آینه به آینه خودرو انگیزه تعقیب و گریز در آزادراه تهران- شمال

انتشار فیلم تعقیب و گریز با قمه در اتوبان تهران – شمال دیگر ویدیو جنجالی و تامل‌برانگیز این روز‌ها بود. فیلمی یک دقیقه‌ای در سیاهی آزادراه.   لنز دوربین یک خودرو پراید را نشان می‌دهد.

راننده خودرو مسلح به قمه است. قمه را از شیشه خودرو بیرون آورده است و می‌خواهد مانع حرکت خودرو پشتی شود. خودرویی که این لحظات هولناک را درحالی‌که قصد فرار از این مهلکه را دارد با لنز دوربینش ثبت می‌کند. ثانیه‌ها به سرعت درحال گذر هستند اما راننده 206، خودرو پشتی تصمیم به راندن خودرو جهت خلاف آزادراه می‌کند.
گذر از آزادراه خلاف جهت
راننده 206 که این تصاویر را منتشر کرد گفت: « با خانواده در اتوبان جدید تهران- چالوس  درحال گذر بودیم که دو خودرو راهزن مانع حرکتمان شدند. با قمه و سلاح سرد قصد داشتند به ما حمله کنند. اما ما مجبور شدیم همه اتوبان را به صورت یک‌طرفه فرار کنیم.»

ظهر روز جمعه بود که تصاویر این تعقیب‌و‌گریز در شبکه‌های اجتماعی به صورت گسترده پخش شد.
پلاک جعلی پراید
انتشار این ویدیو  کافی بود تا بررسی موضوع بلافاصله در دستور کار مأموران مرکز عملیات پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ قرار گرفت.

در بررسی‌های اولیه و استعلام پلاک انتظامی خودروی متهمان مشخص شد، پلاک انتظامی نصب شده متعلق به خودروی پراید نیست و شماره انتظامی جعلی است. درحالی روند دستگیری متهمان ادامه داشت که کسی به‌عنوان شاکی  هم به پلیس مراجعه نکرد.
دستگیری متهمان در شهرقدس
48 ساعت از انتشار این ویدیو می‌گذشت  که هویت واقعی 3 سرنشین خودرو پراید که با استفاده از سلاح سرد، سرنشینان یک خودروی 206 را در آزاد راه «تهران – شمال» تهدید کرده بودند، شناسایی شد.

نتیجه تحقیقات انجام شده به مرجع قضائی منعکس و دستور دستگیری متهمان صادر شد. 25 آبان ماه بود که تیمی از ماموران پلیس امنیت  به مخفیگاه متهمان  در حوالی شهر قدس اعزام شدند.  ماموران پس از ورود به مخفیگاه متهمان توانستند مردان مجرم را دستگیر کنند.  تیم تحقیق همچنین در خانه متهمان به   چند قبضه سلاح سرد برخورد کردند.
علت تعقیب و گریز شبانه
متهمان پس از انتقال به پلیس امنیت در بازجویی‌های اولیه به جرم خود اعتراف کردند.  این گروه از مجرمان انگیزه خود از تعقیب و گریز شبانه را آینه به آینه شدن خودروها اعلام کردند.  تعقیب و گریزی که با قدرت‌نمایی و چرخاندن سلاح سرد همراه بود.

متهمان با صدور قرار میلیاردی از سوی مرجع قضائی روانه زندان شدند.
+12
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.