نماینده ویژه آمریکا: تحریم‌های جدید علیه ایران آری، عملیات نظامی نه

الیوت آبرامز، نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران و ونزوئلادویچه وله :دیپلمات ارشد آمریکا در امور ایران می‌گوید تحریم‌های تازه‌ای علیه ایران اعمال خواهند شد و پرزیدنت ترامپ در مقام خود ابقا می‌شود. الیوت آبرامز گمانه‌زنی در مورد عملیات نظامی علیه جمهوری اسلامی ایران را احمقانه خواند.

الیوت آبرامز، نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران و ونزوئلا روز پنجشبه، ۲۲ آبان، در مصاحبه با شبکه بلومبرگ ضمن تاکید بر تداوم تحریم‌های آمریکا علیه ایران حاضر نشد بگوید که کدام یک از نهادها یا مقام‌های ایران هدف تحریم‌های بعدی قرار خواهند گرفت یا چه زمان چنین تحریم‌هایی اعلام خواهند شد.

آبرامز یک روز پس از یک گزارش بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی این سخنان را بیان داشت. در این گزارش تآکید شده است که میزان ذخیره اورانیوم غنی‌شده ایران همچنان رو به افزایش است، و این نقض توافقنامه اتمی ۲۰۱۵ موسوم به برجام است.

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز چهارشنبه ۱۱ نوامبر (۲۱ آبان) در یک گزارش محرمانه که به دست خبرگزاری آلمان رسیده است، اعلام کرد که ذخیره اورانیوم غنی‌شده ایران ۱۲ برابر میزانی است که در توافق برجام ذکر شده است.

آبرامز در مصاحبه با بلومبرگ این نگرانی را رد کرد که ترامپ احتمالا طرح یک عملیات نظامی را در سر می‌پروراند. او گفت که استراتژی اقتصادی موسوم به "فشار حداکثری" برای فرد بعدی ساکن کاخ سفید "اهرم بسیار مؤثری" خواهد بود.
آژانس: از دومین سایت اتمی ایران نمونه‌برداری شد
روزنامه نیویورک تایمز پیش از این گمانه‌زنی کرده بود که تغییرات پرسنلی که اخیرا در پنتاگون توسط دونالد ترامپ صورت گرفته است، می‌تواند حاکی از یک عملیات تهاجمی علیه ایران باشند، و یا احتمال دارد که یک رشته عملیات مخفی نظامی در مدت چند هفته باقی مانده ریاست‌جمهوری ترامپ صورت گیرند.

آبرامز در رابطه با ایران گفت: «صرف‌نظر از اینکه ۲۰۲۱ چه کسی رئیس‌جمهوری آمریکا باشد، مذاکراتی صورت خواهد گرفت.» او از پاسخ به پرسش زمان انتقال قدرت پس از انتخابات سوم نوامبر امتناع کرد، زیرا ترامپ هنوز از انتقال قدرت امتناع می‌ورزد.
+16
رأی دهید
-12

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۹
  Sepas - تهران، ایران
  ای نامرد ینی من زنده هستم ببینم تو م به خطا درفقربیخانمانی ولوشو منجلاب قوطه میخوری ینی ای خدا من هستم ببینم اجداد این یارو نفله میشن به لجن پراکنیت ادامه بده تا مردم بیچاره تر بشن اگه راس میگی پولدارا را تحریم کن نه اون بیچارها که نون شب ندارن
  9
  17
  ‌پنجشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۹ - ۲۳:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران
  مرگ یه بار شیون 1بار. بیایید بزنید این حکومت رو تارو مار کنید. 4تا مثل من میمیرن. اما یک ملت فعلی و آینده به استانداردهای زندگی دنیا نزدیک میشن. سرویس شدیم از استرس و تنگنا. زندگی ما صرفا یک زندانه. حبس ابد.
  7
  24
  ‌پنجشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۹ - ۲۳:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  vg2000 - اسلو، نروژ
  گوسفندهای ایران باید خودشان این حکومت را سرنگون کنند مثل مرده های متحرک فقط بلدن خودکشی کنند
  1
  3
  جمعه ۲۳ آبان ۱۳۹۹ - ۰۰:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Liberte - ارومیه، ایران
  اگه یک کشور دموکراتیک تحریم شه ، سریع نتیج می ده. البته کشور دموکراتیک که تحریم نمیشه. بهتر بگیم یک کشور نیمه دموکراتیک مثل ترکیه و یا روسیه تحریم شن، تحریم ها سریع به اعتراضات عمومی و سقوط دولت یا حکومت میشه، اما در کشورهای دیکتاتوری جواب نمیده یا خیلی سخت جواب میده: کره شمالی، کوبا، عراق صدام، و تا حدی ونزوئلاء نمونه هاش. بیشتر مردمشون زیر بار سختی می رن.
  0
  5
  جمعه ۲۳ آبان ۱۳۹۹ - ۰۶:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::vg2000 - اسلو، نروژ::]. چرا فکر میکنی میشه حکومتی رو که حداقل 10درصد مردم ایران جیره خور و سینه چاکشن و کل حکومتهای دنیا (تمام اروپا هند و پاکستان و کره شمالی چین ژاپن و کانادا و دموکراتهای امریکا وو) پشتشن سرنگون کرد. خودکشی خوبه. حالا اگه دل صابمردشون اجازه بده قبل مردم 4تا جیره خور ایران حکومت رو هم با خودشون ببرن که خیلی بهتره. اما باید بدونی انسانی که عمال یا جیره خور این حکومت نبوده احتمالا دل کشتن کسی رو هم نداره. اینی که تو میگی فقط وقتی ممکنه که حداقل نیمی از ایران در اوج گشنگی مثل زلمبی بریزن بیرون و ایران تبدیل به مخروبه ای بشه که دیگه کیک خوشمزه ای برای حکومتیها و جیره خوراشون و اروپاییها و سایر دنیا به حساب نیاد و ولش کنن تا این زامبی ها بدبخت دوباره تبدیل به انسان بشن و از مخروبه ای عظیم آروم آروم کشوری بسازن. البته من در تزهای جمهوری اسلامی و حامیان اروپایی و دموکرات آمریکایی شون دیدن تزی دارن که همه مردم ایران بمیرن و مجددا از پاکستانی و عراقی و افغانی مردم جدید بدون ادعای مالکیت بر ایران بسازن و پادشاهیشون بدون هیچ مدعی ادامه پیدا کنه. کاری که تاحدودی در سوریه شد
  0
  2
  جمعه ۲۳ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.