اقدام عجیب کارفرمای چینی برای جلوگیری از اتلاف وقت کارمندان در توالت

رکنا:تصمیم عجیب کارفرمای چینی برای جلوگیری از اتلاف وقت کارمندان شرکت در هنگام استفاده از دستشویی به سوژه رسانه‌ها تبدیل شد.

به گزارش رکنا،انتشار تصاویری از نصب تایمر در سرویس‌های بهداشتی کارمندان شرکت فناوری چینی Kuaishou خشم کاربران در فضای مجازی این کشور را برانگیخت. در تصاویر منتشر شده تایمر‌های دیجیتالی آویزان در بالای درب هر یک از اتاقک‌های سرویس بهداشتی دیده می‌شود.

بسیاری از کاربران چینی با انتقاد از اقدام عجیب این شرکت آن را نظارت و زمان بندی وقت کارمندان برای بهره کشی بیشتر از آن‌ها و همچنین نقض حقوق بشر و حریم خصوصی افراد دانستند. البته برخی از کاربران نیز ضمن دفاع از این شرکت این اقدام را راهی برای جلوگیری از اتلاف وقت کارمندان در داخل سرویس‌های دستشویی و مشغول شدن با تلفن‌های همراه خود قلمداد کردند.

این انتقادات که صرفا در فضای مجازی کشور چین اتفاق افتاد با واکنش شرکت Kuaishou همراه شد. این شرکت با انتشار یک ویدئو ضمن رد این ادعا که هدف آن‌ها محدود کردن کارمندان نبوده است گفت که برای حل مشکل کمبود اتاقک دستشویی از این راهکار استفاده کرده است.

گفته می‌شود ساختمان این شرکت با وجود برخورداری از کارمندان زیاد با کمبود اتاقک سرویس بهداشتی دست و پنجه نرم می‌کند و به دلیل نوع چیدمان آن (ساخت) امکان ساخت اتاقک‌های جدید وجود ندارد. بنا به اعلام این شرکت آن‌ها برای حل این معضل اقدام به نصب تایمر کردند تا تعداد افراد و مدت زمان حضور آن‌ها در دستشویی را مدیریت کنند.

با وجود انتشار این ویدئو و ارائه توضیحات بسیاری از کاربران آن را قانع کننده ندانستند و این اقدام را در جهت فرصت طلبی شرکت برای بهره کشی از کارمندانش توصیف کردند.

گفتنی است؛ رصد کارمندان توسط شرکت‌های چینی اتفاق تازه‌ای به شمار نمی‌رود؛ بنا به گزارش یکی از رسانه‌های محلی چین پیشتر نیز یک شرکت در شانگهای چین، کارمندانش را تنها به حق استفاده از دستشویی به مدت ۱۰ دقیقه در روز محدود کرده بود.
+6
رأی دهید
-5

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.