ترامپ از طرح «شکایات بزرگ» در ارتباط با انتخابات خبر داد

دویچه وله :در هفته دوم پس از برگزاری انتخابات در آمریکا، ترامپ همچنان از پذیرش شکست خود در انتخابات خودداری می‌ورزد. او از "شکایات بزرگی" سخن گفته که می‌توانند نتایج اعلام شده انتخابات را از اعتبار انداخته و منجر به پیروزی او شوند.

تیم وکلای دونالد ترامپ نسبت به آینده مشاجره حقوقی بر سر نتایج انتخابات روز سوم نوامبر آمریکا خوش‌بین نیست. در چنین شرایطی، دونالد ترامپ، بار دیگر با تاکید بر تقلب انتخاباتی از ادامه این مشاجره بر سر نتایج این انتخابات خبر داده و گفته است که وکلای او با طرح "شکایات بزرگ" برای دفاع از قانون اساسی آمریکا اقدام خواهند کرد.

این در حالی است که حتی صئای شماری از نمایندگان و سناتورهای جمهوریخواه آمریکا نیز نسبت به رویکرد نامتعارف کاخ سفید در قبال انتخابات بلند شده است.

دونالد ترامپ، با انتشار یک پست توییتری اعلام کرد: «شکایات بزرگ ما به‌زودی مطرح خواهند شد. شکایاتی که حکایت از نقض قانون اساسی آمریکا در ارتباط با انتخابات سال ۲۰۲۰ داشته و پرده از اقداماتی برمی‌گیرند که به گونه‌ای شرم‌آور نتایج را تغییر داده‌اند.»

 دادگاه‌های ایالتی و فدرال آمریکا تا کنون ادعاهای حقوقی وکلای ترامپ مبنی بر تقلب گسترده در انتخابات را رد کرده‌اند. حتی از "مطمئن‌ترین" انتخابات در سراسر تاریخ آمریکا سخن رفته است.

تیم وکلای ترامپ  برآنند تا نتیجه انتخابات در ایالت پنسیلوانیا را مخدوش اعلام کرده و صدها هزار برگه‌ رای را که پس از سوم نوامبر شمارش شده‌اند، نامعتبر اعلام کنند.

ترامپ همه امید خود را به مداخله دیوان‌عالی آمریکا بسته است. او در توییتی نوشته است: «آن‌هایی که مسئول دفاع از قانون اساسی هستند، نمی‌بایست اجازه دهند که آرای پستی انتخابات سال ۲۰۲۰ در نتیجه منظور شوند.»

اکثر ۹ کرسی دیوان‌عالی آمریکا در اختیار نیروهای محافظه‌کار آمریکا است. سه نفر از این قاضیان در دوره زمامداری ترامپ و به پیشنهاد او به عضویت دیوان عالی درآمده‌اند.

آخرین نمونه آن، دو هفته پیش از برگزاری انتخابات بود. ترامپ موفق شده بود امی کانی برت، نامزد پیشنهادی خود برای عضویت در دیوان عالی را با اکثریت رای جمهوریخواهان در مجلس سنا راهی این نهاد کند
+65
رأی دهید
-23

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۵
  پرنده آبی - شیراز، ایران
  اگر به دیوان عالی هم بکشه بعید میدونم ترامپ ببره. به نظر من دیگه همه پشتشو خالی کردن.
  17
  29
  دوشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  stockholm - استکهلم، سوئد
  اگر ترامپ با همین فرمون به توییت ها و پریشان گویی هاش در مورد تقلب و فساد قانون در امریکا ادامه بده پناهندگی ایران رو گرفته و شب عید امسال هم براش ختنه سورون میگیریم. ضمنا بایدن گفت حالا که من رئیس جمهور شدم ملانیا و ایوانکا می تونند در کاخ سفید بمونند
  34
  21
  دوشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  stockholm - استکهلم، سوئد
  ترامپ اگه قول یارانه ده دلاری به طرفداران ایرانیش داده بود الان چهل میلیون رای داشت
  17
  29
  دوشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::stockholm - استکهلم، سوئد::]. مراجعه به روانپزشک کار شرم آروی نیست. به هر حال انسان ممکنه دچار روانپریشی بشه. مهم خودتی و باید سلامتیت رو بدست بیاری. ما هم کمتر چرندیات تورو ببینیم
  4
  5
  دوشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۹ - ۲۳:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.