کلاف سردرگم پرونده مرموز «محسن» روی میز قاضی

شهروند : با گذشت 5 ماه از گم‌شدن یکی از اهالی مطبوعات، خانواده او با حضور در دادسرای پردیس خواستار روند سریع تحقیق شده‌اند

پنج ماه از گم‌شدن «محسن محروقی»، یکی از اهالی مطبوعات، می‌گذرد. پسر جوانی که از اول تیر ماه به ‌طور مرموزی ناپدید شد و بدون هیچ ردی خانواده و همه مطبوعاتی‌ها را شوکه کرد. پرونده هنوز روی میز قاضی شعبه دادسرای پردیس قرار دارد؛ پرونده‌ای که در پلیس آگاهی شاپور تهران به جریان افتاد اما به دادسرای پردیس ارجاع شد. پرونده باید در پردیس همان منطقه‌ای که محسن ناپدید شد، پیگیری می‌شد. این در حالی است که خواسته خانواده محسن احاله پرونده از دادسرای پردیس به دادسرای جنایی تهران بود؛ خواسته‌ای که هنوز عملی نشده است.

صبح دیروز، سه‌شنبه، خواهر و داماد محسن بار دیگر به دادسرای پردیس رفتند تا رد و نشانی از گمشده‌شان پیدا کنند.

پیگیری‌هایی که تمامی ندارد و هر روز درگیر پرونده محسن هستند. می‌خواهند این پرونده زودتر به نتیجه برسد و خواستار  پیگیری‌های سریع‌تر تیم قضائی هستند؛ خواسته‌ای که امروز هم در شعبه دوم دادسرا پردیس اعلام کردند اما باز دست خالی برگشتند.
تلاش های بی نتیجه در روزهای بی خبری
خواهر محسن حالا سه ماهی است که در خانه پدری زندگی می‌کند تا هم دلگرمی برای قلب شکسته و بیمار پدر و مادر باشد هم پیگیر پرونده برادر. سه ماه همسر و فرزندش را در خانه رها کرده تا ردی از محسن پیدا و مادر و پدر چشم‌انتظارش را خوشحال کند.

دنبال دلیل این حادثه است؛ دنبال چرایی این اتفاق. اما هنوز پیگیری‌هایش نتیجه‌ای در بر نداشته است؛ نه محسن پیدا و نه علت این گم‌شدن مشخص شده است. خانواده محروقی روزهای تلخ و رنج‌آوری را پشت سر می‌گذارند؛ روزهایی که تنها زخم دل‌شان را بیشتر می‌کند.
وضعیت دلخراش مادر در فراق «محسن»
مادر محسن یک ماهی است که پایش شکسته و در گوشه خانه افتاده است. پایش را تا زانو گچ گرفته‌اند. زمانی که در اوهام خود در خیابان با محسن حرف می‌زد و راه می‌رفت، پایش سر خورد و شکست.
کارش همین شده فقط فکر می‌کند؛ به اینکه محسن الان کجاست؟ چه بلایی سرش آمده؟ چه کسی او را ربوده؟ انگیزه‌شان چه بوده؟ آخر چه می‌شود؟ محسن کجا و چه زمانی پیدا می‌شود؟ و….

پدر هم که از دوری پسرش آلزایمر گرفته بود، بیماری‌اش تشدید شده است. با خواهر محسن به ‌عنوان شاکی در محاکم قضائی حاضر می‌شود اما نمی‌داند چه بگوید و چه کار کند. این خواهر بزرگ محسن است که تمام کارهای پرونده را انجام می‌دهد و دوباره به خانه سوت‌وکور پدری به دور از همسر و بچه‌اش برمی‌گردد.
ادامه پیگیری‌های قضایی
خواهر محسن از روند پیگیری پرونده به «شهروند» می‌گوید. «پیگیری‌ها انجام می‌شود. قاضی  شعبه دوم دادسرا پردیس  هم برای گرفتن استعلامات آخر دستور صادر کرده است تا مسیر پرونده مشخص شود؛ اما هنوز نمی‌توان نظر قطعی راجع به پرونده محسن داد. باید استعلامات گرفته شود و قاضی دستور نهایی را صادر کند. ما هم منتظریم تا نتیجه آخر را بدانیم و محسن را زودتر در آغوش بگیریم.»
دوری و غم دلتنگی
این خواهر که خود یک دختر و پسر دارد، از روزهای بی‌تابی می‌گوید که به ‌طور افسارگریخته‌ای در دل خانواده رخنه کرده است. «در این مدت هنوز نتوانسته‌ایم شروین، پسر محسن، را ببینیم. دل‌مان برایش بسیار تنگ شده است. 5 ماه از ناپدیدشدن محسن گذشته اما هیچ اثر و نشانی از او نداریم.»
18 سال سابقه در مطبوعات
محسن از 18 سال پیش در بخش فنی مطبوعات مشغول به کار بود، در روزنامه‌های مختلف صفحه‌آرایی کرد و این صفحات منتشر شد؛

3 ‌سال پیش بود که با پیشنهاد برادرزن‌هایش به کارخانه سیمان پردیس رفت تا در آنجا به ‌عنوان تکنیسین برق مشغول به کار شود؛ شغلی که همسو با مدرک تحصیلی‌اش بود. برادران همسرش در آنجا مدیر و سرپرست بودند. اما همچنان در مطبوعات هم صفحه آرایی می‌کرد.
در انتظار یک نشانی از محسن
این پرونده مرموز با گم‌شدن محسن  جنجالی شد؛ مردی که با جا گذاشتن گوشی‌اش در کارخانه سیمان پردیس هیچ ردی از او باقی نمانده است. از چهار ماه پیش پرونده مفقودی محسن در پلیس آگاهی شاپور به جریان افتاد. از شاهدان و خانواده همسر محسن  بازجویی شد. اما پرونده با توجه به محل مفقود شدن به کلانتری و دادسرای پردیس ارجاع شد. در ادامه اما خانواده محسن هم از مسئولان کارخانه  شکایت کردند ولی همچنان پرونده سر به مهر باقی مانده است. شاید در روز‌های آینده نشانی از محسن پیدا شود.
+3
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.