نتایج انتخابات آمریکا؛ بایدن بعد از جورجیا، در ایالت کلیدی پنسیلوانیا هم جلو افتاد

بی بی سی :بر اساس گزارش‌ها بایدن در ایالت کلیدی پنسیلوانیا با ۵,۵۸۷ رای جلو افتاد. در شمارش قبلی ترامپ حدود بیست هزار رای جلو بود. هنوز رای‌ها به طور کامل شمرده نشده است.

پیروزی در پنسیلوانیا ورود بایدن به کاخ سفید را تضمین خواهد کرد.

حالا از میان پنج ایالت کلیدی باقی‌مانده در چهار ایالت فعلا آقای بایدن جلو است.

او فقط کافی است پنسیلوانیا را ببرد تا آرای خود را از مرز ۲۷۰ رای الکترال بگذراند.
چرا پنسیلوانیا برای بایدن مهم است؟
اگر بایدن پنسیلوانیا را ببرد آرای الکترال او به ۲۷۳ می‌رسد که او را به ریاست جمهوری می‌رساند.

در ساعت گذشته از پنج ایالت کلیدی بایدن در چهار ایالت جلو افتاده است. بر اساس سیستم برآورد آرا در بی‌بی‌سی ۴۰ درصد آرا در پنسیلوانیا آرای غیرحضوری بوده که بخش مهمی از آن آرای پستی است.

شب گذشته آقای بایدن حدود ۱۸ هزار رای عقب بود و حالا بیش از پنج هزار رای جلو افتاده است. آرای پستی که آقای ترامپ مخالف آن بود و بایدن هوادارانش را به استفاده از آن تشویق کرده بود، ۹۰ درصد به نفع بایدن بوده است.

کارزار ترامپ سعی کرد شمارش آرا در پنسیلوانیا را متوقف کند اما دادگاه عالی ایالتی آن را نپذیرفت. با ۲۰ رای الکترال پنسیلوانیا همیشه ایالت بسیار مهمی برای نبرد انتخاباتی بوده است.

این ایالت برای شش انتخابات متوالی به دموکرات‌ها رای داد تا سال ۲۰۱۶ که به نامزد جمهوری‌خواه یعنی ترامپ گرایش پیدا کرد.
بیانیه ستاد ترامپ: این انتخابات تمام نشده است
مت مورگان، مشاور رقابت‌های انتخاباتی ترامپ در سال ۲۰۲۰ با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد "این انتخابات تمام نشده است".
 
او گفته "پیش‌بینی نادرست جو بایدن به عنوان برنده انتخابات بر اساس نتایج چهار ایالت است که هنوز خیلی تا اعلام نتیجه نهایی در آنها مانده. در جورجیا وضعیت به سمت بازشماری آرا پیش خواهد رفت، جایی که ما اطمینان داریم برگه‌های ‌رای به صورت نامناسبی جمع‌آوری شده است و در نهایت رئیس جمهور ترامپ در آنجا پیروز خواهد شد".
 
او گفت "در پنسیلوانیا نیز کارهای غیرقانونی رخ داده است از جمله اینکه مقامات انتخاباتی به شکل معناداری برای نظارت ناظران قانونی ما در مراکز شمارش آرا مانع ایجاد کردند. ما در دادگاه به نتیجه دلخواهمان رسیدیم، اما زمان را از دست دادیم و نتوانستیم آن شفافیتی را که مطابق قانون ایالتی حقمان بود اعمال کنیم".
 
به گفته مشاور انتخاباتی ترامپ، سرانجام با وجود اعلام "غیر مسئولانه و نادرست" آسوشیتدپرس و فاکس نیوز مبنی بر پیروزی بایدن، آقای ترامپ در آریزونا نیز در حال پیروزی است.
 
او گفت ادعاهای بایدن مبنی بر پیروزی متکی بر نتایج این انتخابات است اما پس از نهایی شدن نتایج، دونالد ترامپ دوباره به ریاست جمهوری انتخاب می‌شود.
دختر ترامپ: همه آرای قانونی را باید شمرد، آرای غیرقانونی را نباید
ایوانکا ترامپ، دختر رئیس جمهور آمریکا و مشاور او، در توییتی که گفته "جانبدارانه" نیست، گفته است: "همه آرایی که قانونی اخذ شدند باید شمرده شوند. همه آرایی که غیرقانونی اخذ شدند نباید شمرده شوند. این نباید محل بحث باشد."
 
ستاد دونالد ترامپ بدون ارائه شواهد و مدارک می‌گوید در برخی ایالت‌ها آرایی به طور غیرقانونی اخذ شده‌اند.
 
آقای ترامپ از قبل از انتخابات علیه آرای پستی سخن می‌گفت. رای‌دهندگان دموکرات بیشتر از جمهوری‌خواهان از آرای پستی استفاده می‌کنند.
حمله ترامپ به برگزارکنندگان انتخابات در فیلادلفیا
همزمان با عقب افتادن دونالد ترامپ در ایالت پنسیلوانیا، او به برگزارکنندگان انتخابات در فیلادلفیا، بزرگترین شهر پنسیلوانیا حمله کرده است.
 
آقای ترامپ نقل قولی را از فاکس نیوز همرسانی کرده که می‌گوید: "فیلادلفیا تاریخ گندیده‌ای در سلامت انتخابات دارد."
 
رئیس جمهور کنونی آمریکا شواهد و مدارکی برای ادعای تقلب ارائه نداده است.
 
آقای ترامپ در اولین مناظره با جو بایدن هم گفته بود: "چیزهای بدی در فیلادلفیا اتفاق می‌افتد. چیزهای بد."
سیاهان در فیلادلفیا بزرگترین گروه نژادی هستند.
 
+23
رأی دهید
-36

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۷
  انا بیطرف - فسا، ایران
  مردک دیوانه هنوز هم داره حرفهای بیخود میزنه--مگه میشه تعدادی رای را شمرد و وقتی به نفع شما بود شمارش را متوقف کرد؟ابله بخاطر همین میگن جوجه را اخر پاییز میشمرن وگرنه میگفتن اخر مهر.......--شکستو قبول کنی کمتر دلیل میشی
  21
  10
  جمعه ۱۶ آبان ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  henryaaaa - لوس انجلس ، ایالات متحده امریکا
  تبریک به بشریت . تبریک به امریکا . بوی خوش انسانیت , بشریت و انسان دوستی به مشام میرسد. تبریک به بازگشت به دوران اوباما .
  28
  14
  جمعه ۱۶ آبان ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان
  چقدر ما چریک و توده آای توی این سایت داریم؟ شما چرا از پیروزی بایدن اینقدر ذوق زده شده؟ پس آقاتون چی‌؟مگر اقاتون ۴ سال نگفت .ترامپ من از صداقت شما تشکر می‌‌کنم .کلینتون را پوپولیست خواند. حتا گفت دروغ است. که ترامپ راسیست است.دست کم از اقاتون خجالت بکشید. مگر سال ۵۸ اقاتون کاندید شما نبود. عجب
  10
  23
  جمعه ۱۶ آبان ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان
  به اون رفیقت و همرزم شما مسلمان از آنکارا هم گفتم. یک گربه دارم ،دیروز مدعی بود. کمونیست است. ولی‌ مطمئن .که دروغ می‌‌گوید.پشم و پیلی زیاد دارد.فکر کنم خوک باشد، نمی‌‌دانم. شاید هم کمونیست .هم دروغگو هم خوک است. ولی‌ امروز دو بسته بیشتر غذای گربه برایش خریدم .چون دنبال بشریت و انسان دوستی . زیر عمامه آخوند و زیر دامن نانسی پلوسی نمی‌‌گردد.
  7
  8
  جمعه ۱۶ آبان ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  امیرعلی ایرانی - ویسبادن، آلمان
  فکر کنم شیرازی های امریکا در شمارش شرک دارند.
  1
  6
  جمعه ۱۶ آبان ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  Parinaz Iran - پراگ، چک
  ایرانی نماها شاد و شنگول چون شنیده اند بایدن مثل حسین اوباما در پنهان مدافع دین عرعری و ملا. اینهمه جنایت ملایان سوسمار و ظلم و دزدی باباجان ملا یعنی هیچ. ملت عجیبی هستیم به همین دلیل عرعر ها در ۱۴۰۰ سال پیش پیروز شدند ولی در خیلی از کشورها از جمله اسپانیا و یونان خودشان و دینشان در سطل اشغال.
  3
  4
  جمعه ۱۶ آبان ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.