محسن رضایی: تولید ملی ما راه بیفتد درآمد سرانه هیچ ایرانی زیر ۵۰ هزار دلار نخواهد بود

فارس نیوز : محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در جمع جوانان عضو جمعیت گام دوم انقلاب با تبریک ایام فرخنده ماه ربیع گفت: امیدوارم که کشور و ملت ما زیر سایه نایب برحق امام زمان، بتواند آینده درخشانی را برای ایران اسلامی رقم بزنند.

 رضایی گفت: بیانیه گام دوم انقلاب از مهمترین اسناد انقلاب اسلامی است. قانون اساسی و وصیت نامه امام از اسناد تاریخی انقلاب است و این بیانیه در امتداد آن اسناد، راهنمای مسیر در چهل سال دوم انقلاب اسلامی است.

وی افزود: ملت ما به دنبال پاسخ به یکی از سوالات تاریخی خودش بود که چگونه باید پیشرفت کنیم؟ خطوط پاسخ و اهداف نهفته در این سوال باید از سوی یک مرکز منتشر می شد که وفاق ملی را شکل می داد و این کانون جز مقام معظم رهبری نمی توانست باشد. اینک ما برای چهله دوم انقلاب، یک چراغ روشن داریم تا به قله بلند خودسازی، جامعه سازی و تمدن سازی برسیم.

 رضایی گفت: اداره هر کشور از دو بخش سیاست و زندگی تشکیل می شود. سیاست نظم، قانون و امنیت را به وجود می آورد. بخش زندگی به معیشت، پیشرفت و ابزار آن و آماده سازی انسان ها، و درآمدها و قدرت خرید مردم مربوط است که در صورت فراهم شدن زندگی و سیاست، جامعه به اهداف خود می رسد.

وی افزود: ما در چهل سال نخست انقلاب، سیاست را سامان دادیم و در کشورداری و امنیت پیشرفت کردیم اما در زندگی مردم، گرفتاری های معیشتی و حالا در مقابل شیوع بیماری کرونا، مشکلاتی را در تامین حداکثری سلامت همه جانبه را حس می کنیم.

رضایی گفت: در این چهل سال رکن سیاست با تحول عظیمی روبرو شده اما در زندگی که شامل اقتصاد و فرهنگ است،  رشد لازم را نکرده ایم. البته نفوذی ها مانند موریانه به امنیت ما فشار می آورند. درخت تناور سیاست، بسیار مستحکم عمل کرده و سیاست داخلی و خارجی و مردم سالاری ما در کنار امنیت رشد کرده است.

وی با تشبیه جامعه به یک پرنده با دو بال افزود: بال سیاست تکمیل شده اما بال زندگی ضعیف است. بال زندگی باید تقویت و متوازن شود. فرهنگ و اقتصاد ما باید متحول شود. همان اتفاقی که در سیاست و امنیت ما افتاده باید در اقتصاد و فرهنگ رخ دهد. تا دانشگاه و آموزش و پرورش ، معماری و شهرسازی و معیشت و اقتصاد مردم  اصلاح شود. رهبر حکیم انقلاب در  بیانیه گام دوم، مسیر تحول در اقتصاد و فرهنگ را به ما نشان دادند. علم، معنویت، مبارزه با فساد و اجرای عدالت در بیانیه گام دوم می درخشد.

محسن رضایی با طرح این مساله که چگونه باید به این مهم دست یافت؟ آیا این بیانیه یک کار دولتی و حکومتی است یا یک کار مردمی؟ گفت: مخاطب اصلی بیانیه گام دوم، خود ملت ایران هستند. ملت ایران باید در تصمیم گیری ها و رفتارش گام دوم را وارد کند. اگر انتخابات  و کار اقتصادی یا فرهنگی انجام می دهد باید گام دومی باشد. در شهرسازی و کشاورزی و اقتصاد گام دومی نیاز داریم. اگر مخاطب حکومت بود، رهبری این سند را به قوای سه گانه ابلاغ می کرد. رهبر انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب، همه مردم ایران را مخاطب قرار داده اند.

فرمانده سپاه پاسداران در دوران دفاع مقدس، گفت: لازم است برای نیل به اهداف بیانیه، حرکت خودجوشی رخ دهد. نخبگان و جوانان نهضتی را برای تحقق بیانیه گام دوم به راه بیندازند. وقتی با آینده روبرو هستیم، همه اقشار مخاطب نیست. این بیانیه جوانان را مخاطب قرار داده تا نسل سوم و چهارم در ایجاد یک نهضت و تحول نقش بپذیرند. نسل سوم و چهارم انقلاب باید شعارها، برنامه ها و قواعد جنبش گام دوم را به دست آورند و  راه بیندازند. باید از تجربه گذشتگان بیاموزیم.

استاد دانشگاه جامع امام حسین (ع) گفت: در گذشته دو قیام بزرگ داشتیم. قیام سیاسی نسل اولی های انقلاب توسط شاگردان امام، نظام سیاسی شاه را سرنگون کردند و نظام جمهوری اسلامی را جایگزین آن کردند. نسل دوم انقلاب به پیروی از امام راحل قیام دفاعی کرده و  اقتدار ایران را احیا کردند. قبل از انقلاب ایران تسلیحاتش را از خارج می خرید و خاکش را با ابلاغ بیگانگان به کشورهای دیگر واگذار می کرد. شاه از دستور خارجی تبعیت می کرد و در آخرین حاتم بخشی، بحرین را بخشید. دشمنان در جنگ تحمیلی هم آمدند تا بخشی از خاک ایران را بکنند و ببرند همچنان که سمرقند و بخارا و نخجوان ها را از ما گرفتند.

فرمانده سپاه در دوران دفاع مقدس با اشاره به سردارانی همچون سپهبد شهید سلیمانی که در جوانی به جبهه های حق علیه باطل شتافتند گفت: جوانان نسل دومی انقلاب همان هایی که زیر ۳۰ سال بودند، به جبهه ها رفتند و جنگیدند. این جوانان نسل دومی بودند که همه سرزمین های اشغال شده را آزاد کردند و دفاع و اقتدار را به ایران برگرداندند. فناوری و علم دفاعی را شکل دادند و اقتدار ایران را به اوج رساندند و کاری کردند که آمریکا جرات حمله به خاک ایران را پیدا نکرده است. این قیام سیاسی و قیام نظامی برای نسل جوان درس هایی دارد که قیام فرهنگی و اقتصادی را راه اندازی کنند.

وی افزود: در دهه شصت جوانان نسل دومی، داوطلبانه به امام جامعه لبیک گفتند. امام جامعه امروز هم منتظر لبیک جوانان نسل سوم و چهارم است. اگر بمانیم و متوقف شویم دیگران برای ما تعیین تکلیف می کنند در آن صورت اقتصاد ما و فرهنگ ما را خارج نشینان طراحی می کنند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: از من سوال می کنند که طرح شما برای اقتصاد بدون نفت چیست؟ آیا فقط به فروش محصولات پتروشیمی و پالایشگاهی فکر می کنید؟ پاسخ من این است که این کار حداقل کاری است که باید با نفت کرد. می توانیم با جهش تولیدات ملی و رونق اقتصادی علاوه بر اینکه نفتی برای فروش به صورت خام نداشته باشیم، بلکه روزانه باید  واردات نفت از کشورهای دیگر داشته باشیم  تا بتوانیم پاسخ صنعت و کشاورزی مدرن ایران را بدهیم.

رضایی گفت: اگر اقتصاد و تولید ملی ما راه بیفتد هیچ ایرانی نیست که درآمد سرانه آن زیر ۵۰ هزار دلار باشد. همه چیز برای این جهش و تحول آماده است. هر تحول در ایران، بر روی زندگی ۵۰۰میلیون نفر در اطراف ایران تاثیر می گذارد به شرط آنکه بازارهای منطقه و حوزه نفوذ فرهنگی را در اهداف خود داشته باشیم. ۱۵۰ سال پیش در شبه قاره هند و کشمیر زبان فارسی رونق داشت. هنوز هم می توانیم این حوزه فرهنگی را بازیابی کنیم.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: در همین برنامه هفتم توسعه، که اولین برنامه در دوران گام دوم انقلاب است و ما در مجمع تدوین سیاست های کلی آن را آغاز کرده ایم، می توانیم یک جهش بزرگی را طرح ریزی کنیم. باید به جوانان خود اعتماد کنیم و از اشتباه کردن آنها نترسیم. جوانان ما می توانند افتخارات بزرگی را رقم بزنند.
+9
رأی دهید
-103

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۳
  vg2000 - اسلو، نروژ

  خدا توهم شفا بده
  2
  75
  جمعه ۱۶ آبان ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۸
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد

  😂 😂 😂 😂 الحق که جنسش خوب بوده!!
  4
  76
  جمعه ۱۶ آبان ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  اگر خاله من هم مرد بود، میشد دایئ من.
  2
  37
  جمعه ۱۶ آبان ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  همایون نروژ - اسلو، نروژ

  باز تو سر و کله ت پیدا شد؟ ببند دره اون چاهه توالتو . فقط خفه شو .
  2
  32
  جمعه ۱۶ آبان ۱۳۹۹ - ۲۳:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  Parinaz Iran - پراگ، چک

  بله خریت برامده از پولهای باد اورده نه ملا اورده چه میکند. پرده ای بروی جنایات دزدیها و ظلم با استفاده از مواد مخدر مادیات برای عشاق مادیات.
  2
  26
  جمعه ۱۶ آبان ۱۳۹۹ - ۲۳:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۷
  kasa-123 - وین، اتریش

  بعد از چهل و یه سال تازه یادشون افتاده تولید ملی راه بیفته.این هست موجوی به نام آخوندک . دیر و زود داره ولی سوخت و سوز نداره.دیگه چیزی نمانده از داخل یه سوراخ بکشن شماها رو بیرون.
  2
  32
  جمعه ۱۶ آبان ۱۳۹۹ - ۲۳:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Alphabet - پترس، یونان

  د خفه شو بازم رفت تو عالم هپروت. ملت را با این مزخرافتتون و دین مسخره تون به خاک سیاه نشوندید ما اگه شما ناکسان را نخواهیم ببینیم کی را باید ببینیم؟
  2
  24
  جمعه ۱۶ آبان ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران

  این فکر کنم شماره موبایل ساقی خامنه ای رو پیدا کرده و جنس در حد فضایی میگیره.
  3
  29
  شنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۹ - ۰۰:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  Chokam - ری، ایران
  هنوز عضوسازمان تجارت جهانی نشدین، افغانستان که مسخره اش می کنیدکامل عضو شد.عراق بزودی عضو میشه ، شماالان شروع کنین ده سال دیگه عضو میشین، هیچ کمپانی خارجی هم نمیاد اگه عضو نشین، حتی اگه تحریم هم نباشین کارکردن شرکتهای خارجی مشکل میشه، خودت هم که هیچی نمیتونی بسازی اون رنگ موی ریشت هم از چین میاد
  1
  18
  شنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۹ - ۰۰:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۶
  hassan5 - تهران، ایران
  اقای رضایی::اسلام با تجارت در مکه شکل گرفت،تولید در فرهنگ اسلام جایگاهی ندارد،در طی ۴۰ سال منحوس ج.ا کارخانه ها یا تعطیل شدند ویا با ضرر بسختی (با سوبسید دولتی)به کارشان ادامه میدهند،تولید ملی در ج.ا معنی ندارد،تولید اسلامی هم در ج.ا فقط و فقط صنعت تروریسم میباشد.غول اسلام بعلت تشکیل کمربند سبز اسلامی از شیشه(زباله دان) تاریخ توسط امریکا و اروپا خارج گردید و بصورت خمینی(گروگان گیری اعضای سفارت )و بن لادن(تخریب برج های دوقلو)ابتدا دامن شما را گرفت و سپس خاور میانه را بخاک سیاه نشاند،البته یک دوپینگ هم به اقتصاد شما وارد شد.باید این غول (اسلام) را بزباله دان تاریخ برگردانید.
  1
  6
  شنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۹ - ۰۴:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  حسنلو - باکو، آذربایجان
  شما ببین این شاسکول که در این حجم و ابعاد دراز گوشه،طرفداراش و اونایی که بهش رای دادن چین:))))))
  1
  4
  شنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۹ - ۰۴:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  اگر بنگ نزده باشد بدون شک از آخرین پله ی نردبان بلاهت هم بالاتر رفته و بزودی به معراج میرسد. بد نیست در این معراج از اثر ضربه ی شمشیر بعضی ها در روی ماه هم عکس بگیرد و چندین بیلیون دلار، علاوه بر تجارت سیگار در ایران که مونوپل ایشان هست، سود ببرد
  0
  5
  شنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۹ - ۰۵:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  mathador - هامبورگ، آلمان
  من نمیدانم این اقای به اصطلاح دکتر این اعداد را از کجایش میاورد و تعجب اور این هسلت که کسانی که پای منبر ایشان مینشینند چطور باور میکنند. برای جواب دادن به ایشان نباید اقتصاد دان بود. با دو عمل ساده ریاضی میشود به ایشان جواب داد. ما اگر حسن نیت داشته باشیم و بخواهیم به این اقا ارفاغ کنیم در امد سالیانه غیر صافی را در نظر میگیریم یعنی مخارج دولت را حساب نمیکنیم. براای داشتن در امد سرانه ۵۰۰۰۰ دلار ‍‍×۸۰۰۰.۰۰۰.۰(جمیعت ایران) باید حجم اقتصاد ۴۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰ دلار باشد. در بهترین زمان فروش نفت در زمان احمدی نزاد ۱۲۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰ دلار بود و حالا ما یک ارفاغ دیگر میکنیم و ۸۰۰۰۰۰۰۰.۰۰۰ هم محصولات غیر نفتی حساب میکنیم که جمع درامد میشو ۲۰۰ ملیارد که در امد سرانه ۲۵۰۰لار میشود که همیطور هم بود که امسال کمتر هم شده. در دنیا دو و یا سه تا کشور هست که درامد سرانه انها ۵۰۰۰۰ دلار هست که جمیعت خیلی کمی دارند مثل موناکو و یا لوکزامبوگ.
  0
  5
  شنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۹ - ۰۸:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  شمرالله - مونیخ، آلمان
  تولید چی امام زاده، دروغ ،خرافه پرستی؟مردک شما ها تو تولید یک پوشاک موندید،چی میخواهید تولید کنید،واقعا بلانصبت خر؛ میگن خدا خر را شناخت به این خاطر بهش شاخ نداد، اینو حتی اخوندها به اندازه احمقی نجس قبول نداشتند که افتابچی عاقا بشه، حالا ببینید عقل شعور این مردک در چه حدی است!
  0
  1
  شنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۹
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  شما چارتا کارخانه مردم رو مصادره کردید که در حال تولید بود از بین بردید چطوری میخواهی کارخانه جدیدی از صفر تاسیس کنی؟
  0
  1
  یکشنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۹ - ۰۶:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.