یک زندانی در زندان مرکزی خرم‌آباد زیر شکنجه به قتل رسید

العربیه :یک شهروند اهل هرسین و ساکن نورآباد استان لرستان در زندان مرکزی خرم‌آباد زیر شکنجه به قتل رسید.

به گزارش سازمان حقوق‌بشری «هه‌نگاو»، شامگاه سەشنبه 10 نوامبر 2020، فرهاد وثوقی زندانی 27 ساله اهل «هرسین» و ساکن نورآباد لرستان در زندان مرکزی خرم‌آباد زیر شکنجه نیروهای امنیتی زندان به قتل رسید.

برادر فرهاد وثوقی ضمن تایید این خبر گفت که جسد برادرش را در پزشک قانونی خرم‌آباد مشاهده نموده که مورد «شکنجه غیرانسانی» قرار گرفته است.

فرهاد وثوقی متاهل و صاحب یک فرزند سه ماهه بود. وی اصالتاً اهل هرسین و ساکن روستای «تنگ پری» شهرستان نورآباد بوده است.
به گفته یک منبع مطلع، فرهاد وثوقی حدوداً سه هفته پیش به اتهام مشارکت در قتل یک شهروند دیگر اهل نورآباد با هویت «حسین جوزی» بازداشت و از روز دوم بازداشت تا زمانی که به قتل رسیده در سلول انفرادی زندان مرکزی خرم‌آباد محبوس بوده است.

این منبع در ادامه اظهار داشت که «حسین جوزی یکی از فعالین و سازمان‌دهندگان اعتراضات آبان‌ماه سال گذشته در نورآباد بوده و چندی پیش توسط نیروهای اطلاعات سپاه ربوده شده و سپس به قتل رسیده است و برای رد گم‌کردن دو عضو یک خانواده را به اتهام قتل وی بازداشت کرده‌اند.»
گفتنی است که یک برادر دیگر فرهاد با هویت مصطفی وثوقی نیز حدوداً سه ماه پیش به اتهام قتل این فعال نورآبادی بازداشت و هم‌اینک در زندان مرکزی خرم‌آباد محبوس است.

خانواده وثوقی امروز جمعه 13 نوامبر جسد فرزندشان را از پزشک قانونی خرم‌آباد تحویل گرفته‌اند.

منابع این سازمان حقوق بشری اعلام کرده‌اند که «شامگاه چهارشنبه پس از درز خبر قتل فرهاد وثوقی در زندان مرکزی خرم‌آباد شورش شده و نیروهای امنیتی وارد زندان شده و اقدام به ضرب و شتم زندانیان کرده‌اند.
+20
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.