ستاد بایدن توقف شمارش آرای انتخابات آمریکا را «رسوایی» خواند

دویچه وله :ستاد جو بایدن، نامزد دمکرات‌ها تلاش ترامپ برای توقف شمارش آرا را یک "رسوایی" بی‌سابقه در تاریخ آمریکا دانست. سیاستمداران در سایر کشورها، از جمله در آلمان به سخنان ترامپ واکنش نشان دادند.

ستاد انتخاباتی جو بایدن، نامزد حزب دمکرات آمریکا در انتخابات ریاست جمهوری صبح چهارشنبه ۱۴ آبان (چهارم نوامبر) در واکنش به سخنان دونالد ترامپ، رئیس جمهور این کشور و نامزد جمهوریخواهان در انتخابات، آنرا یک «رسوایی» بی‌سابقه خواند و احتمال توقف شمارش آرا را رد کرد.

دونالد ترامپ خود را برنده انتخابات معرفی کرده و خواستار توقف شمارش آرا شده است. نزدیک به ۱۰۰ میلیون رای پستی هنوز شمارش نشده‌اند.

ستاد بایدن گفته است که کارشناسان حقوقی جو بایدن برای رودرویی قانونی با تلاش‌های ترامپ مجهزند.  جن اومالی دیلون، مدیر تبلیغات بایدن در بیانیه‌ای گفت: «در طول تاریخ ما هرگز رئیس جمهور ایالات متحده سعی در ربودن رای آمریکایی‌ها در یک انتخابات سراسری نداشته است.» او اضافه کرد که چندین تیم از کارشناسان حقوقی آماده مبارزه با اقدامات احتمالی ترامپ هستند "و آنها پیروز خواهند شد."
واکنش‌ها در آلمان
کریستیان لیندنر، رئیس حزب دمکرات آزاد آلمان در واکنش به سخنان ترامپ که خود را پیروز انتخابات نامید، در برنامه تلویزیونی کانال دو آلمان - ویژه پوشش انتخابات آمریکا - این اقدام ترامپ را «حیرت آور» دانست و گفت: «همه شایعاتی که در روزهای اخیر شنیدیم، متاسفانه تایید شد.»

لیندنر شرایط امروز آمریکا را «بحرانی» در دمکراسی آمریکا خواند که می‌تواند نه فقط  برای آمریکا که بقیه جهان نیز پیامدهای غیرقابل انتظاری داشته باشد.

به گفته او این وضع می‌تواند «آمریکا را ا ایفای نقش در صحنه فعل و انفعالات سیاسی جهان باز دارد.»

گرگور گیزی، رهبر پیشن فراکسیون حزب چپ در پارلمان آلمان اعلام پیروزی زودهنگام دونالد ترامپ را «فاجعه‌بار» و «غیر دمکراتیک» خواند.

او نیز در برنامه صبحگاهی کانال دو تلویزیون آلمان، سیاست ترامپ به شدت محکوم کرد و گفت حتی اگر پس از  شمارش آرا روشن شود که بایدن پیروز شده، ترامپ «فضایی پرتنش را دامن زده است.»
+33
رأی دهید
-35

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۳
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان
  گرگور گیزی رهبر حزب سوسیالیست آلمان بود. که حزب کمونیست آلمان شرقی بود. روابط عمیقی با پوتین دارند. و از مخالفین امپریالیست آمریکا هستند. و معتقد که آلمان باید از پیمان ناتو بیرون آید. یک چیزی مثل حزب توده خودمان. معتقد که دولت ایران را نمی‌‌شود.با کشور‌ها عربی‌ مقایسه کرد. در ایران دمکراسی وجود دارد. و مردم خودشان انتخاب می‌‌کنند. بار‌ها هم در میان اختلاف بین آخوند‌ها و آمریکا.طرف آخوند‌ها را گرفت. و می‌‌گفت. مردم ایران "منظور آخوند ها" در مبارزه ضد امپریالیستی خود کاملا حق دارند . هر گردی گردو نیست.
  23
  24
  ‌چهارشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  rahjoo - مازندران، ایران
  پیری،تو که نمی تونی راه بری میخوای بشی رئیس جمهور مارمولک
  39
  22
  ‌چهارشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  -xAdolf - اخن، آلمان
  شما دیگه لازم نیست..زیادی بخورید المانیایه حرمزاده ، اینا و برنامه های خبری شون دارن از ج. ا. بیشتر .. خودشونو جر می دن وسعی می کنن تا اونجا که می تونن در رابطه با ترامپ اخبار منفی رو بزرگ نمایی کنن. عوضی ترو موذی تر از این المانیا تو دنیا پیدا نمی شه.
  29
  24
  ‌چهارشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  امیرعلی ایرانی - ویسبادن، آلمان
  [::-xAdolf - اخن، آلمان::]. پس چرا امدی المان از ترامپ کثافتتر خودشه.زیر سایه سوسیالیست ها و لینکه ها به خارجی ها پناه دادن در المان پس نه حذب الترنایو خوبه با خانم وایدل که خودش درسویس زندگی با گرایش جنسیش کاری ندارم.چه اره خیری مرتیکه ترامپ کرده .اخوند باید بدست مردم ایران از بین بره.پس چرا تو 4 سال از بین نبردشون.
  3
  19
  ‌چهارشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۴
  romano - تهران، ایران
  [::امیرعلی ایرانی - ویسبادن، آلمان::]. دوست عزیز با حرف شما موافقم در تاریخ دنیا هیچوقت یک نیروی بیگانه باعث رهایی مردم یک ملت دیگر نشده. ترامپ و دیگران همه سنگ خودشان را به سینه میزنند و اگر دستشان برسد ایران را با خاک یکسان میکند. همانطور که گفتید آخوندها باید به دست مردم بروند دموکراسی و بلوغ یک ملت مانند آبستنیست اگر زودتر و بزور اتفاق بیفتد بچه نارس است و اگر دیر اتفاق بیفتد بچه خواهد مرد. باید در موعد خود و بلوغ مقرر اتفاق بیفتد. متاسفانه نظر معتدل افرادی مثل شما خواهان ندارد چون همه دق دل دارند و حاضرند بخاطر پدر نا اهل خانه را با بچه‌هایش (خواهر و برادرانشان) بسوزانند و این غم انگیز است و افرادی مثل شما را به بسیجی و رژیمی و دیگر القاب دیگر متهم میکنند. اینها افرادی هستند که از خانه پدر نا اهل فرار کرده هیچ برای خانه خود نمیکنند و از دور نشسته‌اند و با لذت سوختن خانواده در آتش را تماشا میکنند.
  1
  12
  ‌پنجشنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۹ - ۰۰:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان
  در تاریخ دنیا هیچوقت یک نیروی بیگانه باعث رهایی مردم یک ملت دیگر نشده. چنتا تا اسم اوردم ؟ از دیر دیر شروع نمی‌‌کنم. ۱۰ صحفه هم کم است. فرانسه ۱۶۵۰ در آمریکا در مقابل انگلیس.استقلال آمریکا. آمریکا ۱۸۲۵ در کانادا در مقابل انگلیس. آلمان در استرالیا در مقابل انگلیس. انگیس در اتریش و بلژیک در مقابل آلمان. انگلیس و آمریکا در فرانسه در مقابل آلمان، .آلمان و آمریکا در اسپانیا در مقابل فاشیست‌ها فرانکو. اسپانیا در پرتقال. روس‌ها در شیلی. ویتنام و آمریکا با هم در مقابل خمر سرخ . کافی‌ بود ؟
  2
  6
  ‌پنجشنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  امیرعلی ایرانی - ویسبادن، آلمان
  [::romano - تهران، ایران::]. خیلی ممنون از دیدگاه شما من واقعا نه اخوندم نه بسیجی ولی ترامپ دنیا را بهم ریخته.من مخالف خودکشی هستم هر چند در در دنیای سخت بسر میبریم.مخالفت من با ترامپ حمایت من از ملا نیست.لطفا کتاب میشل لودرز را در مورد ایران مطالعه کنید.
  0
  3
  ‌پنجشنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.