ترامپ: روشن نیست در آینده چه دولتی بر سر کار است

دویچه وله :ترامپ در اولین کنفرانس مطبوعاتی خود پس از انتخابات ریاست جمهوری، اشاره کرد که او "شاید در آینده در رأس کاخ سفید" نباشد. او اما به پرسش‌های صریح خبرنگاران درباره سرنوشت انتخابات اخیر پاسخ نداد.

دونالد ترامپ در نخستین کنفرانس مطبوعاتی خود، ده روز پس از انتخابات ریاست جمهوری، پیش از هرچیز درباره تولید و پخش واکسن کرونا سخن گفت.

رئیس جمهور آمریکا شامگاه جمعه (۱۳ نوامبر) در برابر خبرنگاران اطمینان داد که در دسامبر آینده اولین شهروندان آمریکا واکسن دریافت می‌کنند و در ماه آوریل آینده تمام جمعیت واکسینه خواهند شد.

او در کاخ سفید اطلاع داد که دولت آمریکا صد میلیون بسته از واکسن بالقوه شرکت‌های فایزر و بایونتک را سفارش داده و به زودی مقدار بیشتری از واکسن به بازار عرضه خواهد شد.

ترامپ سپس ابراز امیدواری کرد که با گسترش سریع و شدید موج دوم کرونا در آمریکا کشور به سوی تعطیلی کامل نرود. او با ادای عبارت "معلوم نیست در آینده چه دولتی بر سر کار خواهد بود" تلویحا به احتمال پذیرفتن شکست انتخاباتی و این که شاید او رئیس جمهور آینده نباشد، اشاره کرد.

اما ترامپ از برداشت خود از انتخابات ریاست جمهوری و سرنوشت آن چیز روشن‌تری به زبان نیاورد، پرسش خبرنگاران در این مورد را بی‌پاسخ گذاشت و تنها از عملکرد دولت خود در مقابله با ویروس کرونا ستایش کرد.
"اقدامات عاجل علیه کرونا"
جو بایدن، که از عملکرد سست دولت ترامپ در برابر پاندمی به شدت انتقاد می‌کند، خواهان تدابیری قاطع و فوری برای مقابله با گسترش پرشتاب کرونا در آمریکا شده است.

بایدن می‌گوید تا وقتی واکسن کووید۱۹ در اختیار همه شهروندان قرار گیرد، چند ماهی باقی مانده است و "دولت کنونی باید همین امروز به اقداماتی مبرم دست بزند و قبل از هر چیز اذعان کند که کشور در شرایطی جدی قرار دارد".

شرکت داروسازی آمریکایی فایزر و بنیاد آلمانی بایونتک در آغاز هفته اعلام کرده بودند که در تولید واکسنی کارآمد علیه ویروس کرونا به مراحل نهائی رسیده‌اند. آنها قصد دارند برای دریافت جواز تولید انبوه این دارو به نهاد نظارت بر تولید خوراک و دارو در آمریکا تقاضا بدهند.

این دو شرکت داروسازی دوشنبه (نهم نوامبر) اعلام کردند که به دنبال موفقیت مرحله سوم از آزمون‌های گسترده، اکنون برای ارائه داروی خود جهت دریافت جواز تولید انبوه در آمریکا آماده هستند.

به گفته آنها واکسن بالقوه‌ای که تهیه شده در دو نوبت و پس از گذشت ۲۸ روز از تزریق می‌تواند بدن انسان را تا بیش از ۹۰ درصد در برابر ویروس کرونا ایمن سازد.

این دو شرکت برای ساخت این واکسن آزمایش‌های گسترده‌ای در شش کشور جهان روی بیش از چهل هزار نفر از تیره‌ها و سن‌ها و بشره‌های گوناگون انجام داده‌اند.
+9
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۵
  سرزمین اریا - کویت ، کویت
  اقرار کن به باختت و شرت رو کم کن .یا اینکه به فکر راه انداختن جنبش سبز هستی
  18
  2
  یکشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.