مادربزرگ پویا بختیاری: پسرم، مهرداد را دزدیده‌‌اند

 مهرداد بختیاری (سمت چپ تصویر) به همراه مادر و برادر خود، منوچهر بختیاریرادیو فردا :مادربزرگ پویا بختیاری از کشته‌شدگان اعتراضات آبان ۹۸، روز یکشنبه از مفقود شدن مهرداد بختیاری، پسر خود خبر داد.

بی‌بی‌ زهرا بختیاری در ویدیویی کوتاهی گفت که مهرداد بختیاری شامگاه شنبه برای خرید نان از خانه بیرون رفته اما بازنگشته است و او را «دزدیده‌اند».

این ویدیو در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است و خانم بختیاری در آن خطاب به مقامات جمهوری اسلامی می‌گوید: «پویام را کشتید. منوچهرم را چهار ماه است دزده‌اید و برده‌اید. مهردادم دیشب رفته نان بگیرد و تا صبح نیامده... من تا صبح گریه کردم. چشمم به این در بود. چرا بچه‌ام را می‌دزدید؟»
مهرداد بختیاری برای خرید نان رفته بود که به گفته مادرش دیگر به خانه برنگشتمنوچهر بختیاری، پدر پویا، تیر ماه امسال در اعتراض به سند همکاری ۲۵ ساله ایران و چین و دادخواهی خون پسرش ماه گذشته راهی جزیره کیش شده بود که آنجا بازداشت و به زندان بندرعباس منتقل شد.

او پیش از این نیز در پی پافشاری بر برگزار کردن مراسم چهلم قربانیان آبان‌ ماه نزدیک به یک ماه بدون برگزاری دادگاه در بازداشت بود.

بی‌بی‌ زهرا بختیاری در ادامه این ویدیو می‌گوید: جمهوری اسلامی من با شما دشمنی ندارم. بچه‌های من را آزاد کنید که بیایند. حالا منوچهر را در بندرعباس بازداشت کرده‌اید. مهرداد من را اینجا دزدیده‌ و برده‌اید و نمی‌دانم کجاست. من تا صبح ناله کردم...»
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

‌ بی‌بی زهرا بختیاری، مادر بزرگ پویا بختیاری، یکی از کشته شدگان اعتراضات ابان ۹۸ با انتشار یک ویدیو از ناپدید شدن پسرش مهرداد، عموی پویا خبر داده و می‌گوید او را ‘ربوده‌اند’. او می‌گوید مهرداد از دیشب که برای خرید نان از خانه خارج شده دیگر بازنگشته است و او از ناراحتی تا صبح ناله کرده است. ا خانم بختیاری می‌گوید: چه دشمنی با من دارید؟ جمهوری اسلامی، من با شما دشمنی ندارم، بچه من را ازاد کنید. منوچهر بختیاری, پدر پویا چند ماه پیش در بازگشت از کیش بازداشت شده است.

A post shared by BBC NEWS فارسی (@bbcpersian) on


پویا بختیاری که ۲۵ آبان ماه در مهرشهر کرج بر اثر اصابت گلوله به سر کشته شد به یکی از نمادهای اعتراضات آبان ۱۳۹۸ تبدیل شده است. وی هنگام مرگ تنها ۲۷ سال داشت.

پدر او در دادخواستی که به مقام‌های سازمان ملل داده، خواستار تشکیل یک کمیسیون تحقیق درباره «سرکوب خونین معترضان» شده است.

اعتراضات آبان سال گذشته که در ابتدا واکنشی به گران شدن ناگهانی قیمت بنزین بود به سرعت تغییر جهت داد و حکومت جمهوری اسلامی را نشانه گرفت. این اعتراضات اما با سرکوب شدید مواجه شد به طوری که صدها نفر کشته شدند.

وزیر کشور ایران گفته است که بین ۲۰۰ تا ۲۲۵ نفر در این اعتراضات کشته شدند، اما سازمان عفو بین الملل مشخصات ۳۰۴ نفر از کشته‌شدگان را اعلام و تأکید کرده است که شمار کشته‌شدگان می‌تواند بسیار بیشتر از این تعداد باشد.

خبرگزاری رویترز نیز شمار کشته‌شدگان را حدود ۱۵۰۰ نفر عنوان کرده است.
+71
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۷
  sharokuk - لندن، انگلستان

  تف به ذات جمهوری اسلامی!.
  5
  49
  دوشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  همایون نروژ - اسلو، نروژ

  لعنت به هرچی دیکتاتوره اسلامیه . لعنت به تو ای خامنه ای . لعنت به همتون
  6
  27
  دوشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.