بازداشت یک زن در ارتباط با قتل مهدی امین در کانادا

 مهدی امین عضو سابق کنگره ایرانیان کانادا بودرادیو فردا :پلیس منطقه یورک کانادا اعلام کرده است در ارتباط با مرگ مهدی امین، فعال سیاسی ۵۸ ساله، یک زن بازداشت و به «قتل درجه دو» متهم شده است.

به گزارش شبکه سی‌بی‌سی کانادا، اتهام قتل درجه دو به خانم ۲۷ ساله‌ای با نام کارمینه آن گوئسالتا که با نام کارمینه آن سامونته نیز شناخته می‌شود، صبح روز پنج‌شنبه ابلاغ شده و این خانم همین روز راهی دادگاه می‌شود.

جسد آقای امین ۲۱ اکتبر (۳۰ مهر ماه) در خانه خود در شهر مارکام کانادا پیدا شد و همان زمان پلیس اعلام کرد که احتمالاً خودرو وی نیز به سرقت رفته است.

پلیس کانادا در گزارش جدید خود می‌گوید خودروی آقای امین ۳۰ اکتبر در تورنتو پیدا شده‌است. در ارتباط با مرگ آقای امین خانم کارمینه آن گوئسالتا روز چهارشنبه بازداشت شده بود.

مأموران تحقیقیات پیرامون مرگ آقای امین می‌گویند اگرچه بررسی‌ها فعلاً ادامه دارد، اما به نظر آنها ارتباطی میان قتل آقای امین و دیدگاه‌های سیاسی وی وجود ندارد.

به گفته آنها نگرانی از امنیت جامعه وجود ندارد و گروه تحقیقات پیرامون مرگ این فعال سیاسی به دنبال مظنون‌های دیگری در این پرونده نیست.

پلیس کانادا اعلام نکرده آیا خانم کارمینه آن گوئسالتا و آقای امین قبلاً آشنایی با هم داشتند یا نه، اما از هر کسی که اطلاعات بیشتری در شفاف شدن این پرونده داشته باشد، خواسته است با پلیس تماس بگیرد.

آقای امین که در حوزه ساختمان‌سازی کار می‌کرد و عضو سابق کنگره ایرانیان کانادا بود، در سال‌های اخیر در فضای مجازی و همچنین برخی تجمعات سیاسی علیه جمهوری اسلامی حضور فعال داشت و خواستار سرنگونی حکومت ایران بود.

زمان اعلام قتل آقای امین، حامد اسماعیلیون، سخنگوی انجمن خانواده قربانیان پرواز ۷۵۲ (هواپیمای اوکراینی)، که ساکن این شهر است نیز خبر داده بود که به مرگ تهدید شده‌است.

با توجه به سوابق گسترده دخالت جمهوری اسلامی در ترورهای خارج از کشور، تهدید و ربودن مخالفان، به‌طور معمول وقتی وقایعی مانند قتل مخالفان حکومت در خارج از ایران رخ می‌دهد، حکومت ایران در ردیف اول متهمان چنین پرونده‌هایی قرار می‌گیرد.

با این‌حال، پلیس کانادا در این پرونده اعلام کرده که به نظر آنها ارتباطی میان قتل آقای امین و دیدگاه‌های سیاسی وی نبوده و مظنون دیگری نیز تحت پیگرد نیست.
+23
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۰
  senator x - تهران، ایران
  از نام و نام خانوادگی این خانم مشخص هست که ملیت اروپای شرقی یا روس هست.بنظر پلیس کانادا قاتل کی هست؟آنرا پیدا کن و با جملات بازی نکن
  4
  15
  ‌پنجشنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۹ - ۲۳:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.