آیفون دزدی کارکنان آمازون و دستگیری حداقل ۵ نفر

العربیه :تعدادی از کارمندان شرکت آمازون به دلیل دست داشتن در سرقت صدها دستگاه‌ تلفن همراه آیفون در مرکز خدمات لجستیک این شرکت در مادرید اسپانیا دستگیر شدند. ارزش آیفون‌های دزدیده شده بیش از نیم میلیون یورو برآورد شد.

در پی اختلاف در وزن تعداد از مرسوله‌ها، شرکت آمازون به تعدادی از کارمندانش مشکوک شد و با نصب دوربین‌های مداربسته توانست پرده از راز یک سرقت بزرگ بردارد.

به گزارش وبگاه iPadizate تعدادی از کارکنان مرکز لجستیک آمازون در مادرید در هنگام بسته‌بندی مرسوله‌ها به طور پنهانی در آنها انواع مختلف تلفن همراه آیفون از جمله آیفون 12 و آیفون 12 پرو جاسازی کرده و آنها را ارسال می‌کردند.

با برملا شدن راز این سرقت از طریق دوربین‌های مداربسته 3 نفر در هنگام خروج از محل کار و یک نفر در ساعات کاری دستگیر شدند. نفر پنجم هم داوطلبانه خود را به پلیس معرفی کرد. از این افراد حداقل 10 دستگاه آیفون هم کشف وضبط شد. تعداد زیادی برچسب‌های سریالی هم نزد این افراد پیدا شد که گمان می‌رود از روی مرسوله‌ها کنده شده باشد.

با توجه به اینکه این آیفون‌های به سرقت رفته به آدرس تعدادی از مشتریان ارسال شده، به نظر می‌رسد دستگیری‌ها به این 5 نفر ختم نشود و تعداد بیشتری از افراد در این سرقت نیم میلیون یورویی دست داشته باشند.

جذابیت تلفن‌های همراه ساخت شرکت اپل آنها را به یکی از مهم‌ترین اهداف سارقان تبدیل کرده است. در ماه مارس هم فرودگاه آمستردام شاهد به سرقت رفتن یک محموله آیفون به ارزش حدود 3 میلیون یورو و محموله ساعت‌های اپل در ماه می به ارزش 530 هزار یورو بود.
+8
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.