روزنامه جمهوری اسلامی می‌گوید «حکمرانی توانمند» وجود ندارد که نظام را سر پا نگه دارد

سرمقاله 'جالی خالی حکمرانی توانمند' در گوشه سمت راست پایین صفحه اولبی بی سی :روزنامه جمهوری اسلامی در سرمقاله‌اش نوشته ایران "حکمرانی توانمندی" ندارد که بتواند با مجموعه‌ای از "مافیا" مقابله و نیازهای ضروری مردم در دوران بحران از جمله دارو و غذا را برآورده کند.

به تعبیر این روزنامه در ایران دو دولت وجود دارد و "کنسرسیوم مافیا" متشکل از مافیاهای گوناگون کشور را در کنترل دارد.

در این مطلب که با تیتر "جای خالی حکمرانی توانمند" در صفحه اول منتشر شده، آمده است: "حالا برای حفاظت از دستاوردهای انقلاب اسلامی و سرپا نگهداشتن نظام مردمی برآمده از آن، به حکمرانی توانمندی نیاز داریم که متأسفانه و شوربختانه فاقد آن هستیم."

"قانون داریم ولی به قانون عمل نمی‌شود. دولت داریم ولی نمی‌تواند به وظایف خودش عمل کند. منابع طبیعی و ثروت‌های متنوع زیرزمینی و روی زمینی داریم ولی از آنها به درستی استفاده نمی‌کنیم. مردم خوبی داریم ولی حکمرانی توانمندی که راه صلاح و سداد را پیش پای آنها هموار کند تا آن را بپیمایند و به کژراهه نروند،‌ نداریم."

در سرمقاله جمهوری اسلامی گفته شده که گران شدن محصولات ضروری داخلی از جمله گوشت و میوه به تحریم و فشارهای دولت خارجی ارتباطی ندارد و مستقیم "دستپخت همین کنسرسیوم مافیای داخلی است."
درباره روزنامه جمهوری اسلامی
مدیرمسئول روزنامه جمهوری اسلامی مسیح مهاجری از روحانیون محافظه‌کار است که بارها به دلیل حمایتش از برجام و دولت حسن روحانی مورد انتقاد جریان‌های تندرو از جمله روزنامه کیهان قرار گرفته است.

روزنامه جمهوری اسلامی از ۹ خرداد ۱۳۵۸ به عنوان ارگان حزب جمهوری اسلامی منتشر شد و بعد از سال ۱۳۶۶ با عنوان روزنامه بخش خصوصی به کار خود ادامه داد. صاحب امتیاز این روزنامه از ابتدا آقای علی خامنه‌ای بوده است. بعد از رسیدن آیت‌الله خامنه‌ای به رهبری، به پیشنهاد مسیح مهاجری "برای آنکه اشتباهات روزنامه به نام رهبری تمام نشود" نام آقای خامنه‌ای از شناسنامه نسخه کاغذی حذف شد. اما در اسناد وزارت ارشاد صاحب امتیاز روزنامه همچنان آقای خامنه‌ای است.

طرح لوگوی این روزنامه قطره خونی است که میرحسین موسوی در زمان حضورش در روزنامه پیشنهاد داده بود به یاد کشته شدگان حادثه هفتم تیرماه طراحی شود و همچنان این طرح در نام روزنامه باقی مانده است.

مسیح مهاجری، مدیرمسئول روزنامه همیشه به صراحت از اکبر هاشمی رفسنجانی، رئیس جمهور اسبق و رئیس سابق مجمع تشخیص مصلحت نظام حمایت کرده است.
خط

در سرمقاله امروز ۲۴ آبان ۱۳۹۹ روزنامه جمهوری اسلامی گفته شده که "حکمرانی" وقتی توانمند خواهد که "کشور یک دولت داشته باشد نه دو دولت" و "زمینه آزادی‌های مشروع به ویژه در عرصه بیان و قلم را فراهم کند."

به ادعای نویسنده سرمقاله روزنامه جمهوری اسلامی این مافیاهای اقتصادی، سیاسی و تبلیغاتی هستند که نمی‌گذارند افت قیمت ارز و سکه و خودرو ادامه پیدا کند. و آنها آنقدر "بی رحم" هستند که حتی داروهای ضروری بیماران و غذا را "احتکار" می‌کنند. اما حکمرانی غیرتوانمند به تعبیر این روزنامه نمی‌تواند جلوی این جریان را بگیرد.
+32
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۴
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان
  جدی؟ پس آقا چی‌؟ هرچه بگندد نمکش می‌‌زنند. وای به حال روزی که بگندد نمک. ببینید .آش چقدر شور شده. که خودشان اعتراف .مغز آقا توسط شیره از کار افتاده
  3
  16
  شنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۴
  Mehrad Hosseinirad - مسکو، روسیه
  چرا نداره انگلیس . حکمران اصلی در ایران همین انگلیسه منتها با شکل و شمایل اخوندو به زبان فارسی حکمرانی میکنه . گاهی هم لازم باشه از کوروش کبیر حرف میزنه.ما مردم هم که هنور تو خواب خرگوشی هستیم و منتظر ترامپ بیاد ازادمون بکنه
  1
  10
  شنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  hamidesabz - لندن، انگلستان
  مگر زبانم لال حضرت آغا پشم زیر بغل تشریف دارند!!
  3
  13
  شنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۶
  hassan5 - تهران، ایران
  روزنامه ج.ا ::منظورت از رهبری قوی باحتمال قوی دولت(نظامی) یک فرد پاسدار میباشد.باید بدانی که ملت ایران فهمیده اند که اشکال از خود تئوری اسلام است که اینهمه مسئول خلافکار در ج.ا جمع شده است.شما نمیخواهد مافیا را از بین ببری !؟!شما نمیتوانی مافیا را از بین ببری؟!؟چون کارد دسته اش را نمی برد.تمام مسئولان نظام منحوس اسلامی خلافکار هستند.شما سعی کن فقط یک مسؤول اسلامی سالم معرفی کن؟!؟مطمعنا نمیتوانی.
  3
  12
  شنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.