انتخابات آمریکا؛ تظاهرات هواداران ترامپ در دفاع از ادعای «تقلب»

حامیان دونالد ترامپ در واشنگتن دی سیبی بی سی :حامیان دونالد ترامپ رئیس‌جمهور ایالات‌متحده آمریکا در حال شرکت در راه‌پیمایی واشنگتن هستند تا از ادعاهای او دایر بر تقلب در انتخابات، که شواهدی برای آن ارائه نکرده است، حمایت کنند.

گروه‎های راست افراطی و ضد دولتی مانند "پراد بویز"، "اوث کیپرز"، و "کیو اِنان" گفته بودند که در تجمع این روز شرکت خواهند کرد.

کیو ِانان در کنه خود یک تئوری توطئه فراگیر و بی‌اساس است که می‌گوید دونالد ترامپ دارد مخفیانه با نخبگان شیطان‌پرستی که کودکان را مورد آزار جنسی قرار می دهند و در دولت، بازار و رسانه‌ها رخنه کرده‌اند، می‌جنگد.

معترضان اوایل صبح شنبه دور کاوران حامل آقای ترامپ که در مسیر حرکت به سمت زمین گلف بود، جمع شدند.

این تظاهرات در حالی شکل گرفته که جو بایدن در انتخابات سوم نوامبر برنده شد.

آقای بایدن روز شنبه با برآورد پیروزی در ایالت جورجیا موقعیت خود را محکم تر کرد. از سال ۱۹۹۲، او نخستین نامزد دموکراتی است که توانسته در این ایالت به پیروزی دست یابد.

او براساس سیستم انتخاباتی "الکترال کالج" ۳۰۶ رای دارد که بیش از حد ۲۷۰ رای مورد نیاز برای پیروزی است.

با این حال آقای ترامپ تاکنون نتیجه انتخابات را نپذیرفته است.

او یک رشته چالش های قانونی را در ایالت‌های تعیین کننده به راه انداخته و اتهامات بی‌پایه‌ای از تقلب گسترده انتخاباتی طرح کرده است اما تلاش‌هایش تاکنون ناموفق بوده است.
کاروان حامل آقای ترامپ از میان تظاهرکنندگان گذشتبرنامه حامیان ترامپ چیست؟
حامیان آقای ترامپ قرار بود حوالی ظهر شنبه به وقت محلی (ساعت ۵ عصر به وقت گرینویچ) نزدیک "فریدام پلازا" (قصر آزادی) شرق کاخ سفید تظاهراتی برگزار کنند.

آنها از نام‌های متفاوتی برای این رویداد استفاده کردند مانند "راه‌پیمایی میلیونی ماگا" (ماگا: مخفف شعار "آمریکا را دوباره معرکه کنیم"، "راه‌پیمایی برای ترامپ" و "از دزدیدن کاخ سفید دست بردارید."

انتظار می‌رود علاوه بر جریان های اصلی اجتماعی حامی آقای ترامپ، شماری از شبه‌نظامیان نئونازی و راست افراطی، مفسران محافظه‌کار از جمله آلکس جونز، نظریه‌پرداز برجسته تئوری توطئه، و نیکلاس فوئنتس، ملی‌گرایی سفیدپوست، در آن شرکت کنند.

سازمان‌دهندگان و چهره‌های رسانه‌ای دست راستی همراه با مقامات کاخ سفید، پیش‌بینی یک راهپیمایی عظیم را کرده‌اند اما بنا به گزارش‌ها، میزان شرکت در آن تاکنون نسبتا پایین بوده است.

آقای ترامپ روز جمعه گفت او ممکن است "سری بزند و سلامی بکند". صبح شنبه خودروی حامل او از میان جمعیت تظاهرکنندگان عبور کرد، یک دور حول "قصر آزادی" چرخید اما به سمت زمین گلفش در استرلینگ ویرجینیا حرکت کرد. معلوم نیست آیا او برای حضور بیشتر برنامه‌ای داشته باشد.

در عین حال شماری از گروه‌های چپ‌گرا علیه این تظاهرات برنامه‌ریزی می‌کنند.

اوایل این هفته، وبگاه اجاره اقامت "ایر بی‌ان‌بی" رزرو اقامت یک متقاضی را لغو کرد و درباره یکی از اعضای به‌ظاهر دست راستی "پراد بویز" گفت: "هرکسی که با گروه‌های نفرت پراکن تشابهی داشته باشد، در "ایر بی‌‌ان‌بی" جایی ندارد."

در همین حال، طرفداران گروه موسیقی پاپ کره‌ای (کی-پاپ) از هشتگ "میلیون ماگا مارچ" برای انتشار عکس های خود از کیک های تابه ای برای اعتراض به راهپیمایی حامیان ترامپ استفاده کرده اند.

در آخرین نمونه از طرفداران کی-پاپ، شی دپمور بازیگر، از مردم خواسته با استفاده از تصاویر بی‌ضرر برای مقابله با حامیان ترامپ، هشتگ "شیرینی شهد" را در شبکه‌های مجازی منتشر کنند.
ترامپ چه می گوید؟
آقای ترامپ همچنان نتایج در ایالت مختلف را زیر سوال می برد. او روز شنبه در توییتی بررسی آرای پستی در جورجیا را زیر سوال برد و گفت: "جرایم را افشا کنید!".

این آخرین رشته از توییت های او دایر بر ادعای تقلب گسترده انتخاباتی بود، هرچند شواهدی برای آن ارائه نکرده است.

روز جمعه مقام های ناظر بر سلامت انتخابات در سازمان امنیت ملی گفتند که این "ایمن ترین انتخابات تاریخ آمریکا" بوده است که صریح ترین موضع گیری سازمان های فدرال آمریکا و مقام های ایالتی در رد ادعاهای تقلب است.

کِیلی مک‌اِنانی سخنگوی کاخ سفید روز جمعه به شبکه فاکس نیوز گفت: "رئیس جمهور ترامپ بر این باور است که او رئیس جمهور خواهد ماند و برای دور دوم رئیس جمهور خواهد شد."

با این حال تلاش های او برای تغییر نتایج روز جمعه سه ضربه دیگر خورد:
 
 •     در آریزونا تیم او شکایت خود برای بازبینی برگه های رای انداخته شده به صندوق در روز سوم نوامبر پس گرفت، چون معلوم شد که فاصله آرا بیش از است که با این شکایت تغییر کند. این شکایت براساس ادعایی تنظیم شده بود که می گفت برخی آرای قانونی رد شده است
 
 •     در میشیگان یک قاضی درخواست دو ناظر انتخاباتی حزب جمهوری خواه - که مدعی تقلب در بخش وِین شده بودند - را برای مسدود کردن تایید نهایی نتیجه رای گیری در دیترویت رد کرد
 
 •     در فیلادلفیا، واقع در ایالت پنسیلوانیا، درخواست های کمپین ترامپ برای ابطال چندین بسته آرای پستی رد شد

در ایالت جورجیا قرار است به دلیل فاصله کم دو نامزد آرا به طور دستی بازشماری شود، اما تیم بایدن گفته انتظار تغییر نتایج را ندارد.
فرآیند انتقال قدرت در چه مرحله ای است؟
فشارها بر آقای ترامپ برای اذعان به پیروزی جو بایدن و کمک به او در پیش بردن فرآیند انتقال قدرت درحال افزایش بوده است.

"اداره خدمات عمومی" دولت آمریکا (جی اس اِی) که مسئول شروع این فرآیند است تاکنون پیروزی آقای بایدن و معاونش کامالا هریس را به رسمیت نشناخته است.

در همین حال تیم آقای بایدن به گزارش های محرمانه امنیتی، سازمان های فدرال و منابع مالی لازم برای انجام انتقال روان قدرت دسترسی نیافته است. جن ساکی سخنگوی آقای بایدن گفت که فقدان دسترسی به این امکانات می تواند بر توانایی رئیس جمهور منتخب برای اداره دولت پس از روی کار آمدن در روز ۲۰ ژانویه اثر بگذارد.

جان کلی که برای مدت ها در دولت ترامپ رئیس کارکنان کاخ سفید بود هم اکنون به صف کسانی پیوسته که می گویند تاخیر در فرآیند انتقال قدرت به امنیت ملی آسیب می رساند.
+28
رأی دهید
-14

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۳
  amirgheryou - تهران، ایران
  ایشالا تقلب محرض بشه. رای مارو دزدیدن دارن باهاش پز میدن (دموکراتها و احمدی نژادیها)
  15
  10
  شنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۹ - ۲۳:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا
  اینا هم دارند زور آخرشون را میزنند.
  8
  9
  یکشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۹ - ۰۲:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  Ardi1978 - لس انجلس، ایالات متحده امریکا
  درسته تا این لحظه تقلب مستند در دسترس مردم نیست ولی پس از پایان ساعت انتخابات در امریکا در حالی که ٩٠ درصد ارا بعضی ایالت ها شمارش شده بود ...و یکی از کاندیدا ها با اختلاف جلو تر بود ناگهان صبح زود با شمارش فقط ٥ درصد دیگه آرا . کاندیدای بازنده برنده شد………… این جای تعجب داشت!
  2
  2
  یکشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۹ - ۰۳:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.