اعتصاب غذای یک نماینده مجلس ایران در اعتراض به گرسنگی مردم

یورونیوز :مصطفی رضاحسینی قطب‌آبادی، نماینده شهربابک (استان کرمان) در مجلس شورای اسلامی و عضو هیأت رئیسه کمیسیون صنایع و معادن، روز یکشنبه از تحصن و اعتصاب غذا در دفتر کارش خبر داد.

بنا بر گزارش ایسنا او اعلام کرد که این کار را «در حمایت از محتاجین به نان شب و گرفتاران، و به خاطر عدم صداقت برخی مسؤولان» انجام می‌دهد.

آقای رضاحسینی در جریان نطقش در صحن علنی مجلس گفت: «مردم می‌گویند اقتصادشان موقعی رو به زوال رفت که ربا وارد آن شد و دستور خدا، قرآن و دین در آن نادیده گرفته شد. بانک‌ها پول مردم را جمع کردند و از همان پول به مردم وام دادند و سودهای کلان گرفتند و تاخیر و جریمه اخذ کردند. در نتیجه هم اقتصاد خراب شد و هم اسلام بدنام.»

او که پیش از این در زمان ریاست علی لاریجانی بر مجلس به سمت «مدیرکل ارزیابی عملکرد، بازرسی و رسیدگی به شکایات» رسیده بود، با اشاره به وضعیت رزمندگان و آزادگان و خانواده‌های شهدا نیز گفت: «باید به داد آنها رسید. نباید بگذاریم که جانبازان و آزادگان برای مطالبه حق خود تجمع کنند. آنها سالیانی پیش برای دفاع از وطن خود جنگیدند و امروز باید از بیکاری فرزندانشان خجالت بکشند.»

او همچنین ضمن انتقاد از کمبودهای شهر محل خدمتش، خطاب به وزرای دولت گفت: «چرا در حق مردم شهر بابک ظلم و کوتاهی می‌شود؟ صنایع مس شهر بابک باید مستقل شود. آب خلیج فارس باید به این شهر هم بیاید. آقای وزیر نفت چرا گازرسانی به روستاها متوقف شده است؟ مردم باید در قرن ۲۱ به دنبال گاز و نفت با کپسول و ۲۰ لیتری باشند، در روستاها مردم ما برای تامین آب با مشکل مواجه هستند، چقدر باید برای راه روستایی، به دفتر وزیر راه و شهرسازی برویم و بیاییم؟»

مصطفی رضاحسینی اعلام کرد: «تا زمانی که مشکلات حوزه انتخابیه بنده حل نشود، از مجلس بیرون نخواهم رفت و در دفتر کار خودم باقی خواهم ماند و نهایتا در جلسات صحن و کمیسیون‌ها حضور خواهم یافت.»

پیش از این نیز انتقادهای این نماینده از نظام بانکی ایران که آن‌را منشاء تخلفات بزرگی همچون اختلاس ۳ هزار میلیارد تومانی دانسته بود، در رسانه‌های کشور خبرساز شده است.

اعتراضات او به وضعیت معاش خانوارهای ایرانی در حالی بیان می‌شود که بنا بر آخرین گزارش‌ها، نرخ تورم نقطه‌ای در ایران در مهرماه سال جاری به ۴۱.۴ درصد رسیده است.
+11
رأی دهید
-12

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۳
  Alphabet - پترس، یونان

  نظام فاسد, زندگی با تقیه. خجالت.
  5
  27
  یکشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۶
  hassan5 - تهران، ایران
  نمایندگان مجلس نظام اسلامی نماینده ملت ایران نیستند،مصطفی حسینی( باصطلاح نماینده) پا شو برو دزدی های خودت را را انجام بده ملت ایران گول این عوامفریبی را نمیخورد
  5
  24
  یکشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  Parinaz Iran - پراگ، چک
  بله اگر استالین از کشتار خانواده ی تزار پشیمان شده بود و هیتلر از کشتار یهودیان و کولی ها. عمل تو سوسمار هم قابل قبول.خودتی با ۷ جدت.
  4
  9
  یکشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۹
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  شما اون خودروی دنا رو پس بدی اندازه ده سال اعتصاب غذا پول برمیگرده نزد مردم
  4
  3
  یکشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  vg2000 - اسلو، نروژ
  مردم ایران نشستن ترامپ یاد نجاتشون بده
  1
  1
  یکشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.