موزامبیک ۱۲ ایرانی بازداشت‌شده را به انجام اقدامات تروریستی متهم کرد

نمایی از دریای پمبا در موزامبیکصدای آمریکا :دفتر دادستانی عمومی موزامبیک علیه ۱۲ ایرانی به اتهام حمایت از گروه‌های شورشی در «کابو دلگادو» از طریق تلاش برای ارسال سلاح و مهمات به آنها، اعلام جرم کرد.

سرویس آفریقای صدای آمریکا روز چهارشنبه ۲۱ آبان به نقل از رادیو دولتی موزامبیک گزارش داد که دفتر دادستانی این شهروندان ایران را به تروریسم، اجتماع برای انجام جرم، مالکیت تسلیحات غیرقانونی، و سازماندهی جنایاتی علیه کشور و نظم و آرامش عمومی، متهم کرده است.

این گروه در بازداشت پیش از محاکمه به سر می‌برد. آنها کمتر از یک سال پیش در دسامبر ۲۰۱۹ در یک شناور پر از اسلحه در خلیج پمبا، مرکز استان کابو دلگادو، بازداشت شدند.

دادستانی موزامبیک می‌گوید که این ۱۲ ایرانی متهم به عضویت در یک سازمان تروریستی هستند و در مسیر تحویل اسلحه‌های خودکار کلاشنیکف، مسلسل، اسلحه ساچمه‌زنی، تپانچه، مهمات، سرنیزه، و دوربین به شورشیان مرتبط با گروه «دولت اسلامی» یا داعش بودند.

استان کابو دلگادو در شمال موزامبیک سه سال است که شاهد حملات نیروهایی است که دولت موزامبیک آنها را تروریست می‌‌داند. تاکنون حدود هزار تا دو هزار نفر در این درگیری‌ها کشته شده‌اند و آمار رسمی حاکی از آواره شدن بیش از ۴۳۵ هزار غیرنظامی است
+54
رأی دهید
-8

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۷
  اقای شاکی - برمن، آلمان

  لجن های سپاه و وزارت خارجه ج.ا. در تمام ممالک تپه ای ازشمایل کثیف خودشون بجا گذاشته اند
  6
  46
  ‌پنجشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.