ترامپ درباره امکان بروز آشفتگی بعد از انتخابات هشدار داد

دویچه وله :به گفته ترامپ اعلام نتیجه انتخابات ممکن است هفته‌ها طول یکشد. او درباره امکان بروز شرایط آشفته بعد از انتخابات نیز هشدار داد. ۹۰ میلیون آمریکایی پیش از موعد، آرای خود را به صورت پستی و یا شخصا به صندوق ریخته‌اند.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا روز یکشنبه اول نوامبر (۱۱ آبان) به هواداران خود گفت ممکن است مجبور باشند چندین هفته منتظر اعلام نتیجه انتخابات نوامبر بمانند.

ترامپ در حین کارزار انتخاباتی در پنسیلوانیا خطاب به هواداران خود گفت: «تمام جهان و کشور ما صبر می‌کنند و منتظر می‌مانند و منتظر می‌مانند تا بفهمند چه کسی برنده شده است. شما هفته‌ها صبر خواهید کرد. سوم نوامبر می‌آید و می‌رود و ما نمی‌دانیم چه کسی برنده شده است و شما در کشور با وضعیت آشفته‌ای مواجه خواهید شد.»

دونالد ترامپ این سخنان را دو روز مانده به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بیان کرده است.

از ماه‌ها پیش میان جمهوری‌خواهان و دموکرات‌های آمریکا بر سر رای دادن از طریق پست، که به دلیل شیوع شدید کرونا در ایالات متحده در دستور کار قرار گرفته اختلاف نظر شدیدی وجود دارد.

جمهوری‌خواهان تلاش کردند از طریق قضائی جلوی این کار را بگیرند اما موفق نشدند. حال گفته می‌شود اگر آمریکایی‌ها پیش از مهلت انتخابات رای پستی خود را به موقع داده باشند آرا آنها شمرده خواهد شد حتی آرا پستی آنها سه روز پس از انتخابات سوم نوامبر هم برسد.

به دلیل وضعیت همه‌گیری ویروس کرونا، شمار بیشتر شهروندان آمریکایی از امکان تحویل آرای پیش از موعد خود، چه از طریق پست و چه تحویل شخصی، استفاده کرده‌اند. شمار این افراد دو روز مانده به انتخابات به ۹۰ میلیون نفر رسیده است.

دونالد ترامپ و تیم انتخاباتی او تا کنون بارها از "بالا بودن خطر جعل و تخلفات انتخاباتی" رای گیری پستی سخن گفته‌اند.

ترامپ اصرار دارد که باید در شب انتخابات مشخص شود چه کسی برنده شده است. در بیشتر انتخابات قبلی نامزد پیروز در شب انتخابات مشخص شده است. با این حال در این دوره از انتخابات ریاست جمهوری مسئولان در چندین ایالت انتظار دارند که به دلیل شیوع کرونا رای‌دهندگان بیشتری آرا خود را به صورت پستی ارسال بکنند و ممکن است تاخیری در امر شمارش آرا به وجود آید.

به ویژه در ایالت تگزاس تحویل آرا پیش از موعد مقرر چشمگیر بوده است؛ ایالتی که در آن کارزار انتخاباتی شدیدی در جریان است.

در ایالت تگزاس رای دهندگان سوار بر خودرو رای خود را به صندوق‌ها ریخته‌اند. قرار است روز دوشنبه دوم نوامبر یک قاضی فدرال در تگزاس جلسه دادرسی اضطراری در مورد این موضوع برگزار کند و به شکایت جمهوری‌خواهان رسیدگی کند. در این جلسه درباره قانونی بودن ۱۰۰ هزار رای ریخته شده تصمیم‌گیری خواهد شد.

گفتنی است در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا نزدیک به یک چهارم آرا از طریق پستی داده شده بود
+21
رأی دهید
-13

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  henryaaaa - لوس انجلس ، ایالات متحده امریکا
  ترامپ و گروهای فشار لباس شخصی و چماق دارانش و ارازل و اوباش و عواملشان کوکلوس کلانها , سفید پوستان نژاد پرست که جهان سومی هایی مثل کوبا ایها , ونزوالا یها و ایرانیان آمریکایی -ایرانی را به عنوان بازوی فیزیکی خود انتخاب کرده و از مدتها پیش برای ایجاد اشوب و نا امنی بعد از انتخابات و شکست مفتظاهانه برنامه ریزی کرده اند. به درک واصل خواهند شد ولی ضربه جدی به مردم و جهانیان خواهند زد
  29
  25
  دوشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۹ - ۰۱:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  [::henryaaaa - لوس انجلس ، ایالات متحده امریکا::]. ای جااااااااان! عین ٢٠:٣٠ حرف میزنی
  11
  22
  دوشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۹ - ۰۳:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا
  یه روانی مثل احمدی نژاد البته امید آزادی خیلی از ایرانیهاست.
  20
  14
  دوشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۹ - ۰۳:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  henryaaaa - لوس انجلس ، ایالات متحده امریکا
  [::hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا::]. باز تو اون .... , جهالت و جیره خوری در آسمان منتشر شد .
  6
  4
  دوشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۹ - ۰۴:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  sorosh azadi - تهران، ایران
  چه موافق باشیم یا نه، پرزیدنت ترامپ برنده انتخابات خواهد شد و سکان ریاست جمهوری را دوباره به دست خواهد گرفت. می دونم این کامنت شاید خیلی از دوستان را اینجا ناراحت کند اما ما باید بدانیم پذیرش حقیقت، هر چند تلخ، کلیدی بر آگاهی نسبت به واقعیتهای دنیای کنونی ما می باشد. تمامی تصمیمات سیاست داخلی و خارجی آمریکا حول محور کنترل مهاجرت پناهندگان جنگی و همسایه های جنوبی آمریکا، کاهش وابستگی به چین در تولید کالا، و داخلی سازی تولید و خدمات و در نتیجه آن کاهش بیکاری خواهد چرخید. و اما آینده ایران ...
  6
  17
  دوشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۹ - ۰۴:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  henryaaaa - لوس انجلس ، ایالات متحده امریکا
  [::hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا::]. در ضمن من اصلا هیچ ایده ای ندآرم ؛۲۰؛۳۰ اصلان چی هست. شو هست یا اخباره یا اجتماعی هست . معلومه که جیره خور ملاها هستی که با ان چیزا آشنایی کامل دآری
  8
  3
  دوشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۹ - ۰۴:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۶
  hassan5 - تهران، ایران
  بالاخره آمریکایی ها هم مجبور شدند بین بد و بدتر یکی را انتخاب کنند.بنظر من هر دو نفر خیلی سبک و بی ارزش هستند ،صلاحیت تصمیم گیری در مورد دنیا و فضا را ندارند
  4
  7
  دوشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۹ - ۰۴:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.