اعترافات « شاه اینستاگرام » در صحنه جنایت

 نگهداری لاشه خون آلود خروس برای فریب پلیس بود!
جوانی که همه پیکرش با انواع تصاویر و اشعار خالکوبی شده بود و خود را در صفحه اینستاگرام «شاه» معرفی می کرد، زوایای تاریک جنایت هولناک خود را هنگام بازسازی صحنه قتل در مشهد فاش کرد.
 
 این جنایت هولناک عصر هشتم فروردین در بولوار توس 148 مشهد زمانی رخ داد که جوان 31 ساله معروف به «شاه» یکی از همسایگان را دید که مقابل منزل خواهرش ایستاده است و قصد مزاحمت دارد. او با دیدن این صحنه، چاقویش را بیرون کشید و به طرف جوان 33 ساله هجوم برد و مقابل چشمان خواهرش، دوضربه چاقو بر پیکر «عباس» (جوان 33 ساله) فرود آورد و بی درنگ از محل گریخت. اعضای خانواده «شاه چاقوکش» نیز بی خیال از این که حادثه ای وحشتناک رخ داده است به درون منزل رفتند و در حیاط را بستند! کوچه گلشید خلوت بود و در آن ساعت کسی از آن محل نمی گذشت. همه همسایگان در خانه هایشان بودند و هیچ کس جان دادن جوان 33 ساله افغانستانی را نمی دید. مجروح این حادثه خود را به کنار دیوار منزلی در همان نزدیکی کشاند و به  دیوار تکیه داد ،چند دقیقه بعد رهگذری با ورود به داخل کوچه، پیکر خون آلودی را دید که کنار دیوار قرار داشت. او بلافاصله با اورژانس تماس گرفت اما وقتی نیروهای امدادی به کوچه گلشید رسیدند، علایم حیاتی در جوان خون آلود وجود نداشت. گزارش خراسان حاکی است: این گونه بود که خودروهای پلیس آژیر کشان وارد توس 148 شدند و با حفظ صحنه جنایت، مراتب را به قاضی ویژه قتل عمد اطلاع دادند. طولی نکشید که قاضی کاظم میرزایی به همراه گروهی از کارآگاهان اداره جنایی و عوامل بررسی صحنه جرم پلیس آگاهی خراسان رضوی به محل وقوع جنایت رسیدند و بدین ترتیب تحقیقات درباره قتل جوان 33 ساله درحالی آغاز شد که هیچ کس صحنه درگیری را ندیده بود. به دستور مقام قضایی، جسد «عباس – خ» به پزشکی قانونی انتقال یافت و بررسی های میدانی تا پاسی از شب در محل وقوع قتل ادامه یافت. ردزنی آثار خون های ریخته شده در کوچه، کارآگاهان را به سوی منزلی در همان نزدیکی برد اما درحالی که خون های مقابل منزل شسته شده بود کسی نیز در آن خانه حضور نداشت.

 این موضوع ظن قاضی ویژه قتل عمد را برانگیخت و دستور تحقیقات گسترده ای را صادر کرد. دامنه بررسی های کارآگاهان به کوچه ای دیگر در اطراف محل جنایت رسید چرا که یکی از نزدیکان صاحب منزل مذکور در آن کوچه زندگی می کرد. وقتی کارآگاهان زنگ منزل را به صدا درآوردند، زنی با چهره ای رنگ پریده، در حیاط را گشود و در حالی که سعی می کرد استرس خود را پنهان کند در پاسخ کارآگاهان گفت: ما در کوچه گلشید ساکن هستیم و این جا منزل خواهرم است که کنار هم جمع شده ایم!  لحظاتی بعد زن جوان به همراه کارآگاهان به طرف منزلش حرکت کرد و در پاسخ به سوال آن ها که چرا خون های مقابل منزل را شسته اید؟ گفت: ساعتی قبل یک خروس مقابل در حیاط قربانی کردیم و بعد هم با شیلنگ ،خون های ریخته شده در کوچه را شستیم! این زن سپس لاشه خون آلود خروسی را که داخل حیاط بود به کارآگاهان نشان داد و مدعی شد «این لاشه همان خروس است!»  بنابر گزارش خراسان، اما این اظهارات برای مقام قضایی و کارآگاهان باورپذیر نبود به همین دلیل تحقیقات به صورت غیرمحسوس و با ورود به موضوعات اجتماعی و اخلاقی درحالی ادامه یافت که مشخص شد مقتول چند منزل بالاتر از محل قتل سکونت داشت. این بررسی ها ماجرای ایجاد مزاحمت مقتول برای یکی از زنان ساکن در محله را به میان کشید که در همان منزل مورد ظن مقام قضایی اقامت می کرد. در همین هنگام یکی از کودکان محل که صحنه درگیری را از نقطه ای پنهان دیده بود، به افشای این جنایت پرداخت و به کارآگاهان گفت: «شاه» او را با چاقو زد و فرار کرد! این جمله تحقیقات درباره جنایت هولناک در کوچه گلشید را وارد مرحله جدیدی کرد و کارآگاهان با دستور قاضی میرزایی، خواهر دوقلوی «شاه اینستاگرام» را به دلیل اختفای ادله جرم بازداشت کردند و از او خواستند با برادرش تماس بگیرد و از او بخواهد که خود را تسلیم کند! اما این زن جوان وقتی با شماره تلفن برادرش تماس گرفت با لهجه کردی به او گفت که کارآگاهان به سراغش آمده اند و این گونه او را ترغیب به فرار کرد!
 
گزارش خراسان حاکی است، به این ترتیب زن جوان دستگیر شد و تحقیقات کارآگاهان برای دستگیری «شاه اینستاگرام» به شگردهای نوین اطلاعاتی گره خورد تا این که اوایل مهر گذشته گروه ویژه کارآگاهان با همکاری کارشناسان اداره اطلاعات جنایی، موفق شدند متهم فراری را با ترفندهای پلیسی به مشهد بکشانند و او را در منزل خواهرش دستگیر کنند. اگرچه متهم فراری در همان مراحل اولیه بازجویی های تخصصی به ارتکاب جنایت اعتراف کرد اما هنوز زوایای تاریکی در این پرونده وجود داشت که باید در صحنه بازسازی قتل روشن می شد. به همین دلیل به دستور قاضی ، جوان 31 ساله معروف به «شاه اینستاگرام» به کوچه گلشید هدایت شد. او که همه پیکرش را تصاویر مختلف خالکوبی احاطه کرده است با تفهیم اتهام ارتکاب قتل عمد از سوی قاضی میرزایی، مقابل دوربین قوه قضاییه ایستاد و پس از معرفی کامل خود گفت: «عباس» برای خواهرم ایجاد مزاحمت می کرد. من هم به خاطر پرونده چاقوکشی که در تهران داشتم فراری بودم! آن جا در یک رستوران کار می کردم که با کارفرما دچار اختلاف شدیم و من او را با چاقو مجروح کردم و به مشهد گریختم. روز حادثه (هشتم فروردین) سرکوچه بودم که دیدم باز هم عباس مزاحم خواهرم شده است. وقتی اعتراض کردم به من توهین کرد که عصبانی شدم و دو ضربه چاقو به او زدم. سپس چاقو را انداختم و به لرستان گریختم. آن جا در یکی از روستاهای بروجرد کار می کردم تا وقتی آب ها از آسیاب افتاد به مشهد بازگردم. در این مدت نیز فردی به نام «عموعلی» با من در ارتباط بود و کمکم می کرد اما نمی دانم چرا زودتر به مشهد آمدم و نزد «عموعلی» رفتم. او هم مرا به باغی در منطقه فردوسی برد تا کاری برایم پیدا کند اما شب برای دیدار خواهرم به منزل او رفتم که ناگهان کارآگاهان را بالای سرم دیدم. براساس این گزارش، در ادامه بازسازی صحنه جنایت و پس از آن که سرهنگ حمیدفر (افسر پرونده) توضیحاتی درباره اعترافات متهمان در مراحل بازجویی و چگونگی دستگیری آن ها ارائه کرد، به دستور قاضی شعبه 211 دادسرای عمومی و انقلاب مشهد، خواهر متهم به قتل نیز مقابل دوربین قوه قضاییه قرار گرفت و گفت: مقتول همسایه ما بود و مدام مزاحم ما می شد حتی به کسانی که به منزل ما رفت و آمد می کردند نیز اعتراض داشت و ادعا می کرد چرا این فرد به خانه شما آمد؟ و چرا آن فرد از خانه شما خارج شد؟ دیگر از مزاحمت هایش آرامش نداشتیم! حتی زمانی که در منزل را جارو می کردم نیز باید به او پاسخ می دادم! و ...
زن جوان درباره ماجرای لاشه خروس نیز گفت: خروس را قربانی کرده بودیم که این حادثه (قتل) رخ داد و خون او مقابل منزل مان ریخت. وقتی خون ها را شستم لاشه خون آلود خروس را نگه داشتم و پرهای آن را پاک نکردم تا بهانه ای برای شستن خون های مقابل منزل داشته باشیم! در واقع با این کار می خواستیم کسی متوجه ماجرای قتل توسط برادرم نشود اما بعد از این حادثه همه نگران بودیم و در خانه خواهر دیگرم جمع شدیم تا چاره ای بیندیشیم ولی در مدت کوتاهی پلیس رسید و تصور کردیم که همه چیز لو رفته است!

گزارش اختصاصی خراسان حاکی است، با پایان اعترافات «شاه اینستاگرام» در صحنه جنایت، وی با دستور مقام قضایی روانه زندان شد و بررسی های کارآگاهان درباره سوابق کیفری او ادامه یافت
+2
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.