ترامپ علیه ترامپ؛ شکاف در خانواده ترامپ بر سر پذیرش شکست

دویچه وله :شماری از اعضای حزب جمهوریخواه پیروزی بایدن در انتخابات را تبریک گفته‌اند. ترامپ همچنان از تقلب انتخاباتی سخن می‌گوید. همین موضوع باعث بروز شکاف در خانواده ترامپ شده است. همسر و داماد در یک سو و پسرانش در سوی دیگر.

جرد کوشنر، مشاور ارشد دونالد ترامپ و داماد او بر این باور است که زمان پذیرش شکست در انتخابات ریاست جمهوری فرا رسیده و از پدر زن خود خواسته است به شکست در کارزار انتخاباتی گردن نهد. این موضوع را دو منبع خبری به اطلاع خبرنگار "سی‌ان‌ان" رسانده‌اند.

از سوی دیگر فرستنده خبری "سی‌ان‌ان" به نقل از یک منبع خبری دیگر گفته است که ملانیا ترامپ، همسر دونالد ترامپ نیز از او درخواست مشابهی کرده است.

این در حالی است که هر دو پسر دونالد ترامپ، دونالد جونیر و اریک، از او خواسته‌اند به دعوای حقوقی بر سر نتایج انتخابات در برخی از ایالت‌ها ادامه دهد.

پسران ترامپ از او خواسته‌اند تا با ادامه مناقشه حقوقی کار را به دادگاه و پس از آن به دیوان عالی بکشاند. ترامپ تا این لحظه این سیاست را دنبال کرده است. او بار دیگر با انتشار یک پست توییتری از "تقلب در انتخابات" و "سرقت دوره دوم زمامداری" خود سخن گفته است.

پسران ترامپ از او خواسته‌اند حزب جمهوریخواه را تحت فشار قرار داده و فرمانداران ایالت‌های کلیدی را ناگزیر به تن دادن به بازشماری آرا بکند.

بر اساس قانون اساسی آمریکا، ایالت‌ها باید تا روز هشتم دسامبر رسما نتایج تایید شده انتخابات را اعلام کرده و روز ۱۴ دسامبر کالج الکترال رئیس جمهور آینده را تعیین کند.

هدف از این مشاجره حقوقی ایجاد وقفه در روال عادی کار اعلام شده است. چنین امری می‌تواند پای دیوان عالی را به میان بکشد. این در حالی است که دونالد ترامپ و تیم انتخاباتی او تا کنون هیچ دلیل و مدرکی دال بر تقلب در انتخابات ارائه نکرده‌اند.

شکاف در مواضع اعضای خانواده ترامپ در شرایطی پدید می‌آید که شماری از اعضای ارشد حزب جمهوریخواه و از جمله جورج دبلیو بوش پیروزی جو بایدن را به او تبریک گفته‌ و از رویکرد دونالد ترامپ انتقاد کرده‌اند.
+45
رأی دهید
-22

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.