رهبر جمهوری اسلامی: فرقی ندارد چه کسی رئیس‌جمهور آمریکا شود

رادیو فردا :علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی با اشاره به برگزاری انتخابات آمریکا گفته است «فرقی ندارد» چه کسی رئیس‌جمهور آینده آمریکا می‌شود و سیاست جمهوری اسلامی در این زمینه «مشخص» است.

او که صبح روز سه‌شنبه ۱۳ آبان از طریق یک برنامه تلویزیونی سخنرانی می‌کرد، گفت: «حتماً با آمدن افراد تغییراتی ایجاد می‌شود اما این تغییرات به ما ربطی ندارد و کاری به آن نداریم».

علی خامنه‌ای با حمایت از اشغال سفارت آمریکا در سال ۵۸ که نقطه شروع تنش‌ چهار دهه گذشته بین دو کشور است، پیش‌بینی کرد که آمریکا «چندان عمر طولانی نخواهد داشت» و «نابود» می‌شود.

در سال‌های گذشته رهبر جمهوری اسلامی بارها به نابودی و فروپاشی آمریکا و اسرائیل در آینده اشاره کرده و کتاب‌ها و مقاله‌های بسیاری در این زمینه نیز از سوی حامیان او تالیف و ترجمه شده‌اند؛ مواضعی که انتقادهای گسترده‌ای را در پی داشته است.

روابط میان ایران و ایالات متحده در پی اقدام دونالد ترامپ در خروج از توافق هسته‌ای که در دوره ریاست جمهوری باراک اوباما حاصل آمده بود، به شدت تیره شده است.

رئیس جمهوری آمریکا بارها از سیاست‌های جمهوری اسلامی در منطقه، حمایت آن از شبه‌نظامیان شیعی در کشورهای دیگر خاورمیانه برنامه‌های موشکی انتقاد و این عملکرد را ناقض روح برجام توصیف کرده است.

دونالد ترامپ برجام را بدترین توافق ممکن دانسته است و با خروج از آن، سیاست «فشار حداکثری» را با وضع تحریم‌های سنگین علیه حکومت ایران در پیش گرفته تا آن را به مذاکره وادار کند.

آقای ترامپ به دفعات تاکید کرده که حاضر به مذاکره بدون پیش‌شرط با جمهوری اسلامی است، اما مقامات ایرانی این پیشنهاد رارد کرده‌اند.

دولت دونالد ترامپ در کنار این سیاست حمایت خود را از «مردم ایران» در برابر حکومت ابراز کرده و خود را پشتیبان «صدای ایرانیان» دانسته است.

در ماه‌های اخیر گمانه‌زنی‌ها حاکی از تمایل جمهوری اسلامی به پیروزی جو بایدن در انتخابات بوده است.

محمدجواد ظریف، وزیر خارجه ایران نیز روز دوشنبه ۱۲ آبان در گفت‌وگو با شبکه خبری سی‌بی‌اس تاکید کرد که: «اظهارات اردوگاه بایدن بیشتر امیدوارکننده است. با این حال باید صبر کرد و دید».

او در عین حال گفت: «ایران در صورت پیروزی آقای بایدن نیز حاضر به مذاکره مجدد بر سر برجام نیست».

رهبر جمهوری اسلامی در بخش دیگری از سخنان امروز خود با انتقاد شدید از امانوئل مکرون، رئیس‌جمهور فرانسه گفت او نباید از کشیدن کاریکاتور پیامبر اسلام «حمایت» می‌کرد.

رئیس‌جمهور فرانسه پیش از این توضیح داده است که او از حق نمایش کاریکاتورها بر اساس سنت آزادی بیان در کشورش دفاع کرده است.

رهبر جمهوری اسلامی همچنین بدون واکنش صریح درباره قتل یک معلم در فرانسه به خاطر نمایش کاریکاتور پیامبر اسلام، انتشار این کاریکاتور را «جنایت»، «غلط» و «کار تشکیلاتی» دانست.

چندی پیش ساموئل پتی، معلم ۴۷ ساله تاریخ، چند روز پس از نشان دادن کاریکاتورهای پیامبر اسلام، خارج از مدرسه توسط یک مهاجم ۱۸ ساله چچنی‌تبار به نام «عبدالله انزروف» سر بریده شد.

پس از این واقعه، در یک حمله دیگر در شهر نیس فرانسه نیز سه شهروند در کلیسای نوتردام این شهر توسط یک مهاجم تونسی که «الله اکبر» می‌گفت کشته شدند.

شامگاه دوشنبه ۱۲ آبان نیز در یک رشته حملات در شهر وین که مرتبط با حوادث فرانسه دانسته می‌شود، سه نفر کشته شدند.

رهبر جمهوری اسلامی در سخنرانی امروز خود اشاره‌ای در محکومیت این حملات خونبار نداشت
+10
رأی دهید
-52

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۲
  freedom of the press - تهران، ایران

  تو‌ بمیریش هم با خودت و اهل بیتت و طرفدارانت
  6
  58
  ‌سه شنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  Chokam - ری، ایران

  اگه دموکرات رئیس جمهوربشه طبیعی هست که دلار میاد پایین. اما ایشون برای اینکه حرفش رو به کرسی بنشونه اینبار خودش یه ترامپ میشه تا دلار بره بالا
  4
  24
  ‌سه شنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۸
  ادوینو - گوالف، کانادا

  آدم دروغگو که نمیتونه عالم باشه (قمار باز اگه باخت نگه به ت... از غصه باخت میمیره) آخه بگو چلمک لب گور نکه تا الان هیچ اتفاقی برای مجراجویی شما مفسدان معنوی ودینی نیفتاده برای همین غصه ای ندارید چون مردم باید تحمل کنند بیکفایتی شما را شما نه در این دنیا خیر میبینید نه در دنیای باقی خدا کنه امروز ترامپ پیروز شه که میشه تا ببینیم چطور شما با سر کج و بقول ولایت مداران نرمش مفتظهاهانه دو کلید میخورد تا دنیا شاهد باشد که وقتی ارباب چیزی گفت مثل بچه آدم گوش کنید همه دنیا میدانند که شما دل بستید به جعفر بایدن تا پیروز انتخابات شه وانگهی شما آخوندا وآقازاده ها در این دوران که مردم از بیکاری خودسوزی میکنند باید هم به ت..تان نباشد که کی انتخاب میشه در امریکا چون شما انگلها چسپیدید به بیت المال و جولان میدهد با پول ملت وسپاه هم هم قاچاق مواد مخدر میکنه که جزوی از صدور انقلاب شماست به دنیا و هم از جیب ملت میدوزده عجب حکومت امام زمانی شده این حکومت دجال ریاکار، سرنگونی نزدیک است.
  3
  32
  ‌سه شنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۰
  Revolver_Ocelot - رشت، ایران

  آره اروای عمت!
  4
  37
  ‌سه شنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  vg2000 - اسلو، نروژ

  رهبر گوسفند های ایران
  4
  41
  ‌سه شنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  کم کم داره شبیه بازیگران فیلم سیاره میمونها میشه!
  3
  38
  ‌سه شنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  همایون نروژ - اسلو، نروژ
  ایکاش میشد بعد از اینکه این حرفارو میزنی دوربین بره سمت شلوارت و جایی که نشستی . اون موقع فرقش معلوم میشه . به قول حسن ریوندی »شما هر لحظه از ترس به خودتون میترسین
  3
  21
  ‌سه شنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  چه بایدن و یا ترامپ بیاید فرق چندانی به قیمت دلار ندارد چون اقتصاد مریض ایران با صنایع ورشکشته و چالش های دیگر راهی برای خودسازی ندارد
  2
  23
  ‌سه شنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۶
  hassan5 - تهران، ایران

  خامنه ای::شانس بیاری و در زمان تغییر نظام منحوس ج.ا بمرض طبیعی مرده باشی ،وگرنه سرنوشت قذافی در انتظار تو میباشد
  3
  23
  ‌سه شنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  Parinaz Iran - پراگ، چک

  قاتل بیشرم ننه بابا سوسمار صحاری عرعرستان انقدر وقاحت در رفتار و گفتارت هست که یاد اور چهره ی واقعی دینت از ورود این دین به سرزمین ما است ..تک تک سلولهایت اغشته به خون بیگناهان است.مرگ بر خودت و تمام هوادارانت از ریز و درشت.
  2
  22
  ‌سه شنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  تنها در اینجا - کپنهاگ، دانمارک

  رهبر تخم کرد
  2
  22
  ‌سه شنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۸
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد
  اگه برات فرقی نداره پس چرا اصلا موضوعش رو مطرح میکنی؟ خدا از ته دل سیاهت بشنوه که از الان زرد کردی!
  1
  19
  ‌سه شنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  پروستاتش لب پر شد داشت حرف میزد. حاجی تو شلوارش خیلی وقته که پلیدی کرده
  1
  15
  ‌سه شنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.