چگونه می‌توان پیام‌های ارسالی از طریق واتس‌اپ را به طور خودکار پاک کرد؟

یورونیوز :واتس‌اپ از شرکت‌های زیر مجموعه فیس‌بوک روز پنجشنبه اعلام کرد که به زودی از امکان جدیدی برای کمک به پاک شدن خودکار پیغام‌های ارسالی از طریق پیام‌رسان این شرکت، رونمایی خواهد کرد.

این ویژگی به کاربران اجازه خواهد داد تا پس از فعال کردن گزینه‌ای که به طور پیش فرض خاموش است، دستور پاک شدن پیام‌های ارسالی خود را پس از گذشت هفت روز، صادر کنند.

این گزینه افزون بر کاربر انفرادی از سوی مدیر گروه‌های واتس‌اپی نیز قابل فعال شدن است. واتس‌اپ به کاربران خود وعده داده تا این گزینه را ظرف دو هفته آینده فعال کند.

واتس‌اپ علت لحاظ دوره انقضای هفت روزه برای پیام‌های ارسالی را ارائه زمان کافی به کاربران خود برای مطالعه و مرور آنها عنوان کرده است. این شرکتِ زیر مجموعه فیس‌بوک اعلام کرده که اگر کاربران گزینه تهیه نسخه پشتیبان پیام‌ها را فعال کرده باشند و یا گزینه بارگیری خودکار فیلم و عکس را انتخاب کنند، پیام‌های پاک شده از طریق ویژگی جدید همچنان در نسخه پشتیبان و یا بانک فیلم و عکس باقی خواهد ماند.

پیام‌رسان واتس‌اپ در حال حاضر توسط بیش از دو میلیارد کاربر جهانی استفاده می‌شود که ویژگی رمزگذاری انتها به انتهای پیام‌های رد و بدل شده میان کاربران از جمله دلایل استقبال از آن است. این ویژگی احتمال هک شدن پیام‌ها و مکالمه‌های کابران تا حد زیادی کاهش می‌دهد.
+9
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.