جیل بایدن؛ از معلمی تا بانوی اول آمریکا

بی بی سی :جیل بایدن، در طول مبارزات انتخاباتی در کنار همسرش جو بایدن بود. آقای بایدن در یک سخنرانی درباره ویژگی‌های بالقوه او به عنوان همسر رئیس جمهو آمریکا، گفت: همه شما در سراسر کشور، معلم محبوبتان را به یاد بیاورید، کسی که به شما اعتماد به نفس داد تا به خودتان ایمان بیاورید. این ویژگی بانوی اول است ... و جیل بایدن چنین خواهد بود."

اما ما از این زن که قرار است به زودی به عنوان بانوی اول آمریکا به همسرش در کاخ سفید ملحق شود، چه می‌دانیم؟
زندگی شخصی
جیل جاکوبز در سال ۱۹۵۱ در ایالت نیوجرسی آمریکا متولد شد. در میان پنج خواهرش از همه بزرگتر بود و در محله ویل گروو در حومه فیلادلفیا بزرگ شد.

قبل از ازدواج با جو بایدن، جیل با همکلاسی دوران کالج بیل استیونسون ازدواج کرده بود.

در سال ۱۹۷۲، جو بایدن، همسر اولش نیلیا و دختر کوچکش نائومی را در یک تصادف رانندگی از دست داد. دو پسر خردسال او هانتر و بو از این تصادف جان سالم به دربردند.

جیل می‌گوید سه سال پس از این حادثه او از طریق برادر جو بایدن با او آشنا می‌شود. آن زمان در حالیکه جیل هنوز به کالج میرفت، جو بایدن سناتور بود.

جیل در مصاحبه با مجله ووگ درباره اولین دیدارشان گفته بود: "آن موقع من با پسرهایی قرار میذاشتم که شلوار جین و تیشرت می‌پوشیدن، وقتی جو بایدن مقابل در ظاهر شد یک کت اسپرت و کفش لوفر بدون بند پوشیده بود. با خودم فکر کردم ، خدای من غیر ممکنه که رابطه ما به جایی برسد."

"او نه سال از من بزرگتر بود. اما با هم رفتیم فیلم فرانسوی "یک مرد و یک زن" را در سینما تئاتر فیلادلفیا تماشا کردیم، آره واقعا با هم گرم گرفتیم."
او می‌گوید قبل از اینکه پیشنهاد ازدواج جو بایدن را بپذیرد، پنج بار درخواست ازدواج او را رد کرده بود.

جیل توضیح می‌دهد: "نمی‌توانستم کاری کنم که بچه‌های بایدن یه بار دیگر از دست دادن مادر را تجربه کنند. برای همین باید صد در صد مطمئن بودم."

این زوج در سال ۱۹۷۷ در نیویورک با هم ازدواج کردند. اشلی دختر آنها در سال ۱۹۸۱ متولد شد.

خانم بایدن در طول مبارزات انتخاباتی بارها از خانواده و مشکلاتی که با آن رو به رو شدند، صحبت کرد.

پسر جو بایدن، بو در سال ۲۰۱۵ در ۴۶ سالگی در پی ابتلا به سرطان مغز درگذشت.

خانم بایدن درباره همسرش گفت: "می‌دانم اگر ملت را به دست جو بسپاریم، او برای خانواده‌های شما همان کاری را خواهد کرد که برای ما کرده است، ما را در کنار هم نگهداشت و در زمانی که نیاز داشتیم کمک کرد که پیش برویم."
دوران معلمی

خانم بایدن ۶۹ ساله، برای دهه‌ها سابقه کار معلمی دارد.

او علاوه بر مدرک لیسانس، دو فوق لیسانس و یک مدرک دکترای آموزش از دانشگاه دلاور دارد.

قبل از اینکه به واشنگتن دی سی نقل مکان کند، او در یک کالج عمومی، یک دبیرستان دولتی و همچنین یک بیمارستان روانپزشکی مخصوص نوجوانان تدریس می‌کرد.

او در جریان مبارزات انتخاباتی در مدرسه‌ای در شهر دلاور که از سال ۱۹۹۱ تا ۱۹۹۳ تدریس می‌کرد، حاضر شد و با جو بایدن سخنرانی کردند.

زمانی که همسرش معاون اول رئیس جمهوری آمریکا بود، خانم بایدن در کالج ویرجینیای شمالی استاد زبان انگلیسی بود.

او در ماه اوت و قبل از سخنرانی در مدرسه قدیمی در یک توییت نوشت: "آموختن کاری نیست که من آن را انجام می‌دهم. آموختن وجود من است."
سیاست
خانم بایدن از سال ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۷ زمانی که همسرش معاون اول رئیس جمهور آمریکا بود، عنوان بانوی دوم را داشت.

فعالیت خانم بایدن در آن دوران بیشتر شامل تقویت موسسات آموزشی منطقه‌ای ( کالج‎‌های محلی)، حمایت از خانواده نظامیان و افزایش آگاهی رسانی درباره پیشگیری از سرطان پستان بود.

او همچنین همراه با میشل اوباما، بانوی اول وقت آمریکا گروهی را برای حمایت از کهنه‌سربازان و سربازان آسیب دیده آمریکایی و تهیه برنامه‌های تحصیلی و آموزشی برای خانواده‌های آنها و فراهم کردن زمینه اشتغال تشکیل داده بودند.
او در سال ۲۰۱۲ یک کتاب کودکان با عنوان "فراموش نکنید، خدا سربازان ما را حفظ کند" بر اساس تجربه‌های نوه خود از زندگی در یک خانواده نظامی نوشته و منتشر کرد.

جیل بایدن در طول مبارزات انتخاباتی سال ۲۰۲۰ فعالانه از همسرش حمایت کرد و در کنارش ایستاد و در تمام فعالیت‌های انتخاباتی، برگزاری مراسم و جمع‌آوری کمک به شکلی موثر حضور داشت.
+19
رأی دهید
-8

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.