پلیس فتا از کشف ۱۵ سایت و حساب اینترنتی فروش نوزاد در تهران خبر داد

موضوع فروش نوزادان در ایران مسئله‌ای جدید نیست اما فروش اینترنتی نوزادان معضلی است که در سال‌های اخیر رشد کردهبی بی سی :پلیس فضای مجازی در ایران از کشف "حدود ۱۵ سایت و حساب" اینترنتی برای فروش نوزادان در تهران خبر داد.

داوود معظمی گودرزی، رئیس پلیس فتا در تهران گفت تحقیقات پلیس نشان داده است که این شبکه از سوی "فرد خاصی" مدیریت می‌شده است.

به گفته سرهنگ معظمی گودرزی، پلیس فتا (فضای تولید و تولید اطلاعات) طی ۴۸ ساعت گذشته "دو نوزاد چند ماهه و چند روزه" را در ارتباط با این پرونده پیدا کرده است.

او گفت تحقیقات و پیگیری‌های پلیس درباره فروش نوزاد "مخصوص امروز و دیروز نیست و همکاران ما همیشه در این حوزه فعالیت دارند."

پیش از این هم بارها اخبار و گزارش‌هایی از کشف شبکه‌های غیرقانونی فروش نوزاد در ایران و تهران از طریق آگهی‌های اینترنتی منتشر شده است.

اوایل تابستان رئیس پلیس تهران از بازداشت چند نفر در ارتباط با فروش نوزادان خبر داده بود.

در آن زمان حسین رحیمی گفت که متهم، آگهی فروش نوزادان را در فضای مجازی منتشر می‌کرده و در زمان دستگیری دو نوزاد ۲۰ روزه و دو ماهه در محل بازداشت او پیدا شدند.

پیش از آن انتشار عکس نوزادانی که برای فروش با مبالغی حدود ۵۰ میلیون تومان در اینترنت دست‌به دست می‌شد واکنش گسترده‌ای در شبکه‌های اجتماعی به همراه داشت.
"کلاهبرداری با انتشار آگهی"
داوود معظمی گودرزی، رئیس پلیس فتا در تهران امروز گفت که بسیاری از آگهی‌های فروش نوزادان در واقع برای کلاهبرداری منتشر می‌شود و اصلا "نوزادی به فروش نمی‌رسد."

او گفته پلیس تعداد زیادی از مظنونان به انتشار آگهی‌های فروش نوزاد را دستگیر کرده است.

اواخر اردیبهشت ماه امسال هم پلیس اعلام کرد که یک باند فروش نوزادان را در استان گرگان در شمال شرقی ایران بازداشت کرده است.

پلیس گفت در آن پرونده یک مرد و ۴ زن مادران فقیر را شناسایی می‌کردند و از آغاز بارداری تا تولد فرزند هزینه آنان را می‌دادند و پس از تولد کودکان را از آنها می‌گرفتند.

موضوع فروش نوزادان در ایران مسئله‌ای جدید نیست و بعضی خانواده‌های فقیر و زنان بدون همسر، نوزاد یا کودک خود را می‌فروشند. اما فروش اینترنتی نوزادان معضلی است که در سال‌های اخیر رشد کرده است.
+4
رأی دهید
-2

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.