ساخت واکسنی ضدکرونا که ۱۰بار از پلاسمای بهبودیافتگان قوی‌تر است

العربیه :دانشمندان دانشکده پزشکی دانشگاه واشنگتن، واکسن تازه‌ای را ساخته اند که 10 بار قویتر از واکسن‌های ساخته شده از پلاسمای بهبود یافتگان بیماری کووید19 است.

تارنمای روزنامه «مترو» آورده است که این واکسن به روی فعال‌سازی حافظه زنده سلول‌های ایمنی کار می‌کند تا در صورت ابتلای مجدد فرد به کرونا، به شکلی سریع پادتن را بسازند.

در گزارشی که به دست العربیه نت نشر افتاده، آمده است که آزمایش‌ها هنوز به مرحله آزمایش‌های بالینی به روی انسان نرسیده و نتایج بر مبنای آزمایش به روی موش‌ها قرار دارد و تیم پزشکی در ساخت واکسن از «ذرات نانو» استفاده کرده است.

به گفته دکتر نیل کینگ استادیار بیوشیمی دانشکده پزشکی دانشگاه «یو دبیلیو»، «امیدورایم که ذرات نانو بتوانند ما را در ساخت این واکسن یاری دهند که زیان زیادی را به جهان ما وارد کرده است.»

در جریان تحقیقی که در مجله «سیل» انتشار یافت، افزایش ایمنی موش‌های دریافت کننده واکسن، 5 بار بیشتر بود.

پروانه ساخت این واکسن به دو شرکت بایوتکنولوژی داده می‌شود تا تولید انبوه آن را شروع کرده و آزمایش‌های بالینی در اواخر سال جاری آغاز خواهد شد.

دیوید ویسلر استاد میهمان بیوشیمی دانشگاه یو دبیلیو گفت: «خوشحالم از این که پژوهش‌های ما در مورد پاسخگویی پاد تن‌های ضد ویروس کرونا، منجر به طراحی و ساخت این ویروس امید بخش شده است.
+7
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.