چرا وریا غفوری به تیم ملی دعوت نمی‌شود؟

وریا غفوری (راست) و مسعود شجاعی در یک بازی ملی با بحریندویچه وله :وریا غفوری، کاپیتان تیم فوتبال استقلال از بازیکنان برجسته‌ فعلی در فوتبال ایران است. وی اما در لیست تیم ملی فوتبال ایران برای دیدار با تیم ملی بوسنی و هرزگوین غایب است. آیا علل سیاسی مانع حضور غفوری در تیم ملی شده است؟

تیم ملی فوتبال ایران در روز پنجشنبه ۲۲ آبان (۱۲ نوامبر) در چارچوب یک دیدار دوستانه و رسمی ملی، در شهر سارایوو، پایتخت کشور بوسنی و هرزگوین، مقابل تیم ملی فوتبال بوسنی و هرزگوین به میدان می‌رود. دراگان اسکوچیچ، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران، ۲۳ بازیکن را به اردوی تیم ملی فوتبال ایران برای حضور در این بازی فراخوانده است.

اما در لیست فهرست بازیکنان تیم ملی ایران بار دیگر نام وریا غفوری قرار نگرفته است. وریا غفوری، کاپیتان و مدافع راست تیم فوتبال استقلال تهران، از بازیکنان برجسته در صحنه فوتبال ایران در طول سال‌های اخیر در پُست دفاع راست به شمار می‌رود.

غفوری که اهل کردستان ایران و متولد شهر سنندج است، تاکنون ۲۶ بازی ملی را در کارنامه ورزشی خود دارد. این ورزشکار حرفه‌ای در حال حاضر از فُرم مطلوبی برخوردار است و در نخستین بازی تیم استقلال در فصل جدید لیگ برتر فوتبال ایران، در پیروزی ۲ بر صفر تیم خود مقابل تیم مس رفسنجان نیز گلزنی کرد.

غفوری پس از به ثمر رساندن گل خود، دستانش و انگشتانش را به حالت عینک مقابل چشمان خود گرفت و به سمتی که دراگان اسکوچیچ در استادیوم آزادی نشسته بود، رفت. وی از این طریق به طور علنی به دنبال جلب توجه از سوی سرمربی تیم ملی فوتبال ایران بود.

وریا غفوری چهره‌ای محبوب در بین ورزش‌دوستان ایران است. وی در طول سال‌های اخیر در جنبش‌های اعتراضی و انتقادی مردم ایران علیه حکومت جمهوری اسلامی، با انتشار پیام‌های اینستاگرامی موضع همبستگی خود را با مردم ایران ابراز کرده است. این مسئله به ویژه در  اعتراض‌های آبان ۱۳۹۸ در شهرهای ایران قابل مشاهده بود.

گمان می‌رود که موضع‌گیری‌های سیاسی و مردمی وریا غفوری، اینک برای ادامه فعالیت وی در عرصه تیم ملی فوتبال ایران مشکل‌ساز شده است. پرویز مظلومی، سرپرست تیم فوتبال استقلال تهران ضمن ابراز تعجب از عدم دعوت وریا غفوری به تیم ملی می‌گوید که "وریا دیگر باید دقیقا در زمین چه کاری کند تا به تیم ملی دعوت شود و آیا آیا بهتر از او کسی هست که به تیم ملی دعوت می‌شود؟"

وریا غفوری می‌گوید: "همیشه اعتقاد دارم بازیکنی که توانایی‌اش را دارد، باید حق او را بدهند. متأسفانه در چندین لیست اخیر تیم ملی حضور نداشتم که باعث ناراحتی‌ام است. مربی تیم ملی مختار است و می‌تواند هر بازیکنی که بخواهد دعوت کند، اما من شایستگی این را دارم که در تیم ملی باشم."

وی همچنین خاطرنشان می‌کند: "من تیم ملی را ساده بدست نیاورده بودم که به آسانی بخواهند روی نام من خط قرمز بکشند. دوست داشتم با این شادی، پیغام من را ببینند. امیدوارم برای اردوهای بعدی تیم ملی نظر کادر فنی را جلب کنم."

وریا غفوری همچنین اشاره می‌کند: "توقع من بیجا نیست. از نظر آماری، بهترین دفاع راست بودم و عجیب است که حتی در لیست ۴۰ نفره تیم ملی هم قرار نمی‌گیرم. زمانی که چنین اتفاقی می‌افتد، آن هم برای من که ۶ سال در اردوهای تیم ملی بودم، فکرها به هر جایی می‌رود."

اسامی بازیکنان دعوت شده به اردوی تیم ملی فوتبال ایران به این شرح است:

دروازه‌بانان: محمدرشید مظاهری، امیر عابدزاده و پیام نیازمند

مدافعان: میلاد محمدی، عارف غلامی، صادق محرمی، محمدحسین کنعانی‌زادگان، شجاع خلیل‌زاده، مجتبی نجاریان، مرتضی پورعلی‌گنجی و سیدمجید حسینی

هافبک‌ها: احسان حاج‌صفی، سعید عزت اللهی، علی قلی‌زاده، اکبر ایمانی، وحید امیری، احمد نوراللهی، امید نورافکن و سیامک نعمتی

مهاجمان: کریم انصاری‌فرد، مهدی قایدی، کاوه رضایی و ساسان انصار
+12
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.