بایدن برای پیروزی فقط به یک ایالت احتیاج دارد

دویچه وله :بایدن در ایالت‌های ویسکانسین و میشیگان از رقیب خود ترامپ پیشی گرفت و آرای الکترال او به ۲۶۴ رسید. ترامپ ۲۱۴ رای دارد. هر یک از نامزدهای انتخاباتی اگر ۲۷۰ رای از ۵۳۸ رای "الکترال کالج" را بدست آورند پیروز به حساب می‌آید.

با گذشت دو روز از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا هنوز برنده این انتخابات رسما اعلام نشده است. شمارش آرا هنوز در چند ایالت‌ ادامه دارد اما گفته می‌شود که بایدن با پیروزی در یک ایالت دیگر می‌تواند در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا برنده شود.

بایدن در دو ایالت ویسکانسین و میشیگان پیروز اعلام شد و یک گام دیگر به پیروزی نهایی نزدیک شد.

شامگاه روز چهارشنبه چهارم نوامبر (۱۴ آبان) بایدن بلافاصله در مرکز انتخاباتی خود در ایالت دلوار با معاون خود کاملا هریس حضور پیدا کرد و اعلام کرد که او و کاملا هریس توانستند بیشترین میزان آرا را بدست آوردند.

جو بایدن، نامزد دموکرات‌ها تاکید کرد که قصد ندارد ادعای پیروزی کند و منتظر شمارش آرا می‌ماند اما آنچه از نتایج شمارش آرا بر می‌آید نشان میدهد او پیروز خواهد شد. دونالد ترامپ هم یک روز پیش از این ادعای پیروزی کرده بود. ترامپ در حالی که شمارش آرای انتخابات ریاست‌جمهوری در آمریکا به پایان نرسیده خود را برنده این انتخابات معرفی کرده و خواستار توقف شمارش آرا شد. ترامپ نتایج انتخابات را "فوق‌العاده" خوانده و مدعی شده بود که در انتخابات "تقلب" صورت گرفته است.

دونالد ترامپ به ویژه صحت نتایج شمارش آرا در دو ایالت ویسکانسین و میشیگان را مورد تردید قرار داده است.

میشیگان یکی از چند ایالت واقع در غرب مرکزی آمریکاست که قبلا مشخص نبود کدامیک از رقبا به پیروزی رسیده است. اما بعد از شمارش آرا گفته شد که پیروزی در این ایالت با بایدن بوده است.

در ایالت ویسکانسین هم آرای رقبا دوش به دوش یکدیگر بوده است. اما در نهایت جو بایدن با کسب ۴۹،۴ درصد به پیروزی رسیده است. در این ایالت دونالد ترامپ به ۴۸،۸ درصد آرا دست یافته است. بدین گونه ۱۰ رای الکترال این ایالت به جو بایدن تعلق می‌گیرد.

تیم انتخاباتی ترامپ گفته است که به دادگاه فدرال شکایت برده است.
+59
رأی دهید
-45

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۶
  hassan5 - تهران، ایران
  فکر نمیکنم بایدن بتواند تا ۴ سال دیگر بسلامت زندگی کند
  22
  36
  ‌پنجشنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Liberte - ارومیه، ایران
  در نوادا پیش هست و 6 الکترالشو بدست میآره. ولی از دیروزه که ادامه شمارش آرا در این ایالت نسبتا م جمعیت به تعلیق اومده!!
  3
  6
  ‌پنجشنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  sahandogli - لندن، انگلستان
  در اینده بسیاز نزدیک شاهد رشد و ظهور یک داعش و ال قاعده دیگر در خاورمیانه خواهیم بود . ابن دمکراتها خیلی کثیف هستند و با همکاری ایران یک گروه تروریستی دیگر را به وجود خواهند اورد.
  10
  12
  ‌پنجشنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.