شجاعت سرکنسول بریتانیا در چین جان یک نفر را نجات داد

العربیه :استیون آلیسون سرکنسول بریتانیا در شهر چونگ چینگ چین توانست با شجاعت خود را به دختری که در حال غرق شدن بود برساند و جان او را نجات دهد تا در این شهر و در چین از او به عنوان یک قهرمان یاد شود.

ویدئوی این شجاعت سرکنسول میلیون‌ها بار در شبکه‌های اجتماعی مختلف بازنشر شد، تا جایی که وزارت امور خارجه چین هم ناچار به بازنشر آن در صفحه توئیترش و تشکر از استیون آلیسون شد.

در این ویدئو دیده می‌شود زنی که گزارش شده 24 ساله بوده درون رودخانه‌ای افتاده و به دلیل بلد نبود شنا در حال غرق شدن بود. سرکنسول بریتانیا که به طور اتفاقی در مکان حادثه حضور داشت بلافاصله خود را به آب انداخته و جان آن دختر را نجات داد. در حالی که استیون آلیسون هنوز درون آب بود و این زن چینی را در آغوش گرفته بود، یکی از حضار پرشمار یک حلقه نجات به سوی او انداخت تا در بیرون آوردن این زن او را کمک کند.

هوا چیون یینگ سخنگوی وزارت امور خارجه چین در صفحه توئیترش از دیپلمات بریتانیایی تشکر کرد و نوشت: «سرکنسول استیون آلیسون از شما برای شجاعتتان و نجات جان انسان‌ها ممنونیم.»

نمایندگی بریتانیا در چین هم روز دوشنبه 16 نوامبر 2020 در صفحه توئیترش نوشت: «همه ما به سرکنسول‌مان در چونگ چینگ افتخار می‌‎کنیم.»

هشتگ «سرکنسول بریتانیا در چونگ چینگ جان یک دانشجو را از خطر غرق شدن نجات داد» بیش از 40 میلیون بار در شبکه اجتماعی ویبو بازنشر شد
+77
رأی دهید
-15

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۰
  grizzly - برلین، آلمان
  واقعاً باید برای این چینی ها دو تا شیشکی در کرد یعنی بین اون همه مرد که داشتند نگاه میکردند هیچکدام شنا بلد نبودند و همه منتظر بودند تا این پیر مرد اون زن رو نجات بده!!
  5
  21
  ‌چهارشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۷
  ۵۱
  ramin-cph - کپنهاگ، دانمارک
  [::grizzly - برلین، آلمان::]. اون موقع کی با موبایل فیلم میگرفت؟!!
  3
  4
  ‌چهارشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۵
  ۷۲
  hassan5 - تهران، ایران
  این واقعه ثابت میکند که در همه جای دنیا آدم خوب پیدا میشود،حتی در انگلستان!
  6
  5
  ‌چهارشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۸
  ۵۳
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  امریکایهای همیشه نقش نجات دادن انسانها از سیل و دیگر بلایا طبیعی و غیره طبیعی داشتن مثل نجات این دختر از غرق شدن و نجات انسانها از دست رهبران دیکتاتور!
  4
  3
  ‌چهارشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۹
  ۲۰
  Mehrad Hosseinirad - مسکو، روسیه
  سراسر زندگی این تنگلیسی ها مکر و حقه بازی یوره در نتیجه اگر احتمالا کار خوبی هم اگر انجام بدن در ذهن نوعی مکر تلقی میگیره.مخصوصا اون بخش از فیلم که تویوب نجات رو می اندازن.
  0
  4
  جمعه ۳۰ آبان ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۶
  نظر شما چیست؟