ضرورت غربالگری سرطان روده بزرگ از ۴۵ سالگی

دویچه وله :بزرگسالان به جای اینکه منتظر ۵۰ سالگی باشند، باید از ۴۵ سالگی غربالگری سرطان روده بزرگ را شروع کنند و این توصیه جدید متخصصان آمریکایی است.

به گزارش نیویورک تایمز و بنا به اعلام انجمن سرطان آمریکا (ACS)، طی دو دهه گذشته، میزان تشخیص سرطان روده بزرگ در بین افراد ۶۵ سال و بالاتر کاهش یافته، اما میزان تشخیص‌های جدید در گروه‌های سنی جوان و افراد زیر ۵۰ سال بالاتر رفته است.

به گفته متخصصان، متاسفانه ترس و نگرانی از انجام کولونوسکوپی که روش تشخیصی سرطان روده بزرگ است، دلیل ابتلای برخی افراد به این نوع سرطان محسوب می‌شود. در حالی که  آنها نمی‌دانند گزینه‌های غربالگری دیگری از جمله آزمایش مدفوع و کولونوسکوپی سی‌تی ویرچوال یا مجازی در دسترس آنها است. در حالی که این روش‌ها کمتر تهاجمی هستند، اما بر خلاف کولونوسکوپی که هر ۱۰ سال یکبار تکرار می‌شود، باید هر یک تا سه سال مجددا انجام گیرند.

افراد در هر سنی، همچنین باید نسبت به علائم سرطان روده بزرگ مانند خون در مدفوع، درد رکتوم، یا تغییر در عادات دفع مدفوع هوشیار باشند و در صورت بروز علائم مشکوک، حتی قبل از ۴۵ سالگی تحت غربالگری سرطان روده بزرگ قرار گیرند.

سرطان روده بزرگ سومین علت اصلی مرگ‌و‌میر ناشی از سرطان در زنان و مردان ایالات متحده است و تخمین زده می‌شود که بیش از ۵۳ هزار آمریکایی امسال به دلیل این نوع سرطان بمیرند.
+7
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.