نتایج یک نظرسنجی: مردان طرفدار ترامپ هستند و زنان طرفدار بایدن

دویچه وله :نتایج یک نظرسنجی در هشت روز منتهی به انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا نشان می‌دهد، میزان پشتیبانی رأی‌دهندگان از دونالد ترامپ یا جو بایدن، با توجه به جنسیت، میزان تحصیلات و تبار متفاوت بوده است.

شمارش آرای انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا هنوز در برخی از ایالت‌های این کشور رسما به پایان نرسیده است. با این همه جو بایدن، نامزد دموکرات‌ها با کسب ۲۷۹ رأی الکترال پیروز این انتخابات اعلام شده و در روز ۲۰ ژانویه ۲۰۲۱ به عنوان رئیس‌جمهور جدید آمریکا ادای سوگند می‌کند.

دونالد ترامپ، رقیب بایدن و رئیس‌جمهور کنونی آمریکا، تاکنون حاضر به پذیرش نتیجه اعلام‌شده نبوده و خواستار بازشماری آرا در شماری از ایالت‌ها شده است. ترامپ در انتخابات سوم نوامبر موفق به کسب ۲۱۷ رأی الکترال شد.

خبرگزاری آسوشیتدپرس، رادیو عمومی ملی آمریکا "ان‌پی‌آر"، فاکس نیوز، وال استریت ژورنال و چند رسانه آمریکایی دیگر به طور مشترک یک نظرسنجی با هدف بررسی رفتار رأی‌دهندگان در این انتخابات به اجرا گذاشتند.

این نظرسنجی در هشت روز منتهی به انتخابات ریاست‌جمهوری، توسط دانشگاه شیکاگو، انجام شده است.

در این نظرسنجی که بیش از ۱۱۰ هزار نفر در آن شرکت‌داشته‌اند، ۹۰ درصد از آمریکایی‌های آفریقایی‌تبار تا روز انتخابات (سوم نوامبر/۱۳ آبان) اذعان داشته بودند که به جو بایدن، نامزد دموکرات‌ها رأی خواهند داد.

این آمار در میان آمریکایی‌های آسیایی‌تبار ۷۰ درصد و در میان آمریکایی‌های لاتین‌تبار ۶۳ درصد بوده است.

در مقابل سفیدپوستان آمریکایی که اکثریت را در این کشور تشکیل می‌دهند جزو طرفداران ترامپ بوده‌اند. ۵۵ درصد آنها پیش از انتخابات گفته بودند رأی خود را به نفع رئیس‌جمهور کنونی به صندوق خواهند انداخت.

بررسی داده‌های این نظرسنجی همچنین حاکی از ارتباط میان میزان تحصیلات رأی‌دهندگان و حمایت آنان از نامزدهای دموکرات و جمهوری‌خواه بوده است. نتایج نشان داده‌اند رأی‌دهندگان با تحصیلات پایین‌تر، بیشتر از ترامپ حمایت می‌کرده‌اند.

در بین آمریکایی‌هایی که حداکثر میزان تحصیلات‌شان مدرک دیپلم بوده، ۵۲ درصد خود را حامی ترامپ معرفی کرده بوده‌اند. در مقابل ۵۶ تا ۵۸ درصد از رأی‌دهندگان آمریکایی که تحصیلات دانشگاهی داشته‌اند، گفته بودند به نفع بایدن رأی خواهند داد.

در این بین میزان طرفداری از ترامپ بین دو جنسیت زنانه و مردانه نکته‌ای قابل توجه بوده است: ۵۲ درصد مردان عنوان کرده بودند که به ترامپ رأی خواهند داد. در مقابل تنها ۴۴ درصد زنان گفته بودند که از ترامپ حمایت می‌کنند.

رفتار رأی‌دهندگان در گروه‌های سنی مختلف نیز متفاوت بوده است. طبق این نظرسنجی جوان‌ترها بیشتر طرفدار بایدن بوده‌اند.

در گروه سنی ۱۸ تا ۲۹ ساله‌، ۶۱ درصد از رأی‌دهندگان از بایدن حمایت می‌کرده‌اند.

در گروه سنی ۳۰ تا ۴۴ ساله، ۵۴ درصد حامی بایدن بوده‌اند.

در گروه سنی ۴۵ سال به بالا، ۵۱ درصد رأی‌دهندگان گفته بودند به ترامپ رأی خواهند داد.

دونالد ترامپ پس از اعلام نتایج شمارش آرا در برخی از ایالت‌ها مدعی بروز "تقلب انتخاباتی و سرقت نتیجه انتخابات" شد. او با این حال تاکنون سند و مدرکی که این ادعا را ثابت کند، ارائه نداده است.

ویلیام بار، وزیر دادگستری آمریکا روز ۲۰ آبان (ده نوامبر) با ارسال یک نامه از دادستان‌های ایالتی خواست تا شکایات مربوط به "تخلفات انتخاباتی" را پیگیری کنند. بر اساس قوانین آمریکا، ارائه شکایت درباره نتایج انتخابات تنها پس از اعلام رسمی نتایج ممکن است که انتظار می‌رود این روند حقوقی روزها یا چه بسا هفته‌ها به طول انجامد.
+17
رأی دهید
-17

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۲
  lehrte - هانوفر، آلمان
  در تویتر اقای ترامپ 87 میلیون و اقای بایدن 10 میلیون در فیسبوک اقای ترامپ 32 میلیون و اقای بایدن 3 میلیون و در اینسناگرام اقای ترامپ 22 میلیون و اقای بایدن 4 میلیون فالور دارند البته بهتره که خودتون برین نگاه کنید تا به حقه های رسانه ای پی ببرید
  12
  20
  ‌پنجشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۹
  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک
  نتایج یک نظرسنجی خاص: مردان طرفدار سرور ترامپ، ملانیا جون هستند.
  9
  15
  ‌پنجشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  metalrain - استکهلم، سوئد
  [::lehrte - هانوفر، آلمان::]. این که نشد دلیل آخه! بایدن به عنوان معاون رئیس جمهور از چهار سال پیش تو سیستم مجریه آمریکا نبوده ولی آقای ترامپ چهار ساله رئیس جمهوره خوب به احتمال بسیار قوی ایشان باید فالوورهای بیشتری داشته باشد (87 ملیون). آقای پنس معاون ترامپ حدود 5.7 ملیون فالور داره و رئیس جمهور سابق آقای اوباما 126 ملیون فالوور. اصلا فالوورهای اینها میزان درستی برای مقایسه نیست چون فقط جمعیت آماری آمریکا را مشخص نمیکند بلکه هر کسی از هر نقطه دنیا میتواند فالوور کسی باشد! فکر نمیکنم که توئیتر هم اطلاعات تعداد فالوورهای فقط آمریکایی و یا غیر آمریکایی یک نفر را در دسترس عموم قرار بدهد.
  3
  8
  ‌پنجشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  ramin-cph - کپنهاگ، دانمارک
  بزودی تمام این سازمانهای نظر سنجی مذخرف خالی بند جمع میشه، با پول ملت فقط چرند تحویل میدن.
  9
  4
  ‌پنجشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.