فرجام جسـدی که فروختـه نشد!

کسانی که از متوفی اطلاعاتی دارند با پلیس آگاهی تماس بگیرندتحقیقات کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی برای شناسایی هویت جسد مرد میان سالی که قرار بود به عنوان ضایعات فروخته شود در حالی ادامه دارد که هنوز پزشکی قانونی درباره علت  دقیق مرگ وی اظهارنظر نکرده است.

به گزارش اختصاصی خراسان، ماجرای این جسد که هنوز خانواده یا نزدیکان وی شناسایی نشده اند، از صبح دوم آبان هنگامی شکل جنایی گرفت که زن جوانی به ابتدای خیابان آیت ا... کاشانی 12 رفت تا خودرویی را به طور دربستی اجاره کند.

دقایقی بعد پیرمرد مسافرکش مقابل زن جوان ایستاد و با هم به گفت وگو پرداختند. این زن به راننده پراید گفت: کنار دیوار درون کوچه، مقداری ضایعات و نان خشک دارند که می خواهد آن را به خیابان پنجتن منتقل کند و به ضایعاتی بفروشد! او که با 15 هزار تومان کرایه حمل با راننده به توافق رسیده بود، از پیرمرد خواست برای گذاشتن ضایعات داخل صندوق عقب خودرو به درون کوچه برود! وقتی راننده فاصله حدود 200 متری را به صورت دنده عقب طی کرد، موتورسوار لاغراندامی را دید که او نیز همانند زن جوان ماسک بهداشتی به چهره زده و کنار ضایعات مورد ادعا ایستاده بود. موتورسوار جوان از راننده خواست تا برای گذاشتن بسته ضایعات در صندوق عقب به او کمک کند اما راننده با بیان این که بیمار است و نمی تواند اشیای سنگین را بلند کند از کمک به موتورسوار لاغراندام خودداری کرد و از پشت فرمان پیاده نشد.

به همین دلیل زن و مرد جوان خودشان ضایعات مذکور را که درون پارچه گلداری شبیه پرده قرار داشت در صندوق عقب گذاشتند و به راننده گفتند حرکت کند!

گزارش خراسان حاکی است این زن و مرد موتورسوار پشت سر پیرمرد راننده به حرکت درآمدند اما با او قرار گذاشتند که اگر در مسیر یکدیگر را گم کردند، راننده در ابتدای خیابان پنجتن منتظر بماند تا آن ها برسند.
راننده که گاهی از آینه نگاهی به زن و مرد موتورسوار می انداخت تا از دیدش دور نمانند وقتی پشت چراغ قرمز چهارراه مقدم توقف کرد، دیگر اثری از زن و مرد موتورسوار نبود او چند بار از آینه خودرو به اطراف نگریست ولی باز هم آن ها را پیدا نکرد به همین دلیل او به محل قرار در ابتدای  خیابان پنجتن در نزدیکی بولوار طبرسی شمالی رفت و کنار خیابان منتظر زن و مرد جوان ایستاد اما باز هم از آن ها خبری نشد! پیرمرد راننده که چندین ساعت از وقتش را سپری کرده بود، دیگر طاقت نیاورد و تصمیم گرفت ضایعات را از خودرو بیرون بیاورد و به کسی بدهد!

زمانی که راننده، در صندوق عقب را گشود ناگهان دست و پای یک انسان از لای پرده گلدار بیرون زد! پیرمرد که به شدت ترسیده بود با دستانی لرزان با پسرش تماس گرفت و ماجرا را برایش بازگو کرد. چند دقیقه بعد راننده به همراه پسرش در حالی خودرو را به داخل کلانتری طبرسی شمالی برد که جسد فروخته نشده، در صندوق عقب بود! پیرمرد با چهره ای مضطرب و نگران ماجرای حمل جسد به جای ضایعات و نان خشک را برای ماموران شرح داد و به این ترتیب یک پرونده جنایی شکل گرفت.
با صدور دستورات ویژه ای از سوی قاضی کاظم میرزایی، کارآگاهان پلیس آگاهی نیز به محل آمدند و این گونه تحقیقات درباره جسد مجهول الهویه آغاز شد. قاضی میرزایی که براساس تجربیات قضایی، پی به بی گناهی پیرمرد راننده برده بود، دستور آزادی وی را طبق مقررات قانونی صادر کرد و بررسی های پلیسی در این باره ادامه یافت اما در حالی که هنوز هویت جسد یا خانواده وی شناسایی نشده اند، علت دقیق مرگ این مرد حدود 60 ساله نیز تحت آزمایش های پزشکی قرار دارد.

بنا بر گزارش خراسان، از سوی دیگر نیز تحقیقات گسترده کارآگاهان برای ردیابی زن و مرد موتورسوار با توجه به مشخصات به دست آمده از آنان وارد مرحله جدیدی شده است. در همین حال قاضی میرزایی از شهروندان خواست چنان چه اطلاعاتی درباره مرد مجهول الهویه ای دارند که تصویر جسد او در این گزارش درج شده است مراتب را با تلفن های 21825267 یا 09011974485 پلیس آگاهی خراسان رضوی اطلاع دهند.
+5
رأی دهید
-2

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.