داوود اوغلو: اردوغان برای جهان خطرناک‌تر از کرونا است

احمد داوود اوغلو رئیس حزب «آینده ترکیه» روز دوشنبه 2 نوامبر گفت، رجب طیب اردوغان برای جهان خطرناک تر از ویروس کرونا است.

داوود اوغلو افزود: «بزرگترین خطر برای اروپا و جهان فرهنگ استبداد است که توسط رهبرانی «پوپولیست» گسترش یافته است.

رئیس حزب «آینده ترکیه» همچنین با انتقاد از برقراری سیستم ریاست جمهوری به جای پارلمانی در این کشور، تأکید کرد که این سیستم باعث گسترش بی‌کفایتی‌ها و سوء مدیریت در کشور شده است».

داوود اوغلو خواستار بازگشت به سیستم پارلمانی در ترکیه شد. او گفت که سیستم ریاست جمهوری فعلی چیزی به غیر از بحران‌ها‌ برای ترکیه به ارمغان نیاورده است.

داوود اوغلو چند روز پیش هنگام سخنرانی در استانبول بار دیگر خواستار برگزاری انتخابات زودهنگام شد .حزب آینده ترکیه و دیگر گروه‌های اپوزیسیون این کشور از اوایل ماه گذشته تاکنون مرتب بر مسئله برگزاری انتخابات زودهنگام تأکید می‌کنند.

اغلب مخالفان اردوغان با انتقاد از سیاست خارجی او می‌گویند، دولت اردوغان کشور را در معرض تحقیر و اهانت از سوی کشورهای خارجی قرار داده است.

داود اوغلو چند روز پیش در استانبول در جمع اعضای حزب جدید خود، گفت: «تا زمانی که شهروندان ما از بدبختی رنج می‌برند، فساد در کشور گسترده شده و حیثیت کشورمان در خارج مورد اهانت قرار می‌گیرد، بار دیگر می‌گویم و هر روز هم تکرار خواهم کرد که ما خواهان انتخابات زودهنگام هستیم».

رئیس حزب «آینده ترکیه» با انتقاد از سیاست‌های خارجی اردوغان گفت: «معیار دولت قبیله‌ای عدم انتخاب است. و معیار دمکراسی بر اساس انتخاب است».

او افزود: «روزی اردوغان گفت تا زمانی که زنده هستم برونسون کشیش جاسوس آمریکایی را آزاد نخواهم کرد سپس با یک تهدید او را آزاد کرد.

این عملکرد مفهوم دولت قبیله‌ای است، وقتی پیام از رئیس جمهور دولت دیگری که به شما می‌گوید: «احمق نباشید» را می‌پذیری، این مفهوم دولت قبیله‌ای است»
+85
رأی دهید
-8

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران

  خفه شو خائن. درود بر اردوغان بزرگ مرد باشرف و شجاع. افتخار ملت بزرگ و کهن تورک ایران قفقاز تروکیه.
  71
  12
  ‌سه شنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۱
  gerexan - لندن ، انگلستان

  اقای رجب طیب اردوغان رهبر مقتدر ترکیه کبیر نه فقط حریفان قدرتمند خود را خوابانده بلکه یک سیاستمدار موفق جهانی هست نه منطقه ای و ترکیه کبیر را از قدرت منطقه ای به قدرت جهانی تبدیل کرده و دشمنان ملت کهن ترک را به گریه انداخت که حالا کاری جزئ فحاشی از دستشان نمی اید ولی استاد سیاستمدار اردوغان ثابت کرد که در داخل و خارج اهل عمل هست و مثل مسئولین ایران الکی غاروقور نمی کند !
  36
  9
  ‌سه شنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  rahjoo - مازندران، ایران
  خخخخ.دم داود اوغلو گرم.مام می دونیم پخ بکنی خردوغان خودشو خیس کرده .اما انگلهای فسیل تجزیه طلب دلشون به این تاریخ مصرف گذشته خوشِ.حالشونو نگیر کم از دست ما نمی کشن.انقدر به خودشون درباره تاریخ نداشته شون ردوغ گفتن که خوشون باورشون شده .هی کهن کهن کهنگی شما رو تاریخ مستدل و موثق میبره به قرقیزستان و ترکستان شرقی .اینجا چندصدساله سروکله تون پیدا شده و هر وقت ایرانی ضعیف شد شما از تو سوراخ دراومدین و زوزه کشیدین ولی به محض ورود یکی مثل رضا خان دم رو کول خفه خون گرفتین.ذات شما انگل و تجزیه طلب هست و هیچوقتم آسوده نیستین چون مبنای زندگیتون نابودی بقیه و تصرف هر چیزی هستین که متعلق به شما نیست.این دقیقا همون چیزی هست که ترکان عثمانی از قرن 15 بنا کردن و اصرار دارن ادامه بدن.اما دوره تون سراومد
  3
  8
  ‌چهارشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  امیرعلی ایرانی - ویسبادن، آلمان
  [::gerexan - لندن ، انگلستان::]. اردوغان باید بره دونر کباب بفروشه.ترکیه شما بر روی یونان و امنستان بنا شده.
  4
  9
  ‌چهارشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.