسر سفید با دختر سیاه. نمی‌‌دانم. بپرسید.
  5
  5
  ‌پنجشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۶
  ۳۹
  Chokam - ری، ایران
  آلمان بیشتر از نصف ازدواجها به طلاق می انجامد. دستاتیسdestatisاداره آمارشونه،البته کووید امسال بیشتر کرده طلاق رو. چون معمولا اول طلاق رسمی نیست بلکه جدا زندگی می کنند گاهی بهم سر می زدن، ولی امسال بخاطر کووید، دیگه جدایی رو تبدیل به طلاق رسمی کردن. البته طلاقشون هم دیجیتالی انجام شده،راحت انلاین.میانگین دوام ازدواج آلمانیها ۱۵سال . Destatis با divorce روگوگل میاره،البته انگلیسیه
  4
  3
  ‌پنجشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۹
  ۲۶
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  [::zarduscht - فرانکفورت، آلمان::]. تو با آخوندا هیچ فرقی نداری. میری فورا مطالب عربستان 14 قرن پیش رو میاری ..هرچی میگیم بابا جان اون دوره همه مردم با دختر کم سن ازدواج میکردند ..رومی و پارسی با خواهر و مادر خودشون ازدواج میکردند حالیشون نبوده ...به خرجت نمیره که نمیره. تا 1933 توی ایالت دلاور امریکا سن ازدواج 12 سال بوده . اینا بحثهای تاریخی هست نباید با زمان حال قاطی بکنی.
  2
  4
  ‌پنجشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۹ - ۲۲:۵۱
  ۶۱
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان
  [::آذرمیانه - آذربادگان، ایران::]. چه کسی‌ این آمار را داد؟ ویل دورانت یا بتراند راسل؟ یا دورانت راسل؟
  2
  2
  جمعه ۳۰ آبان ۱۳۹۹ - ۰۷:۳۹
  ۶۱
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان
  [::Chokam - ری، ایران::]. من نمی‌‌دانم چرا این موضوع اینقدر مهم است.آمار سال ۲۰۲۰ هنوز بیرون نیامده. البته به خاطر کرنا سال ۲۰۲۰ بالا می‌‌باشد. به خاطر بیشتر در خانه بودن.کار از دست دادن. خوشونت در خانه بسیار بالا رفته.اون چیزی که شما نق قول کردید. همون اداره آمار استان‌ها آلمان است. به زبان انگلیسی من نمی‌‌دانم شما کجا نگاه کردید. سال ۲۰۱۹ .۴۱۶۰۰۰ ازدواج. ۱۴۹ هزار طلاق.می‌ کند چیزی نزدیک ۳۵ درصد. از سال ۲۰۰۸ تا کنون. در همین مقدار مانده. بعضی‌ سالها بیشتر مثلا. سال بحران بانکی‌. بعضی‌ سالها کمتر. ولی‌ میانگین چیزی نزدیک ۳۵ درصد است.البته نمی‌‌دانم.چرا اینقدر مهم است فکر کنم.نگارنده با این مقاله هدفی دیگر داشت.آذری ما دوباره چسباند. به ریش حضرت. یک نکته جالب .نسبت به ملیت.بالاترین طلاق،طلاق میان مرد ایرانی‌.عرب و ترک با زن آلمانی است. دارم فکر می‌‌کنم ریشه در کجا دارد؟ اذری می‌‌دانی؟ ریشه در افکار رسولی ندارد؟
  2
  4
  جمعه ۳۰ آبان ۱۳۹۹ - ۰۸:۱۱
  ۳۹
  Chokam - ری، ایران
  [::zarduscht - فرانکفورت، آلمان::]. دوست عزیز نوشتم که ،باز تکراری میشه ،آمار ازدواج آلمان destatis.de شش ماهه نخست ۲۰۲۰ رو داده 139,900 ازدواج بوده،تعداد ازدواجها خیلی کمتر از مدت مشابه در سال قبل بود،۳۰ هزارتاکمتر ،شش ماهه نخست ۲۰۲۰ معلومه آمارش
  0
  1
  جمعه ۳۰ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۹
  ۳۹
  Chokam - ری، ایران
  [::آذرمیانه - آذربادگان، ایران::]. الان بعضی ایالتهای آمریکا سن ازدواج دو سال پائینتره، مثلا دختر ۱۶ ساله هم ازدواج رسمی می کنه.چارلی چاپلین بایه دختر ۱۷ ساله عروسی کرد. امااینکه سال ۱۹۳۳ دختر۱۲ساله ازدواج کنه عجیبه!
  0
  0
  شنبه ۱ آذر ۱۳۹۹ - ۰۷:۰۱
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.