همه قبرها در بهشت زهرا «سه‌طبقه شدند»

رادیو فردا :رئیس شورای اسلامی شهر تهران روز یک‌شنبه، ۱۸ آبان با اشاره به سه برابر شدن ظرفیت بهشت زهرا گفت: «تهران فعلا نیازی به آرامستان جدید ندارد.»

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، محسن هاشمی در این باره توضیح داد: «در گذشته پیکرها در بهشت زهرا در مقبره‌های یک طبقه دفن می‌شد، اما در حال حاضر همه مقبره‌ها در بهشت زهرا سه طبقه هستند و در واقع ظرفیت این آرامستان سه برابر شده است.

به گفته آقای هاشمی «برنامه‌ریزی‌هایی برای آرامستان جدید وجود دارد، اما فعلا نیازی به آن نیست.»

رئیس سازمان بهشت زهرا اخیرا از «دو برابر» شدن شمار متوفیان در کشور نسبت به سال گذشته خبر داده و گفته بود که در تاریخ «۵۰ ساله بهشت زهرا» چنین بحرانی «بی‌سابقه» است.

یک عضو شورای شهر تهران نیز روز ۱۰ آبان ماه با اعلام افزایش صددرصدی آمار مرگ‌ومیر در تهران و تکمیل ظرفیت بهشت‌زهرا از «برنامه‌ریزی‌ها برای ایجاد سه آرامستان جدید در پایتخت» خبر داده بود.

مقام‌های وزارت بهداشت ایران آمارهای رسمی کرونا را به صورت تفکیکی اعلام نمی‌کنند و گزارش دقیقی از تعداد کل مبتلایان در تهران در دسترس نیست، ولی رئیس کمیته سلامت در شورای شهر تهران، ۱۷ آبان از جان باختن ۱۷ هزار و ۷۵۴ نفر در پایتخت به دلیل ابتلا به کرونا در ماه‌های گذشته خبر داده بود.

بر اساس آمارهای رسمی نیمی از جان‌باختگان کرونا در ایران متعلق به تهران هستند.

آمارهای رسمی در ایران همواره محل تردید و ابهام بوده و آمار واقعی تا چهار برابر آمار رسمی برآورد شده است
+2
رأی دهید
-6

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.