ترامپ: با ۷۱ میلیون رای قانونی رئیس جمهوری آمریکا هستم

یورونیوز :دونالد ترامپ نتیجه انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده را که حکایت از پیروزی جو بایدن، نامزد دموکرات‌ها دارد هنوز قبول نکرده و اصرار دارد که در شمارش آرا تخلف صورت گرفته است.

رئیس جمهوری کنونی ایالات متحده که در صورت به نتیجه نرسیدن دعواهای حقوقی در دادگاه‌ها ایالتی و فدرال باید ۲۰ ژانویه کاخ سفید را به جو بایدن،‌ رقیب دموکرات خود تحول دهد دقایقی پیش از اعلام نتیجه نهایی انتخابات از سوی رسانه‌های آمریکایی مدعی شده بود که با اختلاف آرا زیاد در این رقابت برنده شده است.

دونالد ترامپ پس از اعلام پیروزی جو بایدن نیز با انتشار توئیت‌هایی همچنان مدعی است که رای‌های شمارش شده به حساب رقیب دموکرات غیرقانونی است و او با کسب «۷۱ میلیون رای قانونی» هنوز رئیس جمهوری است.
توییت‌های اعتراض ترامپ به نتیجه انتخاباتآقای ترامپ در توئیتی دیگر با تکرار ادعاهای قبلی خود و وکلای کارزار انتخاباتی‌اش تاکید کرده که اجازه نظارت بر شمارش آرا به نمایندگان وی داده نشده است.

دونالد ترامپ همچنین تاکید کرده تخلفاتی به دور از چشم ناظران صورت گرفته که پیش‌تر هرگز سابقه نداشته است. وی همچنین بار دیگر بر تخلفات گسترده در زمینه آرا پستی تاکید کرده است.

کاخ سفید نیز همزمان با انتشار خبر پیروزی جو بایدن و عبور وی از ۲۷۰ رای الکترال لازم برای برگزیده شدن به عنوان رئیس جمهوری ایالات متحده با انتشار بیانیه‌ای تاکید کرد که دونالد ترامپ نتیجه انتخابات را تنها در صورت شفاف و منصفانه بودن خواهد پذیرفت.

وکلای آقای ترامپ پیش‌تر بارها تاکید کرده بودند که انتخابات به صورت شفاف برگزار نشده و تخلفات گسترده‌ای در اخذ آرا پستی و نیز شمارش آرا در چندین ایالت صورت گرفته است.

هواداران دونالد ترامپ نیز شنبه شب همزمان با جشن و پایکوبی طرفداران جو بایدن به خیابان‌ها آمدند ضمن اعتراض به نتیجه انتخابات در برخی ایالت‌های با هواداران نامزد رقیب درگیر شدند.

رئیس جمهوری آمریکا که گفته می‌شود برخی از هم‌فکران و حتی جرد کوشنر،‌ داماد و مشاور ارشدش به وی توصیه کرده‌اند که پیروزی رقیب را بپذیرد همچنان امیدوار است تا با شمارش مابقی آرا و نیز ابطال نتیجه برخی ایالت‌ها از جمله آریزونا، پنسیلوانیا و نوادا در دادگاه بار دیگر برای دوره‌ای چهار ساله در کاخ سفید بماند.

جو بایدن تا این لحظه که پیروزی‌اش مسجل شده ۷۵ میلیون و ۲۶۴ هزار و ۵۶۷ رای را به خود اختصاص داده که در تاریخ انتخابات آمریکا عددی بی سابقه است.

دونالد ترامپ نیز بر اساس آنچه تاکنون اعلام شده آرا ۷۰ میلیون و ۹۹۳ هزار و ۳۶۸ نفر از شهروندان آمریکایی را کسب کرده که نشان از جایگاه قابل اعتنای وی در میان بخش عمده‌ای از جامعه دو پاره شده آمریکا دارد.

شمارش آرا در ایالت‌های جورجیا، کارولینای شمالی و آلاسکا همچنان ادامه دارد.
+58
رأی دهید
-28

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۵
  پرنده آبی - شیراز، ایران
  تقلب شده. ولی برای حفظ آبروی امریکا فایده نداره و جو بایدن میره کاخ سفید.
  30
  19
  یکشنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا
  شتر در خواب بیند پنبه دانه.
  12
  20
  یکشنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۹
  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک
  آخه خیکی زردنبو، تو که مرتب تو کازینوهای لاس‌وگاس پلاسی ، لااقل از مرام اونا هم یادبگیر. بازنده خوب باش!
  25
  18
  یکشنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.